+420 608 261 719Napište nám
Světově první tenisový areál pod hladinou moře v Dubaji

Burdž Chalífa, Burdž al-Arab a co dál? Bizarní tenisový areál pod hladinou moře v Dubaji

Adéla Vavřačová
   

Autor: Adéla Vavřačová, Radynacestu.cz

Vydáno: 24. 12. 2015 | Aktualizováno: 4. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Vizualizace plánu světově prvního tenisového areálu pod hladinou moře Vizualizace plánu světově prvního tenisového areálu pod hladinou moře
0 1 2
Spojené arabské emiráty (Dubaj)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 6 zájezdů do Dubaje

Víte, že…

V únoru roku 2005 byl na střeše hotelu Burdž al-Arab (211 metrů nad mořem) zbudován provizorní kurt, kde si zahráli přední světoví tenisté, Andre Agassi a Roger Federer?

Zadržte dech… V Dubaji možná vyroste unikátní tenisový areál, první svého druhu na světě. Zdá se vám bílý sport nezáživný a nudný? A co byste řekli pozorování tenisových „mačů“ pod hladinou? Pokud vás tenisové zápasy zatím neoslovovaly, ty s rejnoky plujícími nad hlavou by to v budoucnu mohly změnit.  

Arabský emirát Dubaj nikdy nezklame. Vždycky přijde s něčím naprosto unikátním, o čem nikdo dosud ani neslyšel a co dokonale prezentuje jeho bohatství.

Tentokrát je ve hře celosvětově unikátní stavba tenisového areálu pod hladinou moře podle návrhu polského architekta Krzysztofa Kotaly, zakladatele společnosti 8+8 Concept Studio.  

Najde-li se vhodný investor, měla by tato soustava sedmi kurtů vyrůst v těsné blízkosti Burdž al-Arab, nejluxusnějšího hotelu světa připomínajícího arabskou plachetnici, a pláže Džumeríja (Jumeirah). A jak jinak taky – hrát by se tady měly turnaje té nejvyšší kategorie.

Jedná se o projekt se silným komerčním potenciálem, v němž by se propojila ekologie s technologiemi a sportem. Stropy všech hal by měly být prosklené. Opravdovou podívanou by vytvořil korálový útes, jenž je plánovanou součástí projektu.

Celý projekt představuje obrovskou výzvu pro ty nejlepší inženýry a vývojáře. Stropy by totiž musely být zkonstruovány jen z jednoho kusu speciálně vyztuženého skla a musely by být extrémně pevné, aby unesly obrovskou tíhu vody.

Celá konstrukce by rovněž musela být s to odolat případnému zemětřesení nebo tsunami.

Cena plánovaného projektu je vskutku astronomická a odhaduje se na 1,7 až 2,5 miliardy dolarů. Chytne-li se ale nakonec tohoto odvážného plánu některý z místních šejků, přibude v Dubaji další opravdová bizarnost a současně se znásobí důvody, proč jet právě do Dubaje.  

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Dubaje

Zobrazit aktuální zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 10. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/svetove-prvni-tenisovy-areal-pod-hladinou-more-v-dubaji/

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Dubaje na téma: Exotické zájezdy

  • volná místa
  • Ostrava
  • 3* hotel v Dubaji
  • snídaně
  • 22 990 Kč
To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • 3* hotel v Dubaji
  • snídaně
  • 23 990 Kč

Přidejte se k nám