To nejlepší z Holandska + SLAVNOSTI GONDOL (autobusem)

To nejlepší z Holandska + SLAVNOSTI GONDOL (autobusem)

Stručný popis zájezdu

To nejlepší z Holandska + SLAVNOSTI GONDOL (autobusem)

Výjimečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější ze země tulipánů. Projedete se po amsterdamských kanálech, prohlédnete si větrné mlýny v Zaanse Schans, ochutnáte pravé holandské sýry, objevíte majestátní Den Haag i kouzelný Rotterdam. Zažijte s námi květinové dobrodružství v Holandsku a navíc jedinečné slavnosti gondol!

ODJEZD z Ostravy, Brna, Prahy, PlzněInformace o odjezdu
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 42 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

V odpoledních až večerních hodinách odjezd z ČR autobusem Radynacestu.

Odjezd z Ostravy, Brna, Prahy nebo Plzně.

2DEN

Naše putování po Holandsku začneme zastávkou v největším evropském přístavu, Rotterdamu. Vzhledem k tomu, že jeho historické centrum bylo cílem náletů za druhé světové války, jedná se dnes o město originální moderní architektury.

Náš den začneme výletní plavbou po přístavu, při které si vychutnáme fascinující pohled na loděnice, doky, nákladní kontejnery a siluety moderních budov. Po plavbě se projdeme do Delfshaven, příjemného zákoutí v přístavu se skladišti z 18. století upravenými na restaurace, kavárny a galerie. Než budeme pokračovat v naší cestě Holandskem, prohlédneme si ještě obytný komplex Overblaak: ojedinělý soubor kubistických staveb z osmdesátých let. Zájemci budou moci jeden ze zajímavých bytů ve tvaru krychle navštívit. 

Odpoledne se z Rotterdamu přesuneme do města Gouda, které se proslavilo výrobou populárního stejnojmenného sýra tvořícího 60 % veškeré sýrové produkce v Nizozemsku. Prohlédneme si historické centrum města s radnicí, která patří k nejstarším v Nizozemsku, a kostelem St. Janskerk s úchvatnými vitrážemi.

Později odpoledne nás bude čekat návštěva sýrového muzea, ve kterém se dozvíme zajímavé informace o jeho produkci a budeme moci tento žlutý zázrak ochutnat.

Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

3DEN

Dnešní den začneme prohlídkou půvabného města Delft, které proslulo po celém světě výrobou modrobílé fajáns. Prohlídka města nás povede kolem kostela Oude Kerk s hrobem malíře Jana Veermera a admirálů nizozemských flotil. Kostel Nieuwe Kerk nás ohromí velkolepým mauzoleem Viléma Oranžského. Na hlavním náměstí Markt s historickou radnicí si budeme moci v klidu vychutnat dopolední pauzu v některé z  kaváren. Naši procházku zakončíme jak jinak než návštěvou výrobny proslulé delftské fajánse: továrna Koninklijke Porceleyne Fles je v provozu již více než 350 let.

Po prohlídce nás bude čekat přesun do města Leiden, malebného univerzitního města. Uvidíme renesanční tržnici se suknem, velkolepý kostel Pieterskerk z růžových cihel nebo jediný dochovaný větrný mlýn v Leidenu, který ční do výšky sedmi pater.

Ve večerních hodinách návrat na ubytování.

4DEN

Ráno nás čeká zastávka ve městě Lisse, kde se seznámíme s dalším z holandských symbolů – tulipány. Ve městě se totiž nachází ojedinělé Muzeum černého tulipánu přibližující historii tulipánů v Nizozemsku.

Po návštěvě muzea se přesuneme do města Den Haag, majestátního sídla oficiálních budov a velvyslanectví. Při naší krátké procházce centrem města uvidíme gotický Rytířský sál, v jehož severním křídle sídlí horní komora nizozemského parlamentu, dále pozůstatky původního městského opevnění nebo kostel Grote Kerk s krásnou kazatelnou. Zájemci budou moci navštívit Mauritihuis, muzeum vlámského malířství, které skrývá „nizozemskou Mona Lisu“ – Vermeerovu Dívku s perlovou náušnicí.

Po prohlídce se přesuneme do Madurodamu, parku, ve kterém uvidíme miniaturní verze budov z celého Nizozemska, včetně letiště Schiphol, Amsterdamu a větrných mlýnů. Den zakončíme v přístavní čtvrti Scheveningen s dlouhou pláží, příjemnými kavárnami a restauracemi.

Návrat na ubytování ve večerních hodinách.

5DEN

Dopoledne strávíme ve městě Haarlem, plném historických budov a velkolepých chrámů. Uvidíme impozantní kostel Grote Kerk, který učaroval i samotnému Mozartovi, hlavní náměstí Grote Markt s budovou radnice či bývalý masný a rybí trh. Haarlem kdysi býval hlavním výrobcem piva v Nizozemsku a původní pivovar Jopen se dnes nachází v bývalém kostele. Zde si typické holandské pivo budeme moci navečer vychutnat i my. 

Odpoledne se pak zastavíme v poklidném historickém městečku Muiden, kterému dominuje Muidenský hrad z červených cihel, nejnavštěvovanější hrad v Nizozemsku, a poté se přesuneme na krátkou zastávku do města Naarden k hrobu Jana Amose Komenského

Ve večerních hodinách návrat na ubytování.

6DEN

Dnešní dopoledne strávíme u typických větrných mlýnů ve skanzenu Zaanse Schans

Odpoledne pak už bude patřit nizozemskému hlavnímu městu Amsterdamu. Během procházky uvidíme historické centrum města, dům Anny Frankové a zavítáme také do proslulé čtvrti červených luceren.

Ve večerních hodinách návrat na ubytování.

7DEN

Po snídani přesun do centra Amsterdamu. Projdeme se kolem tří hlavních amsterdamských kanálů a dojdeme na Albert Cuypmarkt, největší amsterdamskou tržnici pod širým nebem, místo setkání mnoha kultur. Volný program a po obědě přesun do městečka Alkmaar: zde si prohlédneme historické centrum s půvabnými zákoutími a můžeme navštívit sýrové muzeum.

V podvečer přesun místní dopravou do nedalekého Koedijku, kde se zúčastníme tradiční působivé slavnosti gondol. V ulicích budeme moci ochutnat místní speciality a nakoupit tradiční výrobky, na své si přijdou i milovníci atrakcí v lunaparku. Večer se pak bude na místních grachtech konat přehlídka osvětlených gondol, nazdobených v duchu různých témat

Po závěru slavnosti v pozdních nočních hodinách odjezd zpět do ČR.

8DEN

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Martina Poláková

Přímá linka: +420 776 028 448

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cena zahrnuje:

  • doprava autobusem Radynacestu
  • autobusovou dopravu dle nástupních míst
  • 5x ubytování v hotelu ve 2lůžkových, či 3lůžkových pokojích
  • 5x snídaně
  • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program ve městě)
  • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

  • cestovní pojištění
  • vstupné na místě

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Holandska / Nizozemska (65 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Holandska / Nizozemska.


"