Adventní Drážďany + STAROČESKÁ NEDĚLE (autobusem z Ostravy)

Adventní Drážďany + STAROČESKÁ NEDĚLE (autobusem z Ostravy)

Stručný popis zájezdu

Adventní Drážďany + STAROČESKÁ NEDĚLE (autobusem z Ostravy)

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější ze svátečních Drážďan. Vychutnáte si tradiční drážďanské vánoční trhy. Navíc navštívíte skanzen v Přerově nad Labem, ochutnáte staročeskou medovinu a prohlédnete si zámek Loučeň. Zhlédnete i nejkrásnější vyřezávaný betlém na světě v Třebechovicích pod Orebem. Prožijte s námi kouzlo adventních Drážďan a staročeských Vánoc!

INFO O DOPRAVĚZájezdový autobusSvoz k odjezdovému místu
UBYTOVÁNÍHotel Aura ***
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 46 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

Po příjezdu do Drážďan prohlídka centra Drážďan s průvodcem a poté volné odpoledne, které můžete strávit na adventních trhách či návštěvou místních muzeí, galerií a jiných památek. V podvečerních hodinách odjezd na ubytování. 

Odjezd z Ostravy: přibližně ve 3:00 h. Příjezd do Drážďan.

Při společné procházce historickým centrem uvidíme barokní skvost Zwinger, kde je možné si individuálně prohlédnout galerii Starých mistrů, zbrojnici nebo výstavu porcelánu. V rezidenčním zámku pak bude možnost navštívit světoznámou pokladnici Zelená klenba (Grünes Gewölbe). Poté uvidíme renovovaný kostel Frauenkirche, známou Semperovu operu, Brühlsche Terasse a Hofkirche.

Po prohlídce historického centra budeme mít spoustu času na tradiční adventní trhy včetně návštěvy nejstaršího vánočního trhu v Německu - drážďanský trh "Striezelmarkt" má svou tradici již od roku 1434. Své jméno získal od originální drážďanské štoly Dresdner Christstollen, která patří k symbolům německých Vánoc. Kromě mnoha vyzdobených stánků s vánočním zbožím uvidíme i největší vánoční pyramidu na světě vysokou 14 metrů! Na mnoha místech si můžeme pochutnat na svařeném víně! Bude také možnost projít obchodním centrem Altmarkt Galerie či nákupní ulicí Prager Straße.

Odjezd na hotel. Ubytování.

2DEN

Během dnešního dne navštívíme skanzen v Přerově nad Labem, zámek Loučeň a zhlédneme známý betlém v Třebechovicích pod Orebem. Odpoledne odjezd zpět do Ostravy.

Po snídani se vydáme do skanzenu, který se nachází v Přerově nad Labem. Prohlédneme si tradiční vánoční výstavu Lidové Vánoce v Polabí. Můžeme ochutnat pravou staročeskou medovinu a dozvíme se něco o vánočních zvycích, které jsou pro tuto oblast typické. Naše cesta dále povede na zámek Loučeň, kde podlehneme kouzlu zdejších adventních prohlídek, při kterých se ve slavnostně vyzdobeném zámku zdobí perníčky, popíjí punč a čaj přímo v zámeckých komnatách a malé děti odcházejí s dárkem, který jim na konci prohlídky vlastnoručně předá kníže či kněžna.

Vánoční putování zakončíme prohlídkou betléma v Třebechovicích pod Orebem, který je považován za jednu z nejkrásnějších řezbářských prací na světě. 

Návrat do Ostravy ve večerních hodinách (kolem 19:00 h).

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Kateřina Julinková

Přímá linka: 777 636 788

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné do památek pro zájemce:

 • Zwinger (Obrazárna starých mistrů, Sbírka porcelánu, Matematicko-fyzikální salón): 10 EUR (audioprůvodce v cizím jazyce 3 EUR)
 • Albertinum (Galerie nových misrtů, Sbírka soch a plastik): 10 EUR vč. audioprůvodce v cizím jazyce
 • Zelená klenba (Mincovní kabinet v Hausmannově věži, Nová zelená klenba, Turecká komora, Zbrojnice): 12 EUR vč. audioprůvodce v cizím jazyce
 • skanzen v Přerově nad Labem: 90 Kč dospělý / 45 Kč dítě,student, senior / děti do 6 let zdarma
 • zámek Loučeň: 120 Kč (zahrnuje dárky pro děti, zdobení perníčků a občerstvení)
 • betlém v Třebechovicích pod Orebem: 70 Kč dospělý / 30 Kč děti od 4 - 15 let / 50 Kč senioři a studenti

Cena zahrnuje:

 • autobusovou dopravu
 • průvodce
 • 1x ubytování
 • 1x snídani
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • pojištění léčebných výloh
 • vstupné do památek

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Německa (123 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do České republiky nebo do Německa.


"