Adventní Krakov + VÝSTAVA BETLÉMŮ (autobusem z Ostravy)

Adventní Krakov + VÝSTAVA BETLÉMŮ (autobusem z Ostravy)

Stručný popis zájezdu

Adventní Krakov + VÝSTAVA BETLÉMŮ (autobusem z Ostravy)

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z předvánočního Krakova a navštívíte originální výstavu betlémů. Projdete se pod královským hradem Wawel, zamíříte ke slavné Sukiennici a vychutnáte si tradiční sváteční trhy s vůní punče, pitného medu, bramborových placek či klobás. Prožijte s námi kouzlo Vánoc, nenechte si ujít jedinečné betlémy a poznejte adventní Krakov!

ODJEZD z Ostravy, Frýdku-Místku, Českého TěšínaInformace o odjezdu
INFO O DOPRAVĚZájezdový autobusSvoz k odjezdovému místu
UBYTOVÁNÍ bez ubytování
STRAVA bez stravy
VELIKOST SKUPINY max. 46 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

Odjezd z Ostravy přibližně 6:00 h a příjezd do Krakova.

Po nábřežní promenádě pod královským hradem Wawelem projdeme okolo jeskyně, kde žil pověstný drak, a vystoupáme na samotný hrad. Uvidíme královský palác a baziliku, kde jsou pohřbeny významné osobnosti polské historie včetně tragicky zesnulého prezidenta Kaczynského. Dvěma nejstaršími ulicemi, ulicí Grodzkou a Kanonicza, se dostaneme do samotného centra města. Projdeme kolem biskupského paláce, hlavní budovy Jagelonské univerzity a pak už nás čeká hlavní náměstí Rynek Glowny se svou slavnou Sukiennicí a kostelem Panny Marie. Ulice Florianska nás dovede až k Barbakanu, kde prohlídku ukončíme. V každou celou hodinu nás na ubíhající čas upozorní "hejhalice", vyhrávající z věže Mariánského kostela.

Právě Rynek Glowny je místem největších vánočních trhů ve městě s tradičními jídly a uměleckými řemeslnickými předměty. Tady jsou soustředěny stánky, kulturní program i návštěvníci. U stánků si můžeme pochutnat na místních specialitách jako vánoční punč, pitný med (neplést s medovinou), ovoce napíchnuté na špejli obalené čokoladou, tradiční klobásu, smažené pstruhy, prejt či smažené placky. Z vánočního sortimentu pak zakoupit vánoční baňky, dřevěné a přírodní ozboby, pokladničky a svíčky. V malých historických krámcích Sukiennice se prodává hlavně kůže a šperky ze zlata, stříbra, jantaru a dalších drahých kamenů. Bezpečnost trhů je pak pod "patronací" legendy o bratrokrveprolití a jeho výstrahou je pověšený nůž v Sukiennici. Najdete ho bez pomoci průvodce?

Tento den bude na náměstí také probíhat soutěž a výstava krakovských betlémů, které se od těch tradičních liší dvěma věcmi: vždy některé z nich ztvárňují jednu z dominant Krakova (Mariánský kostel, Wawel,...) a také se v nich objevuje mezi klasickými historickými figurami nějaká současná polská postava či postava nedávné polské historie, např. Jan Pavel II., generál Jaruzelski nebo Lech Wałęsa. Nejste zvědaví?

Soutěž  o nejkrásnější krakovský betlém probíhá již od roku 1937 a za tu dobu vzniklo v Krakově přes 1 000 betlémů. Zajímavostí je, že se betlémy musely umísťovat na ulice (ven z kostelů) a sloužily jako přenosná divadla. Příčinou byla stále více používaná světská tématika při jejich vytváření.

Odjezd z Krakova v podvečerních hodinách a příjezd do Ostravy.

Odjezd z Ostravy, Frýdku-Místku nebo Českého Těšína.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Mgr. Jana Pracuchová

Přímá linka: 596 110 790

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cena zahrnuje:

  • autobusovou dopravu
  • průvodce
  • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

  • cestovní pojištění
  • vstupné do památek

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Polska (176 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Polska.


"