To nejlepší z Istanbulu + SILVESTR (letecky z Vídně)

To nejlepší z Istanbulu + SILVESTR (letecky z Vídně)

Stručný popis zájezdu

Novoroční poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Istanbulu. Kromě půlnočního ohňostroje se projedete lodí po Bosporu, objevíte osmý div světa, byzantský kostel Hagia Sophia, a budete obdivovat úchvatnou architekturu Modré mešity. Překročte s námi bránu orientu a oslavte Silvestr v Istanbulu, městě na dvou kontinentech!

INFO O DOPRAVĚLetecká dopravaSvoz na letiště
UBYTOVÁNÍHotel Nanda
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 15 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

Odlet z Vídně a přílet do Istanbulu v odpoledních hodinách. Objednaným transferem odjezd na hotel a ubytování. Odpolední program s průvodcem.

Po obědě s průvodcem zavítáte na vyhlášený Velký Bazar, který je největším krytým bazarem na světě, a Egyptský bazar, který vás příjemně omámí opravdovou vůní orientu – je zde nejširší nabídka koření a sušených plodů. Poté budete moci obdivovat známou Sulejmanovu mešitu, která díky své vyvýšené poloze patří mezi dominantu města. Byla postavena v polovině 16. století v době vlády Sulejmana I. Nádherného, za jehož vlády byla Osmanská říše světovou mocností. 

V podvečerních hodinách dle zájmu a časových možností procházka osvětleným městem.

2DEN

Dnešní den máte možnost navštívit ty nejznámější památky v centru města. Závěrem dne můžete Istanbul zhlédnout ve světlech ohňostrojů.

Prohlídku dnes započneme v centru města v části Sultanahmet. Na Hipodromu, bývalém centru správní a politické činnosti Konstantinopole, budeme moci zhlédnout obelisk z Egypta, Serpentine sloupce z Delphi a Fontánu Willhelma II., Milník Milion, Cisternu Yerebatan a mnoho dalších krásných zákoutí tohoto úžasného města.Uvidíme Modrou mešitu, jednu z největších mešit v Istanbulu, která od 17. století patří k hlavním ozdobám panorama Istanbulu. Známá je také pro své modré dlaždice z Izniku a šest minaretů. 

Pokračovat budeme prohlídkou sultánského paláce Topkapi, který sloužil jako sultánova rezidence Osmanské říše. Dnes se v paláci nachází velkolepé muzeum, které má jednu z největších sbírek čínského a japonského porcelánu a ukrývá slavnou královskou pokladnici, audienční sál, Harém a Tulipánové zahrady.

V odpoledních hodinách si budeme moci prohlédnout Hagia Sophia, nádherný byzantský kostel – jedno z nejkrásnějších a největších architektonických děl na světě, proto ho mnozí historikové nominovali na osmý div světa. 

Půlnoc a vstup do nového roku oslavíme na březích dvou kontinentů při fenomenálním ohňostroji. Tato jedinečná show obvykle vypukne na Bosporském mostě a jedná se bezpochyby o nezapomenutelný zážitek. Fakultativně mohou zájemci oslavit Nový rok netradičním způsobem přímo na plující lodi.

3DEN

Dopoledne vás čeká prohlídka chrámu svatého Spasitele v Chóře, odpoledne strávíte ve známé čtvrti Galata. Dnešní den bude navíc patřit fakultativní plavbě lodí po Bosporu a tureckým lázním.

Průvodce vás dnes zavede do nejnábožnější čtvrti města Istanbulu, do čtvrti Fatih. Zde najdeme jeden z nejkrásnějších pokladů byzantského stavitelství a církevního umění v Istanbulu - Chrám svatého Spasitele v Chóře, v turečtině nazývaný Kariye Camii, což v doslovném překladu znamená kostel Božského Spasitele na zemi. Nevynecháme ani oblíbený "top výlet lodí po Bosporu" s českým výkladem průvodce.

Odpoledne společně navštívíme čtvrť Galataležící na tzv. druhé straně Istanbulu, která byla založena jako západní latinsko-katolická kolonie obývaná Židy, Janovskými a Benátskými obchodníky (podle této části se nazývá i významný turecký fotbalový klub Galatasaray SK). Ze staré Galatské věže se nám naskytne nádherný pohled na celý Zlatý roh, následně si prohlédneme i Tunel, podzemní lanovou dráhu, která je po londýnském metru druhým nejstarším systémem podzemní dráhy na světě. 

V podvečer můžete zažít pravou atmosféru tureckých lázní a dopřát si zasloužený odpočinek. Nechejte se „rozmazlovat“ lázní, peelingem a masáží profesionálů včetně malého občerstvení pravým tureckým čajem.

4DEN

Poslední den shlédnete s průvodcem historický aquadukt a další překrásné mešity, po obědě budete možnost navštívit moderní mrakodrap Sapphire. Odpoledne přesun na letiště a odlet do Vídně.

V dopoledních hodinách proběhne návštěva antického aquaduktu ze IV.století, dále mešity Mehmeda Dobyvatele Fatiha, která se nachází na místě bývalého křesťanské baziliky Svatých apoštolů a hrobě Konstantina Velikého. Při zpáteční cestě se zastavíme u překrásné mešity Valid Sultan - matky sultána v gotickém stylu s překrásně vyřezávanými kamennými deskami.

Po obědě následuje individuální volno a pro zájemce výlet na nejvyšší turecký mrakodrap Sapphire, kde kromě vyhlídky absolvujete i 4D simulaci přeletu vrtulníkem nad celým Istanbulem. Odpoledne přesun objednaným transferem na letiště a odlet zpět do Vídně.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Ivana Petláková

Přímá linka: 776 028 005

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se mohou měnit.

Vstupné do památek pro zájemce:

 • Hagia Sopfia: 40 TRY
 • Cisterna: 20 TRY
 • Dolmabahce palác: 30 TRY
 • Archeologické muzeum: 20 TRY
 • Topkapi palace: 40 TRY základní vstup, 30 TRY harém
 • Galatská věž: 25 TRY
 • Karta do muzeí na 72 hodin: 90 TRY 
 • Tramvaj: 4 TRY

Cena zahrnuje:

 • letenka Vídeň – Istanbul – Vídeň se všemi poplatky
 • transfer letiště Istanbul – hotel Istanbul – letiště Istanbul
 • 3x ubytování v Istanbulu v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových
 • 3x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • přesuny v Istanbulu místní dopravou, fakultativní výlet, projížďku lodí, večeře
 • vstupné na místě
 • bakšišné (cca 10 €/pobyt)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 400 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel:

 • Zavazadlo v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo hmotnost do 8 kg o max. rozměrech 55 x 40 x 23 cm (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o hmotnost do 20 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Ubytování:

 • 3* hotel v centru Istanbulu.
 • V pěší dostupnosti k několika významným památkám, k restauracím i obchodům.

Strava:

 • Snídaně v hotelu je formou bufetu.
 • Během dne při prohlídce Istanbulu bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení.

Vstupné:

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

 • Plavba lodí po Bosporu: dospělý 740 Kč, dítě 640 Kč
 • Výlet na mrakodrap Sapphire: dospělý 670 Kč, dítě 610 Kč
 • Návštěva tureckých lázní: dospělý 1 280 Kč
 • Silvestrovská oslava na lodi: dospělý 3 660 Kč, dítě 3 340 Kč, senior 3 340 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Turecka (25 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Turecka.


"