Zájezdy pro cestovatele
Volejte Po-Pá 8-17 hod.+420 608 261 719Napište nám
Naši průvodci
Petra Římská

Petra Římská

„Cestování je nejrychlejší, nejefektivnější a nejpříjemnější způsob vzdělávání…“

Celý život mě žene touha po poznání. Vystudovala jsem tři vysoké školy, přečetla hromady knih, ale nic mě nenaučilo a neobohatilo víc než cestování. Procestovala jsem přes 40 zemí světa, ale jen s Itálií mě pojí silné srdeční pouto a neustálá potřeba se tam vracet. Snad je to tím, že nikde na světě není tolik rozmanitosti a krásy koncentrované na jednom místě. Možná na mém osudovém vztahu k Itálii mají zásluhu studia na italských univerzitách, která mi umožnila v této zemi dlouhodobě žít a blíže ji tak poznat.

Majestátní hory, nekonečné pláže, starobylá města, monumentální umělecká díla, příjemné podnebí, fenomenální hudba, nestárnoucí filmy, nadčasová móda, věhlasná kuchyně, proslulá italská pohostinnost a pověstný italský styl… Žádná jiná země neoplývá tolika přírodními zajímavostmi a důkazy lidské tvořivosti, tak specifickou atmosférou, pestrou regionální odlišností, ale hlavně, nikde jinde na světě jsem z lidí necítila tolik temperamentu a lásky k životu.

Jsem vděčná, že mi bylo dáno cítit jedinečnost této země a „nakazit“ závislostí zvanou Itálie spoustu jiných lidí. Doporučuji všem ochutnat sladký italský život na vlastní kůži…

Poděkování Petře Římské za zážitky z Říma na Radiu Čas


Napište mi

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů