Zájezdy pro cestovatele
Volejte Po-Pá 8-17 hod.+420 608 261 719Napište nám
Naši průvodci
António Pedro Nobre

António Pedro Nobre

"Každý vám může ukázat Lisabon, ale já jsem se tam narodil..."

Je autorem 4 cestopisných knih a několika novinových článků o cestování vlakem po Evropě (vyšly v Portugalsku a Holandsku). Po železnici projel přes 200 000 km, procestoval tak 30 evropských zemí a také Maroko. V roce 2012 režíroval dokumentární film "40 Years On Track - The InterRail Pass Story" o tomto stylu cestování.

Je absolventem scénáristiky na ATCAS (EPI), Lisabon, Portugalsko. V roce 1997 začal pracovat v TV/Kino/Rádio, v oddělení mezinárodní reklamní agentury McCann Erickson Portugal. Od r. 2001 je na volné noze a živí se jako scénárista a asistent režie televizních programů, televizních reklam, hudebních klipů a firemních filmů, a to nejen ve své rodné zemi, ale i v zahraničí. Od roku 2006 spolupracuje s QQ studiem Ostrava.

V roce 2007 se začal realizovat také jako režisér, specializující se na hudební videa a navázal spolupráci s umělci z celého světa, dokumentuje také hudbu a festivaly umění jako je Colours of Ostrava, Setkání kytaristů & spol., Janáčkův Máj atd. Spolupracoval s kulturními institucemi jako je Národní divadlo Moravskoslezské, Janáčkova filharmonie, Janáčkova konzervatoř a Gymnázium a multižánrové kulturní centrum Cooltour. Je také členem Enthemor - anglicky hovořící divadelní skupiny a Alba Club International, neziskovou organizací, která prosazuje multikulturalismus v České republice.

Rozhovor Antónia Nobre o Lisabonu pro Radio Čas


Napište mi

12...6