To nejlepší z Andalusie + MOŘE (letecky z Bratislavy)

To nejlepší z Andalusie + MOŘE (letecky z Bratislavy)

(4.7/5) Zájezd ohodnotilo 18 zákazníků

Stručný popis zájezdu

Pobytově poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Andalusie a zrelaxujete na plážích Costa del Sol. Zavítáte do městečka Antequera, prohlédnete si starobylou Córdobu, býčí arénu v Malaze i Rondě. Budete obdivovat přírodní park El Torcal a užijete si průzračné moře. Vydejte se s námi za poznáním i odpočinkem a zažijte atmosféru Andalusie!

ODLET z Bratislavy
INFO O DOPRAVĚLetecká dopravaSvoz na letiště
UBYTOVÁNÍ hotel
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 20 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezdJana Coufalová

Můžete zaplatit teď jen 10 495 Kč a doplatek do 22. 8.

22. 9. – 29. 9. 2017 (8 dní)
Zájezd je volný

Na co se můžete těšit

 • Starobylé město Córdobu (UNESCO)
 • Kouzelné historické uličky města Antequera
 • Charakteristické býčí arény v Malaze a Rondě
 • Relaxaci na příjemných plážích Costa del Sol
1DEN

Pátek 22. září: Přílet do Malagy v odpoledních hodinách. Objednaným transferem odjezd na ubytování v Torremolinos a seznámení se střediskem.

Torremolinos je jedním z největších středisek na pobřeží Costa del Sol. Na místních plážích je možnost využít širokou nabídku vodních sportů a ve městě zase ochutnat místní andaluské speciality a užít si noční bujarý život. Celé pobřeží města je lemováno dlouhou promenádou, na které se nachází mnoho barů, restaurací a obchodů. I když se jedná převážně o moderní letovisko, tak i milovníci historie si přijdou na své v rybářské čtvrti La Carihuela, které na vás dýchne středověkou atmosférou.

My se v pozdním odpoledni seznámíme s tímto střediskem, ve kterém budeme ubytováni. Poté se projdeme pěknou procházkou po promenádě se spoustou obchůdků, až na calle San Miguel a k jeho kostelíčku. A večer stihneme ještě zavítat do přímořského letoviska Benalmádeny, do jednoho z nejlepších sportovních přístavů na světě s luxusními jachtami.

Jana Coufalová

Kdo je průvodce:
Jana Coufalová

2DEN

Sobota 23. září: Po snídani odjezd místní přepravou do blízké Malagy, kde uvidíme starobylou římskou pevnost Alcazaba, jež dominuje městu se svými 30 věžemi a 20 opevněnými branami. Interiéry hradu ukrývají vyřezávané a malované stropy, místnosti jsou zdobeny římskou a arabskou keramikou společně s mozaikami. Uvnitř pevnosti se nachází různá nádvoří, kašny a zahrady. Poblíž pevnosti se nalézá hrad Gibralfaro ze 14. století, odkud jsou nádherné vyhlídky na město.

Poté se vypravíme do centra města, které je plné restaurací, barů, butiků a obchůdků se suvenýry. Dominantou města je tzv. jednoruká katedrála, která se stavěla více než dvě a půl století. Zájemci mají možnost navštívit interiéry muzea zdejšího rodáka Pabla Picassa nebo nakupovat na místním rušném trhu Mercado de Atarazanas

Na závěr nevynecháme symbol celého Španělska, býčí arénu, a procházku po promenádě lemovanou elegantními budovami z 19. století. 

Odpoledne odjezd místní dopravou do přímořského letoviska Benalmádeny. Společně se vydáme k místní turistické atrakci a zároveň k přímořské raritě, k lanovce do pohoří Mijas, odkud se nám otevřou výhledy na okolní přírodu a pobřeží Afriky. Zájemci také mohou navštívit místní akvárium, zábavní park Tivoli World.

3DEN

Neděle 24. září: Dnes se vydáme do britské kolonie s bezcelní zónou do Gibraltaru. Je to významné vojenské místo, místo kde se střetává Atlantik a Středozemní moře. Nad celým městem se ční mohutná skála s přírodní rezervací a nádhernými výhledy. Nejznámějsími obyvateli této skály jsou makakové. Jedná se o jedinou volně žijící kolonii opic v Evropě. Odpoledne bude dostatek volného času k bezcelním nákupům v centru města.

Na zpáteční cestě ještě zastavíme ve městě Marbella, které má pověst luxusního střediska. Toto historické město nabízí kromě malebného centra i luxusní jachetní přístav Puerto Banús. 

4DEN

Pondělí 25. září: Volný den k relaxaci, možnost koupání a odpočinku na plážích Costa del Sol. Čisté a teplé moře, příjemné písčité pláže doplněné veškerou myslitelnou infrastrukturou jsou ideální k odpočinku. Pokud by někoho přece jen odpočívání na pláži nebavilo má možnost například fakultativně navštívit krokodýlí farmu, která se nalézá v Torremolinos, nebo se účastnit fakultativního výletu do vesnice Mijas a města Rondy. 

