Zlatý trojúhelník: To nejzajímavější z Islandu

Michaela Smékalová Michaela Smékalová, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 2731x

Historicky i geograficky nejvýznamnější místa Islandu jsou spojena okružní silnicí.

Vyberte si z našich 5 zájezdů na IslandZobraz zájezdy

Historicky i geograficky nejvýznamnější místa Islandu jsou spojena okružní silnicí, která vybíhá z hlavního města Reykjavíku a měří asi 300 kilometrů. Na trase „Zlatého trojúhelníku“ najdeme gejzíry, místo zasedání nejstaršího parlamentu na světě, vodopády a také místo střetu dvou kontinentálních desek.

Přírodní park na seznamu UNESCO

Asi 50 kilometrů od Reykjavíku se nachází národní park zapsaný díky svému přírodnímu i historickému bohatství na seznam UNESCO. Jednak zde byl založen nejstarší parlament na světě, ale také se zde nachází viditelná propadlina mezi Eurasijskou a Severoamerickou zemskou deskou.

Skálholt: Někdejší duchovní centrum ostrova

Po dalších 55 kilometrech narazíte na Skálholt, svého času nejlidnatější osadu na celém Islandu a zároveň centrum církevní moci ostrova. Po zemětřesení, které v roce 1783 zničilo nejen místní katedrálu, ale i velkou část městečka, bylo toto centrum přestěhováno do bezpečnějšího Reykjavíku.

Pod současným kostelem, postaveným až v 60. letech 20. století, byla během stavebních prací nalezena kostra prvního islandského biskupa. Každý červen se zde navíc odehrává největší islandský hudební festival klasické hudby.

Gejzíry: Největší vodní zázrak Islandu

Jedním z největších taháků Zlatého okruhu je velmi pravděpodobně asi o 30 kilometrů vzdálené údolí s vysokou koncentrací gejzírů, termálních a bahenních jezírek. Nejznámějším z nich je dnes už spící Geysir, nejvyhledávanější však vedlejší stále činný Strokkur. Mezi jezírky silně zapáchajícími sírou, jsou položeny chodníky pro turisty, takže prohlídka je jednoduchá a bezpečná.

Gullfoss: Národní přírodní památka

Za necelých 15 minut jízdy se přiblížíte ke krásnému vodopádu Gullfoss, z něhož se měla kdysi stát hydroelektrárna, naštěstí však islandská vláda rozhodla jinak a učinila z něj národní přírodní památku.

Michaela Smékalová

Michaela SmékalováPrůvodceExpert

Těmito místy Vás provedu osobně

To nejlepší z Athén + MOŘE
28. 8. – 1. 9. 2018

To nejlepší z Athén + MOŘE

12 490 Kč
z Bratislavy
To nejlepší z Athén
13. – 16. 10. 2018

To nejlepší z Athén

10 490 Kč
z Bratislavy

Vyberte si z mých 2 zájezdů

Island

Zažijte zemi ohně a ledu

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů na Island

Zobrazit aktuální zájezdy na Island

Nejbližší volný zájezd odlétá již 23. květnaURL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/zlaty-trojuhelnik/Katalog plný inspirace!

Zdarma poštou až k vám.
Zájezdy, články, fotky, infografiky.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!