+420 608 261 719Napište nám
Opravená pyramida v Římě

Kam za nedávno vyčištěnou Cestiovou pyramidou? No přece do Říma!

Adéla Vavřačová
   

Autor: Adéla Vavřačová, Radynacestu.cz

Vydáno: 18. 2. 2016 | Aktualizováno: 3. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Cestiova pyramida se nachází v blízkosti rušné křižovatky a stanice metra Cestiova pyramida se nachází v blízkosti rušné křižovatky a stanice metra
0 1 2 3
Itálie (Řím)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 54 zájezdů do Říma

Možná jste si mysleli, že už o Věčném městě víte všechno, ale my vás přesvědčíme, že má stále čím překvapit. O čem že je řeč? No přece o Cestiově pyramidě, kterou si v roce 12 př. n. l. nechal jako velkolepý náhrobek postavit prétor a kněz Gaius Cestius Epulo. Po nedávném rozsáhlém vyčištění navíc neuvěřitelně prokoukla.

Náročné vyčištění se pochopitelně nemohlo obejít bez peněz od štědrého sponzora. Tím se stal japonský podnikatel Yuzo Yagi, který na obnovu jediné zachovalé pyramidy v celém Římě věnoval velkorysý dar v podobě dvou milionů eur. 

Na nějakém klidném místě v Římě byste však tuto pyramidu hledali marně. Naopak, nachází se v blízkosti rušné křižovatky a stanice metra.   

     

Původně byly ve starověkém Římě takové pyramidy hned čtyři, ale Cestiova pyramida je jediná, kterou se podařilo dochovat až do dnešních dní. Jejich výstavba odrážela zalíbení v egyptském stylu poté, co byl Egypt dobyt Římany.

Výzdoba na stěnách vnitřních prostor pyramidy, která byla postavena za pouhých 330 dní, je inspirována pompejskými freskami.

Jako stavební materiál posloužil beton a cihly. Obložení pak tvoří desky ze smetanově bílého kararského mramoru, které vyžadují pravidelné a důkladné čištění. Každých pár měsíců proto bude pyramidu čistit tým horolezců bez jištění, takže nebude potřeba znovu stavět lešení.

Do pohřební komory vede úzká chodba a návštěvníci pyramidy se tak musí pořádně přikrčit. Uvnitř šikmo nahoru stoupá tunel, který s největší pravděpodobností vykopali středověcí vykradači hrobů. 

Prohlídky (včetně fresek pohřební komory) této více než 36 metrů vysoké pyramidy jsou po předchozí objednávce pořádány dvakrát měsíčně.

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 54 zájezdů do Říma

Zobrazit aktuální zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/vycistena-cestiova-pyramida-v-rime-uz-zase-laka-turisty-k-navsteve/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Říma na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Říma + NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

To nejlepší z Říma (letecky z Prahy) 2. 3. – 5. 3. 2017 (4 dny)

To nejlepší z Říma (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

Přidejte se k nám