+420 608 261 719Napište nám

Záhřeb: Dvě kouzelná města v jednom

   

Vydáno: 9. 10. 2014 | Aktualizováno: 6. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Záhřeb Záhřeb
0 1 2 3

Víte, že...

Záhřeb je oproti ostatním evropským metropolím odlišný svou všudypřítomnou zelení?

Záhřeb je hlavní město Chorvatska, které plní svou funkci administrativní, politickou, ekonomickou, společenskou a kulturní. Magnetem pro turisty je především vysoká četnost kulturně-historických památek, pestrá nabídka kulturně-společenského života, prohlídka galerií a muzeí nebo zábava.

Hlavní město je možné rozdělit na dvě odlišné oblasti - moderní město, nazývané Dolní město a historické jádro, nazývané Horní město. Tyto dvě části se propojují na náměstí zvaném Trg bana Jelačića.

Při prohlídce města na vás tyto dvě odvratné tváře doslova dýchnou – nejprve budete procházet moderní městskou částí, ve které se nachází mnoho luxusních obchodů, moderních budov, úředních institucí a hotelů. Postupem se bude ráz města pomalu přeměňovat ve starobylou městkou čtvrť, které dominují historické a církevní stavby, muzea a galerie.

Zelená podkova

Centru dominuje několik nádherně upravených parků a zahrad, nazývaných „Zelená podkova“. Nejčastějšími porosty v těchto parcích jsou borovice a některé druhy palem, spodní plochy vyplňuje hustě porostlý, pravidelně zastřihávaný, trávník s různými druhy kvetoucích keřů.

Klenotnice víry

Milovníkům historie doporučujeme návštěvu katedrály Nanebevzetí Panny Marie, ve které se nachází katedrální klenotnice s bohatou a velmi cennou sbírkou církevních předmětů. Otevírací doba je od pondělí do neděle, od 8 do 20 hodin, vstupné je zdarma.

Další významnou církevní stavbou je kostel sv. Marka, který stojí v centru historické městské části. Již z dálky nás uchvátila barevná a bohatě zdobená střecha kostela, na které jsme si detailně prohlédli dva chorvatské erby. Uvnitř kostela jsme obdivovali především velkolepé sochy a velmi cenné a dobře zachovalé fresky. Kostel má otevřeno od pondělí do neděle, a to od 8 do 20 hodin.

Za nejkrásnější, z místních kostelů, je však považován jezuitský kostel sv. Kateřiny, jehož prohlídku by neměl opomenout žádný návštěvník Záhřebu. Již při vstupu budete ohromeni prostorovým řešením interiéru, uchvátí vás bohatost štukových reliéfů a předmětů pocházející z období baroka. Kostel má otevřeno sedm dní v týdnu, a to od 8 do 20 hodin.


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/zahreb/

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Drážďan na téma: Adventní zájezdy

Adventní Drážďany (autobusem z Prahy) 17. 12. – 17. 12. 2016 (1 den)

Adventní Drážďany (autobusem z Prahy)
 • volná místa
 • Ústí nad Labem nebo Praha
 • bez ubytování
 • bez stravy
 • 450 Kč

Adventní Vídeň (autobusem z Brna) 17. 12. – 17. 12. 2016 (1 den)

Adventní Vídeň (autobusem z Brna)
 • volná místa
 • Mikulov nebo Brno
 • bez ubytování
 • bez stravy
 • 450 Kč

Přidejte se k nám