+420 608 261 719Napište nám
Vatikánská železnice

Vatikán boduje: nejkratší sít železničních tratí na světě je zpřístupněná dychtivým turistům

Adéla Vavřačová
   

Autor: Adéla Vavřačová, Radynacestu.cz

Vydáno: 3. 12. 2015 | Aktualizováno: 3. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Panoramatický pohled na Vatikán a vlakové nádraží Panoramatický pohled na Vatikán a vlakové nádraží
0 1 2
Itálie (Vatikán)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 41 zájezdů do Vatikánu

Víte, že...

Vatikánská muzea měří více než 14,5 kilometrů? Říká se, že pokud byste strávili jen minutu obdivováním každého díla, zabere vám prohlídka asi čtyři roky.

Vůbec poprvé v historii Vatikán z podnětu papeže Františka zpřístupnil veřejnosti nejkratší síť železničních tratí na světě. Vlak nyní spojuje největší turistická lákadla Říma se světoznámým papežským letním sídlem obklopeným rozlehlými zahradami – s Castel Gandolfu.

Mnoho lidí ani netuší, jaký poklad se ukrývá za bazilikou svatého Petra ve Vatikánu a současně pod penzionem svaté Marty, v němž papež František žije společně s dalšími kněžími – je to nejkratší síť železničních tratí na světě.

Má celkovou délku 1270,41 metrů a pouze jedinou stanici. Trať vede z Vatikánu na nádraží sv. Petra v Římě. Tunel na konci trati (na území Vatikánu) je slepý a může sloužit jako depo.

V minulosti byla tato trať pro osobní dopravu využívána jen zřídka, pouze při slavnostních a ceremoniálních příležitostech, později po ní bylo dopravováno zboží nutné pro chod tohoto ministátu. Všechny vlaky z Itálie na území Vatikánu tahá malá parní lokomotiva.     

Zatímco ještě donedávna bylo malé nádraží svatého Petra vyhrazeno pouze církevním hodnostářům a oficiálním návštěvám, od počátku letošního září z něj každou sobotu vyjíždí moderní vlak italských státních železnic, do kterého můžete nastoupit i vy. Vlak vás dopraví až k letnímu papežskému sídlu – Castel Gandolfo, z tamního soukromého nádraží vás zaveze do Apoštolského paláce, oficiální rezidence papeže.

Celodenní lístek (40 eur) zahrnuje také volný vstup do Vatikánských muzeí, do Sixtinské kaple, i do nádherných Vatikánských zahrad, které již od třináctého století slouží jako místo klidu a meditace pro papeže.

Itálie (Vatikán)

Slavný stát ve státě

Vyberte si jeden z našich 41 zájezdů do Vatikánu

Zobrazit aktuální zájezdy do Vatikánu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 2. března


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/vatikan-boduje-nejkratsi-sit-zeleznicnich-trati-na-svete-je-zpristupnena-turistum/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Vatikánu na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Říma (letecky z Prahy) 2. 3. – 5. 3. 2017 (4 dny)

To nejlepší z Říma (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč
  • volná místa
  • Bratislava
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

Přidejte se k nám