To nejkrásnější z Korsiky (autobusem)

To nejkrásnější z Korsiky (autobusem)

Stručný popis zájezdu

To nejkrásnější z Korsiky (autobusem)

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte nejkrásnější místa Korsiky, památky a pláže, ochutnáte dobrá vína a podniknete hrst výletů na nejhornatějším ostrově ve Středomoří. Objevíte kouzelné zátoky, průzračné moře, dramatické žulové útesy, borovicové lesy i kaskádovité vodopády. Vydejte se s námi za historií, koupáním a přírodou a poznejte "Ostrov krásy".

ODJEZD z Ostravy, Brna, OlomouceInformace o odjezdu
INFO O DOPRAVĚZájezdový autobusSvoz k odjezdovému místu
UBYTOVÁNÍ hotel
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 40 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

Dopolední odjezd z Ostravy, cesta autobusem přes Rakousko do Itálie. Noční přejezd do přístavního města Livorno.

Odjezd z Ostravy, Brna nebo Olomouce.

2DEN

V Livornu se nalodíme na trajekt a bude nás čekat cca 4 hodinová plavba přes Tyrhénské moře na Korsiku. Po příjezdu na ostrov přejedeme na jeho severní pobřeží, kde si nejprve prohlédneme jeden z nejhezčích románských kostelíků na ostrově v Muratu. Během dne se vykoupeme v moři na krásných, čisťoučkých písečných plážích.

Odpoledne zajedeme navštívit město Calvi, které je známé svými jazzovými festivaly. Jeho obyvatelé jsou skálopevně přesvědčeni, že právě v jejich městě se v 15. století narodil mořeplavec Kryštof Kolumbus. Podíváme se též na hradby zdejší monumentální Citadely.

V podvečer ještě podnikneme krátkou procházku po parádních žulových útesech s majákem v I’lle-Rousse.

3DEN

Během dopoledne budeme přejíždět autobusem nad neuvěřitelně členitým a rozeklaným severozápadním pobřežím ostrova. Projedeme kolem slavné přírodní rezervace Scandola (přírodní památka UNESCO) až do malebného přístavu Porto. Zde se budete moci vykoupat na krásné, oblázkovo-písečné pláži, dále navštívit historickou obrannou věž na útesech nad městem a popř. i malé mořské Akvárium.

Se zájemci navíc podnikneme odpolední výlet do neuvěřitelně rozeklaného a barevného skalního města Calanches v kopcích nad Portským zálivem. Večer strávíme opět u moře v Portu.

4DEN

Ze západního pobřeží Korsiky budeme přejíždět do hornatého vnitrozemí ostrova. Po cestě se zastavíme na nejvyšším vyhlídkovém korsickém silničním sedle Col de Vergio (1.476 m) a uvidíme také soutěsku Scala di Santa Regina nad nejdelší řekou Golo.

Odpoledne si vyšlápneme na půldenní pěší výlet mezi žulovými skalami spojený s koupáním v hluboké soutěsce Tavignano. Zájemci se tu budou moci vykoupat v průzračných tůních pod visutým mostem.

V podvečer pak nasajeme pravou korsickou atmosféru ve starobylém univerzitním městě Corte v samotném srdci Korsiky, projdeme se jeho uličkami a podíváme se i na pevnost zvanou Orlí hnízdo.

5DEN

Dopoledne budeme přejíždět hornatým vnitrozemím v oblasti tzv. korsických Alp, projedeme i přes horské sedlo Col de Vizzavona a sjedeme k moři opět na západním pobřeží. Zde navštívíme hlavní město ostrova Ajaccio, ve kterém se narodil slavný, ale i nenáviděný vojevůdce Napoleon Bonaparte. Uvidíme zde několik jeho památníků, zájemci budou moci navštívit Napoleonův rodný dům i katedrálu Misericordia, ve které byl tento Korsičan pokřtěn.

Projdeme se kolem moderního i starého rybářského přístavu, uvidíme středověkou pevnost, ve které dodnes sídlí jednotky francouzské cizinecké legie, ale i pěknou městskou tržnici. Vykoupeme se na pěkných plážích na dohled od hlavního města.

V podvečer vyrazíme na krátkou procházku na poloostrově a mysu Parata se středověkou obrannou věží nad rozbouřenými útesy a výhledy na I’lles Sanguinaires – Krvavé ostrovy.

6DEN

Dopoledne navštívíme jeden z nejvýznamnějších archeologických areálů na Korsice ve Filitose. Kromě muzea s mnoha exponáty si tu budeme moci prohlédnout prehistorické menhiry a tajuplné stavby z kyklopského zdiva, zvané torri.

Během odpoledne se přesuneme kolem zálivu Valinco do spletitých kamenných uliček města Sartène. Toto město je snad nejkorsičtější ze všech korsických měst a bývá též nazýváno "baštou banditismu a krevní msty".

Navečer uděláme ještě krátkou zastávku u středověkého klenutého mostu Spin a Cavallu v údolí řeky Rizzanese.

7DEN

Hned po ránu přejedeme do oblasti tzv. korsických Dolomit. Navštívíme horské sedlo Bavella s poutní sochou Panny Marie Sněžné. Mezi fotogenickými, pokroucenými borovicemi podnikneme nenáročný turistický výšlap k obřímu skalnímu oknu Trou de la Bombe.

Odpoledne se ještě vydáme na krátkou vycházku poblíž horského přehradního jezera l’Ospedale k nejvyššímu a nejkrásnějšímu korsickému vodopádu Piscia di Gallo (52 metrů). Navečer nás bude čekat sjezd z hor na jihozápadní pobřeží.

8DEN

Velkou část tohoto dne strávíme v jednom z nejkrásnějších měst celé Korsiky, v nejjižnějším Bonifaciu. Město je postaveno na fantastických, sněhobílých, vápencových útesech, které jsou místy až 80 metrů vysoké. Kromě historického jádra, mohutných hradeb pevnosti a města samotného se podíváme i na námořnický hřbitov.

Také útesy si budeme moci osahat doslova ze všech stran. Se zájemci podnikneme parádní, zhruba hodinový fakultativní výlet lodí kolem útesů i celého města. Uvidíme útesy s poetickými jmény jako Kormidlo Korsiky a Zrnko písku a za dobrého počasí vplujeme i do Dračí jeskyně.

V podvečer přejedeme na východní pobřeží ostrova.

9DEN

Ráno přejedeme do druhého největšího města – přístavní Bastie. Zde podnikneme krátkou prohlídku města a bude také možnost naposledy nakoupit korsické kulinářské speciality. Pak už se nalodíme na trajekt, přeplujeme zpět do Itálie a bude následovat večerní až noční přejezd přes Itálii a Rakousko k domovu.

10DEN

Přes Rakousko návrat do ČR, příjezd do Ostravy v odpoledních hodinách.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Mgr. Eva Adámková

Přímá linka: 596 111 703

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cena zahrnuje:

 • dopravu pohodlným plně vybaveným autobusem v rámci programu zájezdu
 • trajekt Livorno-Bastia-Livorno
 • korsickou vstupní taxu
 • 7x ubytování v hotelu
 • 7x snídani
 • českého průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • fakultativní plavbu lodí pod útesy v Bonifaciu (cca 17 Eur/os)
 • vstupy do památek (cca 40 Eur/os)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 000 Kč

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Francie (783 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Francie.


"