Zájezdy pro cestovatele
Volejte Po-Pá 8-17 hod.+420 608 261 719Napište nám
Naši průvodci
Katarína Maruškinová

Katarína Maruškinová

"Provázení není o suchých historických faktech..."

K průvodcování jsem se dostala už jako dobrovolník na střední škole, kdy jsem po městečku, ze kterého pocházím, provázela skupiny Američanů. První skutečné provázení přišlo v roce 2004, kdy jsem odjela jako delegát - průvodce do Egypta. Po skončení studia na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy jsem se rozhodla pro další studium právě v tomto oboru - Management a marketing cestovního ruchu.

Vzhledem k tomu, že ovládám arabštinu a zajímá mě Blízký východ (nyní i jako studentku Orientalistiky v Plzni), tak mým zaměřením jsou právě arabské země. Kromě Egypta mám zkušenosti s provázením v Sýrii a Libanonu, Izraeli, Jordánsku, Maroku a Alžírsku.

Moje nejoblíbenější destinace jsou dvě: jednak barevné a různorodé Maroko, které pokládám za vůbec nejkrásnější zemi, jakou jsem kdy viděla. Dále je to Jordánsko, a to kvůli jeho nádherné poušti a krásným antickým památkám.

Ve své práci průvodce kladu důraz na kvalitní přípravu poznatků, které ráda sděluji svým posluchačům. Provázení není o suchých historických faktech, ale zejména o zprostředkování místní atmosféry návštěvníkům a o nahlédnutí do hlubin jednotlivých kultur. Věřím, že kvalitně odvedená práce průvodce může vést k lepšímu pochopení kulturních a náboženských odlišností a zároveň vychovávat k tak potřebné mezilidské toleranci.

Zajímavosti o Kataríně Maruškinové:

  • Kouzlo orientu - vlastní blog plný cestovních zkušeností a zážitků

  • články pro časopis Travel Focus

  • články pro cestovatelské servery - např. Hedvábná stezka


Napište mi

1

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů