To nejlepší z Izraele + JORDÁNSKO + MOŘE (letecky z Vídně)

To nejlepší z Izraele + JORDÁNSKO + MOŘE (letecky z Vídně)

Stručný popis zájezdu

To nejlepší z Izraele + JORDÁNSKO + MOŘE (letecky z Vídně)

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejúžasnější z Izraele, přejdete Jordán a vykoupete se v Rudém i Mrtvém moři. Poslední boj Armaggedonu vám probleskne před očima v údolí Megiddo, vaše fotoaparáty nedáte z ruky při návštěvě nabatejské Petry či samotného Jeruzaléma a ochutnáte tradiční falafel. Vydejte se s námi do fascinující země zázraků a poznejte Izrael!

ODLET z Vídně
INFO O DOPRAVĚLetecká dopravaSvoz na letiště
UBYTOVÁNÍ hotel 3*
STRAVA polopenze
VELIKOST SKUPINY max. 20 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

Odlet z Vídně ve večerních hodinách.

2DEN

Přílet na letiště v Tel Avivu v ranních hodinách. Čeká nás den plný zážitků! Pojedeme nejprve autobusem přes úrodnou rovinu Šáron, kde se už od 19.století zakládali kibuce a mošavy. Následně cesta povede kolem Megiddo, možného dějiště posledního boje Armageddonu v Jezreelském údolí.

Navštívíme biblický Nazaret, místo Ježíšova působení, kde budeme mít možnost ochutnat lahodný džus z granátových jablek. Podíváme se tady do kostela Zvěstování, kde anděl Gabriel zvěstoval Marii narození Mesiáše. Z Nazaretu budeme pokračovat přes Kánu Galilejskou do samotného srdce Galilei, ke Genezaretskému (Galilejskému) jezeru, na které bude vyhlídka z hory Blahoslavenstev.

Navštívíme město Safed, centrum židovské mystiky a ortodoxního judaismu, a nahlédneme do několika tradičních synagog. Budeme mít možnost ochutnat tradiční izraelský pokrm - falafel nebo jemenskou vegetariánskou placku. Ze Safedu vyjedeme na Golanské výšiny, kde se zastavíme na vyhlídce, ze které uvidíme území Sýrie. Posledním místem, které navštívíme v Galilei, bude místo křtů na řece Jordán.

Odpoledne překročíme izraelsko-jordánskou hranici a spočneme ve městě Ammán.

3DEN

Den začneme prohlídkou největší islámského svatostánku jordánské metropole, mešity krále Abdulláha I. a poté se vydáme do nejlépe zachovalého římského města Džeraš s jeho početnými památkami (římské divadlo, chrám bohyně Artemis, oválné náměstí, hippodrom). Další zastávkou bude hora Nebo, odkud Mojžíš viděl zaslíbenou zemi, a křesťanská Madaba, kde se podíváme na unikátní mozaikovou mapu Svaté země z 5. století a projdeme uličkami lemovanými obchůdky tradičních řemeslníků.

V odpoledních hodinách pojedeme napříč pouštním Jordánskem do růžového skalního města - Petry. Ubytování.

4DEN

Dnešní den strávíme celý v perle nabatejské historie - v Petře. Projdeme se po místech, kde kdysi stálo slavné město vytesané do červených a růžových skal Šárského pohoří. Uvidíme slavnou Pokladnici, Klášter, královské hrobky a v neposlední řadě budeme obdivovat sílu přírody, která vytesala unikátní soutěsku. Bude to den plný pohybu, slunce a historie, během kterého nafotíte stovky krásných fotek.

Večer bude fakultativně možnost navštívit program Večerní Petra, kdy se jenom za světla svíček vstupuje přes soutěsku k Pokladnici.

5DEN

Poslední den v Jordánsku začneme ranní prohlídkou impozantního křižáckého hradu Šúbak a téměř celé dopoledne strávíme v nejkrásnější části Arabské pouště - v rezervaci Wádí Rum. Čekají na nás džípy a výjezd za skalními útvary, dunou z červeného písku a tajemnými nápisy thamudických kmenů. Bude také možnost projet se na velbloudu.

Odpoledne se přesuneme do přímořského střediska Rudého moře Akaba, kde bude odpočinek s možností koupání a pozorování podmořského světa. Ubytování.

6DEN

Ráno přejedeme jordánsko-izraelskou hranici a dojedeme k Mrtvému moři, kde bude odpočinek a čas na koupání. V Mrtvém moři neutonete, protože vás bude krásně nadnášet. Navíc léčí celou řadu kožních onemocnění, blahodárně působí na nervovou soustavu, a když vyzkoušíte jeho bahno, posílíte tak svůj krevní oběh.

Dále pojedeme napříč Judskou pouští kolem Masady, která byla pevností krále Heroda až do Jericha, nejstaršího z kontinuálně obydlených měst všech dob. Navštívíme neolitickou vesnici, kde lidé žili už v 9. tisíciletí před naším letopočtem. Navštívíme horu Pokušení s jejím byzantským klášterem ve skále. Projedeme kolem řady oáz až do slavného Jeruzaléma. Zastavíme se na vyhlídce na Olivové hoře, odkud budeme mít Věčné město jako na dlani.

Večer strávíme ve městě, kde se narodil jak král David, tak Ježíš Kristus - v Betlémě.

7DEN

Dnes na nás čeká bohatý program návštěvy historických památek Jeruzaléma - podíváme se do hrobky krále Davida a do místnosti Poslední večeře. Z hory Sion půjdeme na jeruzalémské hradby, které nabízí úchvatné výhledy na staré město. Projdeme se jeruzalémským tržištěm, navštívíme Golgotu, Křížovou cestu, Zeď nářků a Chrámovou horu.

8DEN

Poslední dopoledne bude patřit městu Betlém, kde navštívíme nejposvátnější křesťanskou Baziliku Narození Páně. Uvidíme tradiční výrobu suvenýrů z olivového dřeva a perleti. V Jeruzalémě pak navštívíme tzv. Zahradní hrob, jakožto možné místo Ježíšova pohřbení, a projedeme kolem izraelského parlamentu - Knessetu a přes nový Jeruzalém. Poté pojedeme na pobřeží do města Yaffo. Z centra tohoto dnes převážně Araby obydleného města je nádherný výhled na pláže a centrum Izraelské hospodářské metropole. Pohledem na celé město se s Jeruzalémem i Izraelem rozloučíme.

V odpoledních hodinách bude odlet do ČR.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Ivana Petláková

Přímá linka: 776 028 005

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se mohou měnit.

Cena zahrnuje:

 • letenku Vídeň - Tel Aviv - Vídeň vč. letištních a bezpečnostních tax, kabinové a odbavovné zavazadlo
 • autobusovou dopravu dle programu zájezdu
 • 6 x ubytování ve 3* hotelích s polopenzí ve 2lůžkových pokojích (3lůžkový nelze)
 • českého průvodce
 • místního průvodce
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • vstupné, bakšišné, poplatky na hranicích - cca 300 dolarů
 • doprava na letiště ve Vídni
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 000 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel:

 • Zavazadlo v ceně zájezdu - kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, hmotnost do 8 kg (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti 23 kg a max. rozměrech d x v x h, jejichž součet nesmí přesáhnout 158 cm (toto bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Ubytování:

 • Hotely jsou úrovně 3*, jejichž pokoje jsou vybaveny vlastním soc. zařízením.

Strava:

 • polopenze v hotelech
 • během dne bude možné zakoupit jídlo

Cestovní pojištění:


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Izraele.


"