+420 608 261 719Napište nám

Doprava na La Gomera: Projeďte se taxi, autobusem, trajektem či půjčeným autem

Zuzana Lazecká
   

Autor: Zuzana Lazecká, Radynacestu.cz

Vydáno: 18. 11. 2014 | Aktualizováno: 7. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Stanoviště taxíků najdete v hlavním městě ostrova San Sebastian Stanoviště taxíků najdete v hlavním městě ostrova San Sebastian
0 1 2 3
Kanárské ostrovy (La Gomera)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich zájezdů na La Gomera

Tip pro vás:

Doporučujeme půjčit si na ostrově auto a poznávat místní krásy po vlastní ose.

Doprava na ostrově La Gomera není vůbec špatná, spíše naopak. Využít můžete půjčení auta, taxíky, trajekty i místní autobusovou dopravu. My ovšem doporučujeme půjčit si na ostrově auto a poznávat místní krásy po vlastní ose.

Doprava na La Gomeře: půjčit auto se vyplatí 

Ačkoli autobusy jezdí po všech hlavních trasách ostrova, je lepší si pro poznávání krás gomerské přírody půjčit auto. Autobusy totiž jezdí nepravidelně, a tak je tato jízda vhodná pro ty, kteří opravdu nikam nespěchají a velké časové prodlevy je netrápí. Navíc je na ostrově několik cest s nezpevněným povrchem, jízda autem je tak vhodnější. Půjčovny naleznete v hlavním městě či vyhlášených letoviscích.

Autobusové spoje zajišťuje sedm linek po ostrově. Nejsou příliš časté a také se může stát, že se čas odjezdu změní, což znesnadní cestování. Cena za jízdné se pohybuje od 2 do 6 eur v závislosti na vzdálenosti přepravy. 

Výlet na Tenerife trajektem

Mezi ostrovy La Gomera a Tenerife činí vzdálenost 32 kilometrů. Pokud budete chtít z Tenerife nebo z La Gomery navštívit právě sousední ostrov, je pro vás připravena plavba trajektem. Ta se využívá i v případě, že cestujete z Evropy přímo na La Gomeru. Přistanete na Tenerife a následně využijete plavbu trajektem na La Gomeru. Na La Gomeře je totiž malé letiště a neumožňuje přistání velkých dopravních letadel.

Z tenerifovského přístavu Los Cristianos poplujete do hlavního města La Gomery San Sebastian něco málo přes hodinu. Trajekt jezdí několikrát denně a cena pro dospělého se pohybuje kolem 3040 eur, studenstké jízdné vyjde na přibližně 25 euro a děti od 4 do 11 let zaplatí za plavbu od 1520 eur. 

Vybrat si ale můžete i jinou variantu, křídlový člun. Ten je rychlejší a na sousedním ostrově budete za pouhých 45 minut. 

Osvěčená jízda taxíkem

Ti, kteří si chtějí dovolenou opravdu vychutnat a nestarat se o to, kde zaparkují a jak do cíle dojedou, mohou volit jednodušší variantu, taxi. Stanoviště taxíků najdete v hlavním městě ostrova San Sebastian, Vallehermoso, Hermiqua či Tecina. Taxi služby jsou k dispozici také na letišti.

Obecné podmínky pro řízení na ostrově

Pozor je potřeba dát si také na rychlou jízdu, pokuty jsou vysoké. Není-li značeno jinak, platí tyto rychlostní limity pro osobní automobily: 50 km/h v obci, 90 km/h mimo obec, 100 km/ h na rychlostní silnici a 120 km/h na dálnici.

Za řízení v podnapilém stavu dostanete také tučný flastr. Tolerance alkoholu v krvi je do 0,5 promile. Bezpečnostní pásy jsou povinné a telefonování za volantem je zakázáno (vyjma handsfree apod.). 

Kanárské ostrovy (La Gomera)

Poznejte kanárský ráj

Vyberte si jeden z našich zájezdů na La Gomera

Zobrazit aktuální zájezdy na La Gomera

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. dubna


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/zakladni-informace-o-la-gomera/

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Gran Canarii na téma: Zájezdy na týden a více

To nejlepší z ostrova Gran Canaria + LEHKÁ TURISTIKA (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel 3*
  • snídaně
  • 23 990 Kč
To nejlepší z Tenerife + LA GOMERA (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel 3*
  • polopenze
  • 23 990 Kč

Přidejte se k nám