To nejkrásnější z Bretaně + PAŘÍŽ (letecky z Prahy)

To nejkrásnější z Bretaně + PAŘÍŽ (letecky z Prahy)

Stručný popis zájezdu

Jedinečný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Bretaně a Paříže. Navštívíte velkolepé Rennes, květinové Vannes i legendární Carnac. Ochutnáte čerstvé ústřice, palačinky, obejmete starodávné megality a užijete si šarm Paříže. Vychutnejte si s námi středověká města, rozeklané útesy, romantická zakoutí a poznejte Francii!

INFO O DOPRAVĚLetecká doprava
UBYTOVÁNÍ hotel 2* nebo 3* ve Francii
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 25 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

Odlet z Prahy. Po příletu do Paříže už na vás bude čekat náš autobus Radynacestu, kterým se společně vydáme do Rennes, hlavního města Bretaně. Společně si prohlédneme toto centrum bretaňské moci a jeho impozantní neoklasicistní budovy obklopené středověkými hrázděnými domy, gotickou katedrálu Sv. Petra i velkolepé městské zahrady.

Večer ubytování v hotelu.

2DEN

Po snídani se přesuneme o několik století zpět, protože navštívíme unikátní ostrov s goticko-románským klášterem Mont-Saint-Michel, který je po Paříži druhým nejnavštěvovanějším místem Francie. Tento „Merveille”, tedy zázrak západního světa, se od roku 1979 řadí na seznam světového dědictví UNESCO.

Odpoledne navštívíme slavný přístav francouzských korzárů Saint-Malo a jeho Ville-Clos – město obehnané hradbami, které se majestátně tyčí na skalnatém ostrůvku. Ze zdejšího přístavu vyplouvali známí mořeplavci jako Jacqes Cartier, který v roce 1534 objevil Kanadu a který je zde pohřben v katedrále Sv. Vincenta ze 12. století.

Z městských hradeb shlédneme tři ostrůvky, na které lze za odlivu dojít téměř „suchou nohou”: ostrov Le Grand Bé s hrobem básníka Chateaubrianda, Le Petit Bé a Národní tvrz. V místních restauracích bude možnost ochutnat výborné čerstvé ústřice, lahodné palačinky a další bretaňské speciality. Bude také možnost koupání přímo na pláži za hradbami města.

Cestou na hotel se zastavíme u největší přílivové elektrárny na světě – Rance a na jednom z nejkrásnějších mysů Francie, Cap Fréhel, kde můžeme obdivovat typický bretaňský maják a úchvatné strmé útesy z červenajícího pískovce. 

Večer ubytování v hotelu.

3DEN

Ráno procházka starou Celnickou stezkou po jednom z nejkrásnějších úseků bretaňského pobřeží, tzv. Pobřeží růžové žuly. Kouzlo tohoto místa spočívá v kontrastu vyvřelé růžové žuly a smaragdově zelené vody. Za příznivého počasí a přílivu bude možnost koupání. 

Odpoledne přejezd do nejvzdálenějšího koutu Bretaně – Finistère (znamená konec země), kraje útesů a mysů bojujících s oceánem a kraje ponurých legend a svérázné kultury. Ve vesničkách St. Thégonnec a Guimiliau zhlédneme unikátní farní dvorce (enclos paroissiaux) s monumentálnímí kalváriemi, které představují typicky bretaňskou sakrální architekturu. Tyto znamenité žulové stavby zdobí propracované sochařské výtvory a vypravují legendy a příběhy z evangelií.

Závěr dne bude patřit návštěvě nejstaršího bretaňského města Quimper, známého výrobou fajánse. Městečko oplývá tradiční bretaňskou atmosférou a v místních restauracích můžete ochutnat jedny z nejlepších palačinek a moštů v kraji.

K večeru ubytování v hotelu.

4DEN

Ráno přejezd do rybářského přístavu Concarneau, obehnaného žulovými hradbami. Navštívíme rybí trhy a projdeme se po staré opevněné části města Ville Close.

Odpoledne nás čeká legendami opředený Carnac a jeho tajemné řady menhirů (tj. stojících kamenů), tzv. Alignements. Těch je tady přibližně 2 000 a táhnou se v délce téměř 4 km a lze je tedy považovat za nejvýznamnější prehistorické naleziště v Evropě, pocházející z doby dávno před pyramidami i úchvatnými chrámy ve stejnojmenném egyptském Karnaku. 

K večeru přejedeme do květinového města Vannes, hlavního turistického střediska oblasti  Morbihanského zálivu. Ubytujeme se v hotelu poblíž centra a se zájemci podnikneme ještě krátkou večerní prohlídku města s možností povečeřet v jedné z výborných restaurací ve starém přístavu.

5DEN

Dnešní den začneme společnou procházkou centrem Vannes. Toto půvabné padesátitisícové pobřežní město bývalo původně sídlem galského kmene Venetů, kteří tu zanechali hradby s branami a valy s krásnými výhledy do zahrad. Bude také možnost navštívit tradiční trhy, které se ve Vannes konají každou sobotu dopoledne a na kterých je možnost zakoupit vše od květin a pečiva až po čerstvé ryby, mořské plody a další krajové speciality jako sýry, uzeniny a lahodný cidre.

Přejezd do Paříže si zpestříme zastávkou v Chartres, městě s jednou z největších gotických katedrál na světě.

Večer ubytování v Paříži.

6DEN

Závěrečný den bude patřit Paříži. Společně uvidíme nejkrásnější místa města nad Seinou. Od náměstí Svornosti (Place de la Concorde) s unikátním luxorským obeliskem se projdeme přes nádherné Tuillerijské zahrady, ve kterých se nalézá slavná Orangerie (kde můžete zhlédnout Monetovy Lekníny) a světoznámé muzeum Louvre, kde je mimo jiné vystaven obraz Mona Lisa. Další impresionistické skvosty jsou uloženy i v Musée d´Orsay na protilehlém břehu řeky Seiny. Zájemci si mohou vyšlápnout nebo vyjet výtahem na vrchol pařížské dominanty – Eiffelovy věže.

V samém historickém jádru Paříže, na ostrově Ile de la Cité, si prohlédneme fascinující katedrálu Notre-Dame, proslavenou románem Viktora Huga „Zvoník u Matky Boží v Paříži”, uvidíme středověký palác a vězení La Conciergerie a klenot gotické architektury, kapli Sainte-Chapelle, ukrytou v areálu dnešního Justičního paláce. Možnost občerstvení v Latinské čtvrti v jedné z mnoha malebných francouzských restaurací.

Večerní transfer na letiště a odlet do Prahy.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Mgr. Jana Suchá

Přímá linka: 596 111 602

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se mohou měnit.

Cena zahrnuje:

 • letenka Praha - Paříž - Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo a odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel viz níže
 • dopravu autobusem Radynacestu po Bretani
 • 5x ubytování v hotelu
 • 5x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem zdarma od Radynacestu.cz
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 800 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel:

 • Zavazadlo v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, hmotnost do 5 kg (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o hmotnost do 15 kg (toto bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Ubytování:

 • ubytování je v jedno a dvoulůžkových pokojích ve 2* a 3* hotelech
 • s vlastním sociálním zařízením

Strava:

 • kontinentální snídaně (sladké pečivo, máslo, marmeláda, čaj nebo káva)

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Francie (783 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Francie.


"