To nejlepší z Barcelony + MOŘE + TARRAGONA (letecky z Prahy)

To nejlepší z Barcelony + MOŘE + TARRAGONA (letecky z Prahy)

Stručný popis zájezdu

To nejlepší z Barcelony + MOŘE + TARRAGONA (letecky z Prahy)

Přímořský eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Barcelony a navštívíte historické město Tarragonu a její zlaté pláže. Vychutnáte si světelnou show Magické fontány, vydáte se po stopách slavného architekta Gaudího a užijete si pohodu Středozemního moře. Přeneste se s námi do španělské historie, kultury, zábavy i nočního života a poznejte živé Katalánsko!

 

INFO O DOPRAVĚLetecká doprava
UBYTOVÁNÍHotel Travessera
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 25 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

V odpoledních hodinách přílet do Barcelony. Prohlídka Gaudího Parc Güell. Jedná se o rozlehlý park s mnoha architektovými uměleckými díly, ze kterých dýchá velká autorova kreativita a představivost. Snoubí se zde příroda s uměním.

Večer možnost procházky k přístavu "Port Vell" a k plážím čtvrti "La Barceloneta".

2DEN

Ráno začneme prohlídku na známé Plaça de Catalunya. Nachází se zde obchodní centrum "El Corte Inglés" s věhlasnými značkami jako např. Zara či Bershka. Prohlédneme si Fontánu Canaletas, která vypráví legendu o tom, kdo se z ní jednou napije, už navždy bude Barcelonu milovat. Kamkoli jde, vždycky se vrátí.

Pokračovat budeme na nejznámější a nejrušnější ulici v Barceloně La Rambla se spoustou drobných obchůdků, živých soch a turistů z celého světa. Zastavíme se také na největším městském trhu La Boquería, který je známý nejen svým velkým množstvím nabízených potravinářských produktů, ale také vysokou kvalitou svého zboží. Individuální volno, ve kterém bude možnost nakoupit zajímavé suvenýry a zároveň pauzu využít na oběd.

Odpoledne navštívíme historickou gotickou čtvrť Barcelony s její katedrálou a královským náměstím (Plaça Reial). Zhlédneme zde kostel Santa Maria del Mar, který je zajímavý zejména tím, že byl postaven a zaplacen obyvateli čtvrti La Ribera. Nedaleko čtvrti se nachází Picassovo Muzeum s kompletní sbírkou obrazů z rané doby umělcovy. Náměstí Sant Jaume bylo v minulosti římským centrem, nyní funguje jako administrativní centrum města.

V podvečerních hodinách doporučujeme procházku barcelonským přístavem, kterou zakončíme u slavné sochy Kolumba.

Večer - individuální program, doporučujeme návštěvu místních barů a restaurací s "tapas a Sangrií"* a zažít tak rušný noční život Katalánců.

3DEN

Po snídani se vlakem přemístíme do Tarragony, města, které uchovává stopy Římanů.  V historické části města naleznete Circ Romá, kde se pořádaly gladiátorské zápasy či na amfiteátr na pobřeží Costa Dorada, odkud jsou krásné výhledy na moře. Nacházejí se zde také zbytky římské zdi či trosky římské závodní dráhy.

Tarragona je nejen malebným starověkým městem, ale nabízí také spoustu aktuálních lákadel, jakými jsou vyhlášené pravidelné městské trhy, kde lze nakoupit jak potraviny, oblečení, tak starožitnosti. Navíc v období od května do června zde probíhá svátek vína či stavění lidských hradů Castells.

Tarragona je také přístavním městem, které omývá Středozemní moře a můžete si tak vychutnat pláže Costy Dorady s jemným zlatavým pískem.

Večer návrat zpět do Barcelony.

Možnost shlédnutí Magické fontány "La Font Màgica de Montjuïc en Barcelona" (vstupné zdarma). Jedná se o jedinečnou světelnou a vodní show za doprovodu hudby. Fontána byla postavena při příležitosti světové výstavy EXPO v roce 1929 pod Montjuicem.

4DEN

Ráno budeme pokračovat ve stopách A. Gaudího, světoznámého barcelonského architekta a umělce, zastavíme se u dvou Gaudího neuvěřitelných staveb Casa Batlló a Casa Milà.

Navštívíme proslulou katedrálu Sagrada Familia obrovských rozměrů, která je známá také tím, že je nedostavěná se stále probíhajícími úpravami. Jedná se o turisty hojně navštěvovanou památku, která je velmi bohatá na křesťanské symboly a významná je nekonvenčním architektovým zobrazením svaté rodiny. Možnost vstupu do baziliky, muzea a farní školy. Ke katedrále patří také menší park, kde je možnost odpočinku pro ty, kteří nebudou mít zájem o prohlídku interiéru katedrály.

Odpoledne transfer na letiště a ve večerních hodinách přílet do Prahy.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Martina Poláková

Přímá linka: +420 776 028 448

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se mohou měnit.

*tapas - jednohubky, chuťovky, které Španělé pojídají k pivu či vínu; Sangría - typický vinný nápoj podávaný s ovocem

Cena zahrnuje:

 • letenka Praha - Barcelona - Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 x 40 x 20 (cm) a hmotnosti 10 kg/os.
 • transfer letiště - Barcelona (hotel) - letiště
 • 3x ubytování v Barceloně v hotelu 2* (2 a 3 lůžkové pokoje), 3x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem zdarma od Radynacestu.cz
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • MHD v Barceloně cca 10 euro/1 osoba
 • vlak do Tarragony a zpět: cca 20 euro/1 osoba
 • Poble espanyol, cca 11 euro
 • Casa Batlló, cca 16 - 20 euro
 • Parc Güell hlavní část, cca 8 euro
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 900 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel:

 • Zavazadlo v ceně zájezdu: NOVĚ může mít každý cestující na palubě 2 příruční zavazadla: kabinové zavazadlo do 10 kg o rozměrech 55 x 40 x 20 cm + malé osobní zavazadlo o rozměrech výrazně menších než u kabinového zavazadla (ve velikosti např. obalu na fotoaparát, notebook nebo malé kabelky).
 • Zavazadlo za příplatek 1 100 Kč: odbavované zavazadlo do 23 kg
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Ubytování:

 • ve 2* hotelu v klidnější části města s výbornou dostupností k MHD

Strava:

 • snídaně podávané formou bufetu, přes den možnost návštěvy množství restaurací a barů, případně fast food občerstvení a supermarketů

Vstupné:

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

 • Sagrada Familia (basilika): dospělý 490 Kč, dítě 420 Kč, student 420 Kč, senior 360 Kč, jiný 420 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Španělska (112 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Španělska.


"