Vesnice Stein am Rhein: Každoročně láká miliony turistů

Romana Şenlug Romana Şenlug, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 1868x

Malebná vesnička Stein am Rhein láká každoročně miliony turistů.

Vyberte si z našich 2 zájezdů do ŠvýcarskaZobraz zájezdy

Na řece Rýn leží řada zajímavých měst a vesnic. Jedním z nich je i Stein am Rhein, která láká na fasády s freskami z 16. a 17. století. Umístění vesnice na řece využívají dodnes turisté, kteří přijíždějí po či proti proudu na palubě lodí. Místo je tak populární, že sem v letní sezoně každoročně zavítá na milión lidí.

Malebná část Švýcarska

Vesnice Stein am Rhein se pyšní středověkými hrázděnými domy, které se předhánějí v bohatosti svých fresek a ladnosti svých arkýřových oken. V samotném centru města na náměstí Rathausplatz se ocitnete v místě označovaném jako nejmalebnější náměstí ve Švýcarsku. Hned vedle radnice zdobené ve štítu hrázděním najdete jižní stranu náměstí, jež lemuje řada domů unikátních v tom, že jejich fresková výzdoba znázorňuje jejich jméno.

Tak například dům Hirschen je dům U jelena a kresby na fresce tomu odpovídají, stejně tak dům Koruna – Krone, Slunce – Sonne a spousta dalších. Bohužel většina turistů zůstane na náměstí a netuší, že ostatní uličky vesnice jsou také hodny prozkoumání. Mezi jinými lze najít panské sídlo, ve kterém sídlí Museum Lindwurm s překvapivě zajímavými expozicemi o buržoazním a zemědělském životě ve vesnici v průběhu devatenáctého století.

Ochutnejte místní speciality

Pokud budete mít ve vesnici pauzu, zajděte si do jedné z mnoha místních restaurací na dobré palačinky, vynikající ryby či pravá švýcarská jídla. Nabídka místních stravovacích zařízení je pestrá a většinu z nich najdete právě na hlavním náměstí.

Další zajímavosti

Mnoho turistů spojí výlet do vesnice Stein am Rhein s návštěvou středověkého Schaffhausenu, případně zavítá k Bodamskému jezeru či městu Kostnice. Mezi zmíněnými místy existuje i stezka.

Romana Şenlug

Romana ŞenlugExpert

Ve světě je stále co objevovat. Cestování je jeden ze smyslů mé celoživotní poutě.

Švýcarsko

Vrchol Evropy... Švýcarsko

Vyberte si jeden z našich 2 zájezdů do Švýcarska

Zobrazit aktuální zájezdy do Švýcarska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 23. května

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/vesnice-stein-am-rhein/

Katalog plný inspirace!

Zdarma poštou až k vám.
Zájezdy, články, fotky, infografiky.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!