To nejlepší z Algarve + MOŘE (letecky z Prahy)

To nejlepší z Algarve + MOŘE (letecky z Prahy)

Stručný popis zájezdu

To nejlepší z Algarve + MOŘE (letecky z Prahy)

Nezapomenutelný pobytově poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Algarve a zrelaxujete u moře. Budete obdivovat krásy maurské historie v kouzelné Taviře, úchvatné Faro, nejjihozápadnější mys Cabo S. Vincente, jedinečné skalní útvary podél písčitých pláží a navíc andaluskou Sevillu. Prožijte si zasloužený odpočinek a objevujte krásy portugalského Algarve!

INFO O DOPRAVĚLetecká doprava
UBYTOVÁNÍ hotel
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 22 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

Večerní odlet z Prahy do Fara s přestupem v Lisabonu. Transfer na hotel ve městě Quarteira, ubytování.

2DEN

Navštívíme rybářské město Taviru a historické Faro.

Po snídani se vypravíme do jednoho z nejkrásnějších měst v tohoto regionu, do města Taviry. Tavira je známá nejen svým rybářským způsobem života, ale také díky své historii, která se datuje až do Maurského období. Ve městě se nachází maurský hrad, dvě mešity, nádherný most se sedmi oblouky.

Cestou zpět do Quarteiry zastavíme ve Faru. Faro je hlavním město regionu Algarve a je také jedním z nejzajímavějších měst v Portugalsku. Známé je nejen díky svému cennému historickému centru, kde lze navštívit několik paláců, velkolepých divadel, úchvatných kostelů a monumentální hrad, ale i díky kráse nedalekých přírodních parků a plážím s bílým pískem.

Návrat na hotel ve večerních hodinách.

3DEN

Volný den, který si můžete užít na jedné z mnoha písčitých pláží v Quarteiře.

4DEN

Návštěva španělské Andalusie a jejího hlavního města Sevilly.

Po snídani se vypravíme do sousední španělské Andalusie a do jejího nádherného hlavního města, do Sevilly. Při toulkách tradičními čtvrtěmi naše smysly zahltí zvuky flamenga a vůně lahodných tapas. Vrátíme se v čase a necháme se pohltit staletími evropské historie. Navštívíme slavné monumenty jako katedrálu a věž Giralda, Španělské náměstí nebo Torre de Oro a nakonec nás čeká romantická procházka u řeky Guadalquivir.

Večer návrat do Quarteiry.

5DEN

Volný den, který si můžete užít na jedné z mnoha písčitých pláží v Quarteiře.

6DEN

Návštěva historického města Silves, nejzápadnějšího mysu Cabo S. Vincente a nádherných pláží u města Lagos.

Po snídani se vypravíme do historického města Silves. Původně bylo toto město hlavního město celého regionu Algarve. Nalezneme zde úžasný labyrint úzkých uliček, který vznikal ještě v době, kdy Pyrenejskému poloostrovu vládli Maurové. Nad městem ční impozantní Maurský hrad z 8. století, z něhož se nám naskytnou krásné výhledy na celé město.

Po obědě odjedeme na historicky významný mys Cabo de S. Vincente, který je nejjihozápadnějším bodem Portugalska a odtud se nám naskytne úžasná podívaná na pobřeží.

Poslední dnešní zastávku uděláme ve městě Lagos. Toto město bylo v historii centrem portugalských zámořských objevů a obchodu s otroky. Jako častý domov si toto město volil Jindřich Mořeplavec. Nyní je město známé hlavně díky svým nádherným plážím s neuvěřitelnými skalními útvary a také díky svému kosmopolitnímu životnímu stylu a pulzujícímu nočnímu životu.

7DEN

Volný den, který si můžete užít na jedné z mnoha písčitých pláží v Quarteiře.

8DEN

Ráno odjezd na letiště odlet zpět do ČR s přestupem v Lisabonu.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Adéla Povrová

Přímá linka: 777 636 788

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se mohou měnit.

Cena zahrnuje:

 • letenka Praha – Faro – Praha se všemi poplatky
 • kabinové a odbavované zavazadlo
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • 7x ubytování v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových
 • 7x kontinentální snídaně
 • výlety dle programu
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • vstupné na místě
 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 000 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel:

 • Zavazadlo  v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo hmotnost do 8 kg o maximálních rozměrech 115 cm- 55 x 40 x 20 cm (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o hmotnost do 23 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Portugalska (116 ohlasů) nebo do Španělska (112 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Portugalska nebo do Španělska.


"