Adventní Graz + ČOKOLÁDOVNA ZOTTER (autobusem z Brna)

Adventní Graz + ČOKOLÁDOVNA ZOTTER (autobusem z Brna)

(4.8/5) Zájezd ohodnotilo 21 zákazníků

Stručný popis zájezdu

Adventní Graz + ČOKOLÁDOVNA ZOTTER (autobusem z Brna)

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z předvánočního Grazu a užijete si prohlídku čokoládovny Zotter. Zhlédnete hradní vršek Schlossberg, renesanční Landhaus a vychutnáte si tradiční vánoční trhy s punčem a cukrovím. Prožijte s námi kouzlo rakouských Vánoc, poznejte adventní Graz a nenechte si ujít chuť nejlahodnější čokolády!

ODJEZD z Brna, MikulovaInformace o odjezdu
INFO O DOPRAVĚZájezdový autobus
UBYTOVÁNÍ bez ubytování
STRAVA bez stravy
VELIKOST SKUPINY max. 46 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

Dopoledne vás čeká návštěva čokoládovny Zotter, následuje přesun do Grazu a prohlídka tohoto kouzelného renesančního města s průvodcem.  Po prohlídce je na programu volné odpoledne, které můžete strávit na adventních trzích či prohlídkou místních muzeí a jiných památek. Odjezd zpět do Brna v podvečerních hodinách.

Odjezd z Brna v ranních hodinách – okolo 5:30. Příjezd do areálu čokoládovny Zotter po 10. hodině.

V čokoládovně Zotter se dozvíte všechno o zpracování a výrobě té nejlepší čokolády. Během cca 90minutové zážitkové prohlídky zhlédnete krátký film o farmářích a kakaových plantážích v Indii a Latinské Americe a ochutnáte nespočet druhů čokolády v rozličných formách. Budete procházet expozicí čokolády, seznámíte se s procesem její výroby a na jednotlivých zastávkách vždy okusíte vybrané druhy. Celou prohlídku vás bude doprovázet sladká vůně kakaových pochoutek.

Všichni účastníci dostanou před zahájením prohlídky porcelánovou lžičku, kterou využijí při obcházení četných čokoládových fontán. Návštěvníci obdrží audio průvodce, který bude dostupný i v českém jazyce.

Po prohlídce čokoládovny následuje přesun do krásného renesančního města Graz (v češtině Štýrský Hradec), které je hlavním městem spolkové země Štýrsko.

Vydáme se na prohlídku historického centra města, které je od roku 1999 zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Navštívíme hlavní náměstí s krásnou budovou radnice, které je místem konání tradičních vánočních trhů. Vánočním unikem Štýrského Hradce je množství kouzelných trhů, které vytváří tu pravou vánoční atmosféru. Najdeme jich tu celkem 14 a všechny v blízké pěší vzdálenosti.

Dále uvidíme hlavní symbol města, hradní vršek Schlossberg s hodinovou věží a pevností, který vytváří jeho typické panorama. Nevynecháme ani Landhaus (Zemský dům), jehož nádvoří patří mezi nejkrásnější renesanční památky ve střední Evropě.

Poté půjdeme kolem zbrojnice, která ukrývá více než 32 000 kusů zbraní a dalšího vojenského vybavení. Uvidíme také kontroverzní, moderní budovu Muzea současného umění (Kunsthaus), od které budeme pokračovat po břehu řeky Mur k Murinsel, umělému ostrovu, jehož konstrukce je klenotem moderní architektury. Zážitkem bude i výjezd zubačkou na hradní vršek Schlossberg, odkud se nám otevřou nádherná panoramata, a návštěva katedrály Domkirche.

Po prohlídce města následuje volný program, který budete moci využít k návštěvě rozličných vánočních trhů a také k předvánočním nákupům.

V podvečer odjezd z Grazu. Příjezd do ČR po 23. hodině.

Odjezd z Brna nebo Mikulova.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Martina Poláková

Přímá linka: +420 776 028 448

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné do památek pro zájemce:

  • čokoládovna Zotter: 15,90 €/ dospělí, 12,90 €/ mladiství (11 - 17 let), 9,90 €/ děti (6 - 10 let), 4,90 €/ děti (4 - 5 let), děti do 3 let zdarma
  • zubačka na Schlossberg: 4,40 €/ cesta tam i zpět
  • Muzeum současného umění (Kunsthaus): 9 €
  • Zbrojnice: 9 €
  • Katedrála Domkirche: zdarma

Cena zahrnuje:

  • autobusovou dopravu
  • průvodce
  • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

  • cestovní pojištění
  • vstupné na místě

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Rakouska (366 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Rakouska.


"