+420 608 261 719Napište nám
Chcete ji požádat o ruku?

Chcete ji požádat o ruku? Poradíme vám jak a kde!

Jitka Loučková
   

Autor: Jitka Loučková, Radynacestu.cz

Vydáno: 5. 6. 2014 | Aktualizováno: 2. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Žádost o ruku v Paříži. Proč ne? Žádost o ruku v Paříži. Proč ne?
0 1 2 3 4 5 6
Francie (Paříž)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 63 zájezdů do Paříže

Paříž, Paříž… ach ano, Paříž! Magické město, které v představách dívek a žen vyvolává pocit čehosi zvláště romantického. Pokud jste tedy muž a rozhodujete se, kde svou životní lásku požádat o ruku, pak vězte, že s Paříží neuděláte chybu, ačkoli je to klišovité až hanba a o dost nákladnější než Petřín. Tahle investice je ale zkrátka na celý život.

Potlačte na chvíli své chlapské já, zavřete oči a zkuste si zapnout „love channel“. Nalaďte na toulky Paříží – bílé paláce, tóny staré harmoniky, sklenici vína... Chytáte se? A co teprve ona! Ve městě nad Seinou totiž můžete být, kým chcete, nebo spíše tím, kým ona chce, abyste byli. Zahrajte si na romantika, svůdce nebo znalce poezie. Slupne vám to i s navijákem. Jeden háček, krom toho, na kterém už rybička visí, to ale má. Musíte vědět, co na ni platí.

Pragmatičku nevláčejte zbytečně na Eiffelovku, na bohémku vytaste báseň pod Montmartrem a s melancholičkou courejte podél kanálu St. Martin. Jistě, nebudete první, ani nijak originální, ale to přece není cílem téhle mise.

Mohli jste ji vzít na Baník se Spartou, do kina na Rychle a zběsile, na hamburger do mekáče a ještě večer stihnout pivko s klukama jako obvykle, ovšem to vám kladnou odpověď nezajistí. A jestli to vážně chcete, nechte si poradit od zkušených.

Následující tipy, jak svou milou požádat o ruku, jsou inspirovány vyprávěním skutečných mužů, kteří se rozhodli, že nejdůležitější krok (nebo největší chybu) svého života udělají právě v Paříži. A vyplatilo se. Všechny do jedné řekly ANO!

Sedmero pařížské romantiky: Tipy, co podniknout ve městě lásky, když ji/jeho miluješ - číst více

Bohémky překvapte v kavárně na Montmartru

Romantický MontmartrRomantický MontmartrFoto: Thinkstock.com

Posaďte se na roh kavárny a nechejte ji sledovat, jak ranní slunce rozehřívá kupole baziliky Sacre Coeur. Číšník postaví na kostkovaný ubrus dva šálky kávy a čerstvé croissanty. Zasmějte se spolu nad kýčovitými fotografiemi, které jste včera pořídili před Eiffelkou, a jděte na to. Z náprsní kapsy vytáhněte krabičku s prstenem a v pokleku řekněte: „Chtěla bys tu nesnesitelnou lehkost bytí prožívat navždy po mém boku?“ Těžký kalibr v podobě oblíbeného autora a tohle místo si zaslouží jediné: „Ano, tisíckrát ano!“ Vsaďte se, že chvíli dojetí přehluší potlesk z protilehlého chodníku, kde o turisty s fotoaparáty nikdy není nouze. Na tuhle snídani v uličkách Montmartru, za kterou by se nestyděl ani některý z hollywoodských slaďourů, určitě nikdy nezapomenete.

Před pragmatickou ženou neklekejte na Eiffelovce

Eiffelova věžEiffelova věžFoto: Thinkstock.com

Představte si, že stojíte ve frontě pod deseti tisíci tunami ocelové rozhledny. Na dlouhé čekání ve frontě jste vyzbrojeni lehkým občerstvením a zásobou informací o stavbě věže. Máte před sebou posledních pár metrů k výtahu, ale nic nenecháváte náhodě. Víte, že pokleknete ve třetím patře, víte, že to bude ve výšce 276 metrů, a také víte, že v batohu schováváte plastovou láhev s vínem (protože skleněnou by vám při kontrole u vstupu zabavili) na oslavu. Víte prostě úplně vše, akorát jednou věcí si nejste jisti – odpovědí vaší vyvolené. Konečně jste tam! Strategicky se rozhlížíte a hledáte nejvhodnější místo. Všude je spousta lidí a vy křečovitě svíráte krabičku.

