Adventní Mariazell + PRŮVOD ČERTŮ (autobusem z Brna)

Adventní Mariazell + PRŮVOD ČERTŮ (autobusem z Brna)

Stručný popis zájezdu

Adventní Mariazell + PRŮVOD ČERTŮ (autobusem z Brna)

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z předvánočního Mariazellu a užijete si průvod čertů v St. Sebastian. Zhlédnete baziliku Mariazell, ochutnáte zdejší medové perníčky, užijete si vánoční trhy i jedinečný čertí rej. Prožijte s námi kouzlo rakouských Vánoc v horském městečku Mariazell a nenechte si ujít čerty Krampuse!

ODJEZD z Brna, ZnojmaInformace o odjezdu
INFO O DOPRAVĚZájezdový autobus
UBYTOVÁNÍ bez ubytování
STRAVA bez stravy
VELIKOST SKUPINY max. 44 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

Během dopoledne proběhne prohlídka městečka Mariazell s průvodcem, následně možnost nákupů na adventních trzích, návštěva muzeí či projížďka historickým vláčkem. Večer vypukne pekelný průvod čertů. 

Odjezd v ranních hodinách (cca v 7 hodin) z Brna přes Znojmo do Rakouska. Dopoledne příjezd do městečka Mariazell. Při společné procházce historickým centrem navštívíme dominantu města – baziliku Mariazell, která pro svou sošku Panny Marie z 13. století láká turisty a poutníky z celého světa. Jedná se tak o jedno z nejvýznamnějších poutních míst Evropy a samozřejmě celého Rakouska. Neopomeneme zhlédnout ani vyhlášenou pekárnu Pirker, která je známá pro své jedinečné medové perníčky. Hned opodál je také výrobna svíček ze včelího vosku, likérka Arzberger či místní pivovar

Pohádkovou atmosféru horského městečka umocňuje adventní nálada – vyzdobené malebné uličky, náměstí s vánočními trhy, vůně svařeného vína či medoviny. Kromě tradičního největšího adventního věnce v Rakousku o průměru 12 metrů a 6 tun se můžete těšit i na perníkovou chaloupku či betlém. Děti navíc jistě ocení místní andělský poštovní úřad. Za prohlídku také stojí místní Museumstramway, které vypravuje historické vláčky na projížďkmezi Mariazell a jezerem Erlaufsee.

Později se přesuneme do sousedního městečka St. Sebastian, kde od 18 hodin vypukne očekávaný průvod čertů – rakouských Krampusů. Čertovské řádění se dědí z generace na generaci, stejně jako obdivuhodné detailně vyřezávané masky z lipového nebo borového dřeva. Na masky se upevňují pravé beraní, mufloní, kamzičí nebo jelení i kozí rohy, které mohou být až metr dlouhé. Rohatí „krasavci“ jsou opravdu strašidelní, takže jestli se někdo bojí našich českých čertů, setkání s těmi rakouskými pro něj bude náročná „stezka odvahy“. Hrozivé maskyalegorické vozy, hlučné řinčení řetězů a zvonců, jekot a řev za doprovodu pyrotechnických efektů je nezapomenutelným zážitkem.

Okolo 20. hodiny odjezd zpět do ČR. Předpokládaný návrat do Brna po půlnoci.

Odjezd z Brna nebo Znojma.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Ivana Petláková

Přímá linka: 776 028 005

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné pro zájemce:

  • likérka s degustací: cca 3 €/os.
  • muzeum perníků: cca 3,5 €/os.
  • mechanické jesličky: cca 2 €/os
  • průvod čertů v St. Sebastian: zdarma

Cena zahrnuje:

  • autobusovou dopravu
  • průvodce
  • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

  • cestovní pojištění
  • vstupné do památek

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Rakouska (366 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Rakouska.


"