+420 608 261 719Napište nám

Segesta: Nejpůsobivější starověké památky na Sicílii

Barbora Šupíková
   

Autor: Barbora Šupíková, Radynacestu.cz

Vydáno: 9. 6. 2015 | Aktualizováno: 10. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Segesta Segesta
0 1 2 3
Itálie
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 77 zájezdů do Itálie

Tip pro vás: 

Nedaleko Segesty se nacházejí lázně Terme Segestane. Zdejší tři bazény s velmi horkou sirnou vodou jsou jako stvořené pro relaxaci po náročném dni. 

Město Segesta bylo politickým centrem elymského národa, který žil na Sicílii a převzal tu řeckou kulturu a tradice. Kromě zbytků antického chrámu a divadla nebylo nic dalšího z města odkryto. Ačkoliv chrám nikdy nebyl dokončen, jeho zbytky patří spolu s divadlem mezi nejpůsobivější starověké památky na Sicílii.

Působivý dojem místa umocňuje úžasná poloha v odlehlém místě nad hlubokým údolím uprostřed hor. Nad chrámem se do výšky 415 m. n. m. zdvihá hora Monte Barbaro. Ve výšce 300 m. n. m., v přirozené skalnaté prohlubni ve svahu kopce, bylo na přelomu 3. a 2. století př. n. l. postaveno divadlo, které bylo následně kolem roku 100 př. n. l. upraveno Římany a až do dnešních dnů se velmi dobře dochovalo.

Okouzlující výhled z divadla

Půlkruhové hlediště má průměr 63 metrů. Vešlo se do něj přes 3 000 diváků, kteří nejenže mohli sledovat představení, ale měli také překrásný výhled do okolí. Z míst určených pro diváky se nabízí okouzlující pohled do údolí i do hor, které se za ním v dálce zdvihají, na horu Monte Erice i na přístav Castellammare del Golfo

Milovníci divadelních ztvárnění klasických děl si toto divadlo zvlášť užijí během srpna, kdy se tu každoročně pořádá divadelní festival s velmi působivou atmosférou.

Jeden z nejlépe dochovaných chrámů 

Se stavbou chrámu se začalo již v 5. století př. n. l., nikdy přitom nebyl dokončen – sloupy zůstaly hladké bez typického žlábkování, scházela vnitřní cela i zastřešení. Dnes je tu k vidění 36 dórských chrámových sloupů, které obepínají prostor o velikosti přibližně 26 × 60 metrů. Chrám v Segestě je jedním z nejlépe dochovaných chrámů na Sicílii.

Podle jedné z teorií byla Segesta jakousi Potěmkinovou vesnicí. Město založil národ Elymů, který na Sicílii neustále soupeřil mj. s řeckou kolonií Selínús, která se spojila se Syrakusami, jedním z nejsilnějších městských států Velkého Řecka. Segesta se s prosbou o pomoc obrátila na samotné Atény. Aténští na Sicílii vyslali diplomatickou delegaci, jež měla posoudit bohatství Segesty. Začalo se tedy se stavbou chrámu, kterým místní obyvatelé hodlali své budoucí spojence oslnit. Jakmile ovšem delegace z Atén odcestovala, stavba byla zastavena.

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 77 zájezdů do Itálie

Zobrazit aktuální zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd již 4. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/segesta/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Říma na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Říma + NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

Karneval v Benátkách + MURANO (autobusem) 17. 2. – 20. 2. 2017 (4 dny)

  • volná místa
  • Ostrava, Brno nebo Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 3 990 Kč

Přidejte se k nám