Po snídani nejprve odjezd do typické vesnice v pohoří Mijas, kde místní obyvatelé žijí v bílých domečcích, jenž lemují klikaté úzké uličky. Poté se vydáme do města Rondy. Ronda je andaluské město s velmi dávnou historií. Díky své strategické poloze sloužilo v minulosti především jako obranné město. Dochovaly se zde hradby a mnoho bran. Symbolem města je 98 metrů vysoký Nový Most (Puente Nuevo) přes řeku Tajo, který spojuje moderní část města se starobylým centrem. V Rondě se také nachází jedna z nejstarších býčích arén ve Španělsku, jejíž součástí je muzeum, ve kterém se můžete podrobněji seznámit s historií býčích zápasů. V centru města lze zhlédnout kostel Svaté Marie nebo navštívit Palacio de Mondragón, arabské lázně nebo Palác maurského krále.

5DEN

Úterý 26. září: V tento den společně pojedeme objednaným transferem do oblasti přírodního parku El Torcal. Dopoledne přejedeme k podzemnímu dolmenu Cueva de Menga. Jedná se o dolmen pocházející z období 2 500 let př. n. l., jehož vnitřní prostor je tvořen ohromnými kamennými kvádry a deskami dosahujícími váhy až 200 tun. Poté zhlédneme unikátní muzeum v Antequeře, které dokládá historii výroby olivového oleje.

Odpoledne zamíříme do města Antequera, kterému se přezdívá „srdce Andalusie“. Dominantou města je arabská pevnost a historické jádro tvořené překrásnými kostely z dob renesance. Na závěr dne si uděláme příjemnou procházku v přírodním parku El Torcal, kde budeme obdivovat divoké skalní útvary (je vhodné mít pohodlnou obuv).

Návrat do Torremolinos ve večerních hodinách.

6DEN

Středa 27. září: Po snídani se vypravíme na celodenní výlet do starobylé Cordóby (UNESCO). Uvidíme významné památky jako Torre de la Colahorra, Římský most, maurskou Velkou mešitu – Mezquita, vystavěnou na místě někdejšího římského chrámu a vizigotského kostela, Alcazar, opevněný palác katolických králů, a jeho překrásné zahrady i starou židovskou čtvrť s labyrintem úzkých uliček, která patří k největším ve Španělsku.  

7DEN

Čtvrtek 28. září: Volný den k relaxaci, možnost koupání a odpočinku na plážích Costa del Sol. Čisté a teplé moře, příjemné písčité pláže doplněné veškerou myslitelnou infrastrukturou jsou ideální k odpočinku. Pokud by někoho přece jen odpočívání na pláži nebavilo má možnost například fakultativního výletu lodí na moře (cca 2 hodiny), na tzv. delfíní cestu, na které lze pozorovat delfíny.

8DEN

Pátek 29. září: V brzkých ranních hodinách odjezd objednaným transferem na letiště a odlet zpět do Bratislavy.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Martina Poláková

Přímá linka: +420 776 028 448

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se mohou měnit.

Cena zahrnuje:

 • letenka Bratislava – Malaga – Bratislava se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže)
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • 7x ubytování v Torremolinos ve 3* hotelu
 • 6x snídaně (z důvodu brzkého odletu poslední den zájezdu nebude snídaně v hotelu podávána)
 • výlety v programu zájezdu (transfer do Gibraltaru, Córdoby a NP El Torcal)
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • fakultativní výlet do Rondy
 • MHD - vlak do Malagy a Benalmádeny celkem cca 6,3€
 • vstupné na místě
 • večeře (7x menu o dvou chodech): 2 400 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 400 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel:

 • Zavazadlo v ceně zájezdu - NOVĚ může mít každý cestující na palubě 2 příruční zavazadla: kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnost do 10 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla) + malé zavazadlo o max. rozměrech 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm
 • Zavazadlo za příplatek 1 700 CZK / 60 € - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 15 kg
 • Zavazadlo za příplatek 2 200 CZK / 80 € - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 Kg
 • NÁŠ TIP: Pro vaše pohodlí si můžete objednat odbavované zavazadlo. Ale i pouze s kabinovým zavazadlem lze cestovat "nalehko". Pozor ovšem na rozměrové limity.
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Vstupné:

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Španělska (103 ohlasů)

Nezávazná objednávka zájezdu

Shrnutí objednávky

To nejlepší z Andalusie + MOŘE (letecky z Bratislavy)

 • Termín:22. 9. – 29. 9. 2017 (8 dní)
 • Doprava:z Bratislavy
 • Ubytování:hotel
 • Strava:snídaně
 • Cena za osobu:20 990 Kč

Specifikace objednávky

Počet osob:
Cestovní pojištění:
Cena celkem:
20 990

Kontaktní informace objednavatele

Pole označené (*) jsou povinné.
Jméno:*
Přijmení:*
E-mail:*
Telefon:*
Poznámka k objednávce:
"