Adventní Krakow + WROCLAW (autobusem z Ostravy)

Adventní Krakow + WROCLAW (autobusem z Ostravy)

Stručný popis zájezdu

Adventní víkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější ze svátečního Krakowa a Wroclawi. Ve městě Krakow zhlédnete hrad Wawel, slavnou Sukiennici či kostel Panny Marie. Ve Wroclawi pak Tumský ostrov i náměstí Starého města s radnicí. Vychutnáte si dvojitou porci vánočních trhů s vůní dobrot za zvuku vánočních koled. Prožijte s námi kouzlo Vánoc a poznejte adventní Krakow a Wroclaw!

ODJEZD z Ostravy, Frýdku-Místku, Českého TěšínaInformace o odjezdu
INFO O DOPRAVĚZájezdový autobusSvoz k odjezdovému místu
UBYTOVÁNÍHotel Europejski
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 46 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

Po příjezdu do Krakowa půldenní prohlídka centra města s průvodcem a poté volné odpoledne, které můžete strávit na adventních trhách či prohlídkou muzeí a jiných památek. V podvečerních hodinách odjezd na ubytování ve Wroclawi. 

V ranních hodinách odjezd z Ostravy po trase nástupních míst a příjezd do Krakowa.

Po nábřežní promenádě pod královským hradem Wawelem projdeme okolo jeskyně, kde žil pověstný drak, a vystoupáme na samotný hrad. Uvidíme královský palác a baziliku, kde jsou pohřbeny významné osobnosti polské historie včetně tragicky zesnulého prezidenta Kaczynského. Dvěma nejstaršími ulicemi, ulicí Grodzkou a Kanonicza, se dostaneme do samotného centra města. Projdeme kolem biskupského paláce, hlavní budovy Jagelonské univerzity a pak už nás čeká hlavní náměstí Rynek Glowny se svou slavnou Sukiennicí a kostelem Panny Marie. Ulice Florianska nás dovede až k Barbakanu, kde prohlídku ukončíme. V každou celou hodinu nás na ubíhající čas upozorní "hejhalice", vyhrávající z věže Mariánského kostela.

Právě Rynek Glowny je místem největších vánočních trhů ve městě s tradičními jídly a uměleckými řemeslnickými předměty. Tady jsou soustředěny stánky, kulturní program i návštěvníci. U stánků si můžeme pochutnat na místních specialitách jako vánoční punč, pitný med (neplést s medovinou), ovoce napíchnuté na špejli obalené čokoladou, tradiční klobásu, smažené pstruhy, prejt či smažené placky. Z vánočního sortimentu pak zakoupit vánoční baňky, dřevěné a přírodní ozboby, pokladničky a svíčky. V malých historických krámcích Sukiennice se prodává hlavně kůže a šperky ze zlata, stříbra, jantaru a dalších drahých kamenů. Bezpečnost trhů je pak pod "patronací" legendy o bratrokrveprolití a jeho výstrahou je pověšený nůž v Sukiennici. Najdete ho bez pomoci průvodce?

Odjezd z Krakowa na ubytování ve Wroclawi. Nocleh.

Odjezd z Ostravy, Frýdku-Místku nebo Českého Těšína.

2DEN

V dopoledních hodinách proběhne prohlídka Wroclawi, volné odpoledne pak můžete strávit na adventních trhách či prohlídkou muzeí a jiných památek. V podvečerních hodinách odjezd zpět do Ostravy. 

Po snídani se společně projdeme městěm Wroclaw, které je historickou metropolí Dolního Slezska, rozkládající se na ostrovech na řece Odře a jejích ramenech. Díky jejím přítokům a kanálům bývá nazývána „městem sta mostů".

Prohlédneme si historickou část města zahrnující Tumský ostrov, nejstarší část města s komplexem církevních budov a katedrálou sv. Jana Křtitele, Staré město, jemuž vévodí nádherné náměstí s radnicí. Pestrobarevné domy na náměstí se pyšní svými krásnými štíty sahajícími do výšek, jiné budovy jsou malé průčelím a překvapením jistě bude, že se v nich provozuje třeba restaurace. Při nadšení z prohlídky musíme dávat pozor, nezakopnout a neublížit trpaslíkům, kteří hlídají naše kroky po celém centru města. Dozvíme se i jejich význam a vlastní příběh.

Na adventních trzích budeme mít možnost ochutnat vánoční dobroty a nakoupit tradiční vánoční výrobky a hlavně zažít neopakovatelnou atmosféru zejména při rozsvěcujícím se městě v podvečer. Můžeme si pak porovnat sváteční náladu obou měst a my věříme, že příští rok už pak budete stěží vybírat, do kterého se vydat.

Návrat do ČR v pozdních večerních hodinách.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Kateřina Julinková

Přímá linka: 777 636 788

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné do památek pro zájemce:

Krakow

 • Reprezentativní komnaty Wawelu: 16 zł
 • Soukromé královské apartmány Wawelu: 21 zł
 • Královská klenotnice a zbrojnice Wawelu: 16 zł
 • Kostel Panny Marie: 15 zł
 • Krakowské podzemí: 19 zł

Wroclaw

 • Muzeum architektury: 10 zł
 • Národopisné muzeum: 15 zł
 • Hala století: 12 zł

Cena zahrnuje:

 • autobusová doprava
 • 1 x ubytování v hotelu ve Wroclawi ve 2lůžkových či 3lůžkových pokojích
 • 1 x snídaně
 • průvodce
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • 1lůžkový pokoj 250 Kč
 • cestovní pojištění
 • vstupné do památek

Ubytování:

 • hotel ve Wroclawi v těsné blízkosti centra města, kde se odehrávají adventní trhy
 • ubytování je s vlastním soc. zařízením, možnost ubytování ve dvoulůžkových, třílůžkových a jednolůžkových pokojích (jednolůžkový pokoj za příplatek 250 Kč)

Strava:

 • snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
 • během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
 • poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Polska (184 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Polska.


"