Zájezdy pro cestovatele
Volejte Po-Pá 8-17 hod.+420 608 261 719Napište nám
Naši průvodci
Vladimír Šmehlík

Vladimír Šmehlík

"Jsem rád Středoevropanem..."

Upřímně se přiznám, že nijak zvlášť neholduji exotice.  Mám to rád doma v Evropě. Možná si řeknete, že jsem moc zhýčkaný a já rozhodně nebudu protestovat. Líbí se mi atmosféra evropských měst. Vůně kaváren, sály galerií, ticho a chlad chrámů, barvy a povyk na tržištích a především pocit blízkosti a domácího prostředí.

Mám rád komorní atmosféru i pompézní baroko Olomouce, šachty, rezavé trubky i hravou secesi Ostravy, vůni kávy a trhů, eleganci slezské Vratislavi i majestátní Krakov s jeho bohatou historií i ošuntělými uličkami. Střední Evropa si z každého směru vzala něco a ze všech vlivů dokázala vytvořit naprosto svébytný ráz svých měst a to mě osobně baví nejvíc, ten pocit, že jste blízko. Vídeň, Krakov, Vratislav, Drážďany, Praha, ale také Bratislava, Brno, Olomouc, Ostrava - všechna tato města mají mnoho společného.  Pivo? Knedlíky? Valčík a polku? Kavárny? Mají v sobě kus evropského dědictví a kultury! Jsem rád Středoevropanem.

A co vy? Už jste ochutnaly bigos nebo žurek? Zvládnete řízek velký jako kolo od vozu? Je nejvyšší čas poznat místa, která máme za humny.


Napište mi

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů