To nejlepší z Barcelony + MOŘE + TARRAGONA (letecky z Bratislavy)

To nejlepší z Barcelony + MOŘE + TARRAGONA (letecky z Bratislavy)

(4.5/5) Zájezd ohodnotilo 18 zákazníků

Stručný popis zájezdu

To nejlepší z Barcelony + MOŘE + TARRAGONA (letecky z Bratislavy)

Přímořský eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Barcelony a navštívíte historické město Tarragonu a její zlaté pláže. Vychutnáte si světelnou show Magické fontány, vydáte se po stopách slavného architekta Gaudího a užijete si pohodu Středozemního moře. Přeneste se s námi do španělské historie, kultury, zábavy i nočního života a poznejte živé Katalánsko!

ODLET z BratislavyČasy odletu a příletu
INFO O DOPRAVĚLetecká dopravaSvoz na letiště
UBYTOVÁNÍHotel Travessera
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 25 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

Odlet z Bratislavy ve večerních hodinách, v pozdních večerních hodinách přílet do Girony. Transfer na hotel v Barceloně objednaným autobusem, ubytování.

2DEN

Naši prohlídku města začneme na známé Plaça de Catalunya. Nachází se zde obchodní centrum "El Corte Inglés"" s věhlasnými značkami jako např. Zara či Bershka. Prohlédneme si Fontánu Canaletas, která vypráví legendu o tom, kdo se z ní jednou napije, už navždy bude Barcelonu milovat. Kamkoli jde, vždycky se vrátí.

Pokračovat budeme na nejznámější a nejrušnější ulici v Barceloně La Rambla se spoustou drobných obchůdků, živých soch a turistů z celého světa. Zastavíme se také na největším městském trhu La Boquería, který je známý nejen svým velkým množstvím nabízených potravinářských produktů, ale také vysokou kvalitou svého zboží. Individuální volno, ve kterém bude možnost nakoupit zajímavé suvenýry a zároveň pauzu využít na oběd.

Odpoledne navštívíme historickou gotickou čtvrť Barcelony s její katedrálou, královským náměstím (Plaça Reial). Zhlédneme zde kostel Santa Maria del Mar, který je zajímavý zejména tím, že byl postaven a zaplacen obyvateli čtvrti La Ribera. Nedaleko čtvrti se nachází Picassovo Muzeum s kompletní sbírkou obrazů z rané doby umělcovy. Náměstí Sant Jaume bylo v minulosti římským centrem, nyní funguje jako administrativní centrum města.

V podvečerních hodinách doporučujeme procházku barcelonským přístavem, kterou zakončíme u slavné sochy Kolumba.

Večer - individuální program, doporučujeme návštěvu místních barů a restaurací s "tapas a Sangrií"* a zažít tak rušný noční život Katalánců.

3DEN

Ráno se vydáme po stopách A. Gaudího, světoznámého barcelonského architekta a umělce. Zastavíme se u dvou Gaudího neuvěřitelných staveb Casa Batlló a Casa Milà. Zastávku si uděláme také u bývalé býčí arény La Monumental. Navštívíme proslulou katedrálu Sagrada Familia obrovských rozměrů, která je známá také tím, že je nedostavěná se stále probíhajícími úpravami. Jedná se o turisty hojně navštěvovanou památku, která je velmi bohatá na křesťanské symboly a významná je nekonvenčním architektovým zobrazením svaté rodiny. Možnost vstupu do basiliky, muzea a farní školy. Ke katedrále patří také menší park, kde je možnost odpočinku pro ty, kteří nebudou mít zájem o prohlídku interiéru katedrály.

V odpoledních hodinách navštívíme Gaudího Parc Güell. Jedná se o rozlehlý park s mnoha architektovými uměleckými díly, ze kterých dýchá velká autorova kreativita a představivost. Snoubí se zde příroda s uměním.

Individuální volno k návštěvám muzeí, např. Poble espanyol de Barcelona, které představuje typický venkov Španělska se spoustou obchůdků, dílen, barů a restaurací. Dále je možnost návštěvy akvária v přístavu či Parc de la Ciutadella. U jeho vstupu se nachází Vítězný Oblouk a v jeho centru naleznete mini zoologickou zahradu.

4DEN

Po snídani se vlakem přemístíme do Tarragony, města, které uchovává stopy Římanů. V historické části města naleznete Circ Romá, kde se pořádaly gladiátorské zápasy či na amfiteátr na pobřeží Costa Dorada, odkud jsou krásné výhledy na moře. Nacházejí se zde také zbytky římské zdi či trosky římské závodní dráhy.

Tarragona je nejen malebným starověkým městem, ale nabízí také spoustu aktuálních lákadel, jako jsou vyhlášené pravidelné městské trhy, kde je možnost koupit jak potraviny, oblečení také starožitnosti.

V období od května do června zde probíhá svátek vína či stavění lidských hradů Castells. Tarragona je také přístavním městem, které omývá Středozemní moře a můžeme si tak vychutnat pláže Costy Dorady s jemným zlatavým pískem.

Večer návrat zpět do Barcelony.

Možnost zhlédnutí Magické fontány "La Font Màgica de Montjuïc en Barcelona" (vstupné zdarma). Jedná se o jedinečnou světelnou a vodní show za doprovodu hudby. Fontána byla postavena při příležitosti světové výstavy EXPO v roce 1929 pod Montjüicem.

5DEN

Ráno individuální rozloučení s Barcelonou, dopoledne transfer na letiště. V odpoledních hodinách přílet do Bratislavy.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Martina Poláková

Přímá linka: +420 776 028 448

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se mohou měnit.

*tapas - jednohubky, chuťovky, které Španělé pojídají k pivu či vínu; Sangría - typický vinný nápoj podávaný s ovocem

Cena zahrnuje:

 • letenka Bratislava - Barcelona - Bratislava se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 x 40 x 20 (cm) a hmotnosti 10 kg/os.
 • transfer letiště - Barcelona (hotel) - letiště
 • 4x ubytování v Barceloně v hotelu 2* (2 a 3 lůžkové pokoje), 4x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem zdarma od Radynacestu.cz
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • MHD v Barceloně cca 10 euro/1 osoba
 • vlak do Tarragony a zpět: cca 20 euro/1 osoba
 • Poble espanyol, cca 11 euro
 • Casa Batlló, cca 16 - 20 euro
 • Parc Güell hlavní část, cca 8 euro
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 900 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel:

 • Zavazadlo v ceně zájezdu - NOVĚ může mít každý cestující na palubě 2 příruční zavazadla: kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnost do 10 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla) + malé zavazadlo o max. rozměrech 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm
 • Zavazadlo za příplatek 1 700 CZK / 60 € - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 15 kg
 • Zavazadlo za příplatek 2 200 CZK / 80 € - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 Kg
 • NÁŠ TIP: Pro vaše pohodlí si můžete objednat odbavované zavazadlo. Ale i pouze s kabinovým zavazadlem lze cestovat "nalehko". Pozor ovšem na rozměrové limity.
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Ubytování:

 • ve 2* hotelu v klidnější části města s výbornou dostupností k MHD

Strava:

 • snídaně podávané formou bufetu, přes den možnost návštěvy množství restaurací a barů, případně fast food občerstvení a supermarketů

Vstupné:

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

 • Sagrada Familia (basilika): dospělý 490 Kč, dítě 420 Kč, student 420 Kč, senior 360 Kč, jiný 420 Kč
 • Camp NOU: dospělý 740 Kč, dítě 550 Kč, senior 550 Kč
 • Parc Güell - hlavní část: dospělý 230 Kč, dítě 170 Kč, senior 170 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Španělska (112 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Španělska.


"