Adventní Norimberk + BAMBERK (autobusem z Prahy)

Adventní Norimberk + BAMBERK (autobusem z Prahy)

Stručný popis zájezdu

Adventní Norimberk + BAMBERK (autobusem z Prahy)

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z předvánočního Norimberku a navštívíte historický Bamberk. Projdete se kolem bamberské radnice vystavěné na řece, prohlédnete si norimberské mlýny na řece Regnitz i gotickou kapli Panny Marie. Vychutnáte si horký vaječný punč se šlehačkou a tradiční klobásy. Prožijte s námi kouzlo německých Vánoc a poznejte adventní Norimberk!

ODJEZD z Prahy, PlzněInformace o odjezdu
INFO O DOPRAVĚZájezdový autobus
UBYTOVÁNÍ bez ubytování
STRAVA bez stravy
VELIKOST SKUPINY max. 46 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

Po příjezdu do Bamberku dopolední prohlídka města s průvodcem. Odpoledne strávíme prohlídkou Norimberku a návštěvou jejich nádherných vánočních trhů.

Odjezd z Prahy (Wilsonova ulice - parkoviště autobusů naproti budovy Hlavního nádraží). Příjezd do Bamberku.

Dopolední prohlídka Bamberku, jednoho z nejzachovalejších historických měst Německa. Krátká procházka překrásným historickým městem, zapsaným na seznamu UNESCO. Navštívíme Císařský dóm, radnici, která je vystavěna uprostřed řeky, uvidíme malé hrázděné rybářské domy na březích Regnitzu, kterým se přezdívá Malé Benátky. Poté se zastavíme na nádvoří hradu, kde se konají adventní trhy, na kterých budeme mít možnost ochutnat místní černé "kouřové" pivo.

Odpoledne příjezd do Norimberku, kde se společně projdeme Starým Městem s hradbami a baštamipěší zónou s chrámy sv. Vavřince a Sebalda (korunovace Karla IV. římským králem). Prohlédneme si mlýny na řece Regnitz, hlavní náměstí s krásnou kašnou a gotickou kaplí Panny Marie (orloj s císařem Karlem IV.), radnici, císařský hrad i rodný dům malíře Albrechta Dürera.

Po příjemné procházce zamíříme na hlavní náměstí s nádhernými vánočními trhy (Christkindlmarkt), které patří k nejkrásnějším v Evropě. V samotném centru města je rozestavěno více než 200 stánků a vánoční atmosféru dokreslují osvětlené stromy a řada vánočních dekorací. Kromě svařeného vína doporučujeme zdejší specialitu, jejíž vůně se line všude kolem – ohřátý vaječný punč se šlehačkou a také sladké pražené mandle. Za ochutnávku stojí figurky ze sušených švestek, velké kulaté knedlíky zalité vanilkovou omáčkou nebo čerstvé ovoce na špejli obalované čokoládou. Sladkou vůni střídá vůně masa, přesněji norimberských klobás na všechny způsoby – ať už v housce či s curry omáčkou.

Na své si přijdou i děti. Na sousedním náměstí Hanse Sachse se konají populární Norimberské dětské Vánoce, kde se nachází mimo jiné i stánek s poštou Ježíškovi. Děti si navíc mohou užít i parní vláček či kolotoč.

Návrat do Prahy před půlnocí.

Odjezd z Prahy nebo Plzně.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Sabina Rodićová

Přímá linka: 596 110 605

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cena zahrnuje:

  • autobusovou dopravu
  • průvodce
  • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

  • pojištění léčebných výloh 35,- Kč/den
  • MHD a vstupné do památek

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Německa (123 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Německa.


"