„Ты выйдешь за меня“, ozve se vedle vás! Vaše partnerka vám nenápadně zašeptá do ucha: „Vidíš toho Rusa, jak jí žádá o ruku? Na Eiffelovce! To je kýč!“. Zaklapnete krabičku v kapse, polije vás horko a máte chuť se rekordním hodem rozloučit s prstýnkem i s vlastním životem. Ano i to se může stát. Vyvarujte se proto kýčovité romantiky na věži a „ustelte“ si pod ní. Rozprostřete deku, nabídněte jí sklenku vína, poklekněte směrem k nohám staré ocelové dámy, omluvte se za neslušnost a z plna hrdla vykřikněte, že nohy vaší dámy jsou tisíckrát skvostnější! Máte ji. Polichocené slečně už stačí položit jen prostou otázku:„Vezmeš si mě?“ Ano, jistě, že řekne ano!

Milovnici zmrzliny požádejte o ruku před Centre George Pompidou

Zmrzlinou ani žádosti o ruku nepohrdne žádná ženaZmrzlinou ani žádosti o ruku nepohrdne žádná ženaFoto: Thinkstock.com

Zmrzlinářství Amorino, naproti muzea moderního umění, poznáte podle andílka ve znaku. Pohodlně svou milou usaďte u venkovních stolků a uvnitř ji nechte vykouzlit pestrobarevnou zmrzlinovou růži z jejích nejoblíbenějších příchutí. Zmrzlinář vám jistě pomůže schovat zásnubní prstýnek pod jeden z lístků růže. Jen dávejte pozor, aby tu ledovou delikatesu nehltala přítelkyně moc rychle a vy jí nemuseli místo zásnub vyřizovat pojistku! Originální žádost o ruku můžete úspěšně dokončit na vyhlídce střechy moderního skleněného paláce s neobvyklým výhledem na Paříž.

Nadšenou cestovatelku zaveďte na nádraží Gare de Lyon

Restaurace Le Traine BleuRestaurace Le Traine BleuFoto: Thinkstock.com

Po prohlídce rychlovlaků TGV a historických budov nádraží svou přítelkyni pozvěte k malému občerstvení do restaurace Le Traine Bleu, kde na interiéru architekti rozhodně nešetřili. Díky monumentální výzdobě ve stylu la belle époque bude vaše láska v sedmém nebi, a co teprve, až nalezne pod dezertním talířkem jízdenku do slunečné Provence. Líbánky před svatbou? Proč ne? Tedy vlastně, ano!

Melancholickou krásku pozvěte ke kanálu St. Martin

Romantická procházka zakončená úžasným výhledem na Sacre-CoeurRomantická procházka zakončená úžasným výhledem na Sacre-CoeurFoto: Thinkstock.com

Přecházejte kovové lávky, objevujte skrytá náměstíčka, tiskněte její ruku ve své. Romantickou procházku prodlužte až do parku Buttes-Chaumont, místa starých lomů, kde najdete vodopády a aleje. Nalákejte ji na krásný altán nad jezírkem, protože až k němu dojdete, otevře se vám úžasný výhled na Sacre-Coeur. Cesta k jejímu coeur (srdci) tak bude volná. Romantičtější místo pro ulovení melancholické krásky rozhodně nenajdete.

S vodačkou plujte ve Versailleských zahradách

Kouzelné fontány v zahradách VersaillesKouzelné fontány v zahradách VersaillesFoto: Thinkstock.com

Kousek za Paříží leží nejen skvostný zámek, ale také rozlehlé francouzské zahrady s uměle vybudovaným kanálem. Žádat o ruku mezi záhony umí každý, ale pokud vaše přítelkyně miluje vodu, zkuste to jinak. Ve dnech, kdy svítí slunce, si totiž můžete pronajmout lodičku a s kulisou monumentálního zámku v zádech okouzlit svou vyvolenou romantickou projížďkou. Zazáříte více, než samotný král slunce, kterému nejen tohle místo říkalo pane.

Praktická rada: Paříž je doslova napumpovaná láskou a snad na každém rohu najdete koutek pro romantické chvíle. Proto se nebojte, že byste snad nenašli to pravé místo pro své vyznání. Stačí jen dát na svůj instinkt, a jak by řekly ženy: „poslouchat své srdce“. Kdy a kde pokleknout už poznáte sami. Věřte, že Paříž vám v tom bude inteligentní pomocnicí i ve chvíli, kdy vaši hlavu ovládnou city a vaše tělo nervozita.

A ještě na závěr: Přejeme vám, ať jsou vaše další společné dny stejně tak okouzlující a naplněné láskou, jako zásnuby v Paříži.

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 63 zájezdů do Paříže

Zobrazit aktuální zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 23. března


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/zadost-o-ruku-v-parizi/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Paříže na téma: Eurovíkendy

  • volná místa
  • Praha
  • hotel 2* nebo 3*
  • snídaně
  • 11 990 Kč
  • volná místa
  • Ostrava
  • hotel 2* nebo 3* v Paříži
  • snídaně
  • 11 490 Kč

Přidejte se k nám