To nejlepší z jižní Moravy + AQUALAND MORAVIA (autobusem z Ostravy)

To nejlepší z jižní Moravy + AQUALAND MORAVIA (autobusem z Ostravy)

Stručný popis zájezdu

To nejlepší z jižní Moravy + AQUALAND MORAVIA (autobusem z Ostravy)

Vstupné do Aqualandu Moravia a Římských lázní v ceně zájezdu

Nezapomenutelný víkend s průvodcem strávený na jižní Moravě, během kterého uvidíte nádhernou krajinu v okolí Pálavy, ochutnáte skvělá vína místních vinařů, navštívíte Mikulov a jeho dominantu – Mikulovský zámek. Užijete si celodenní zábavu v Aqualandu Moravia a odpočinete si v Římských lázních. Využijte jedinečnou příležitost strávit s námi víkend na samotném úpatí Pálavy!

ODJEZD z Ostravy, Brna, OlomouceInformace o odjezdu
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 26 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

Odjezd z Ostravy v 9:00 hodin dopoledne. Příjezd do Mikulova v 11:30 hodin.

Nejprve se vydáme do samotného srdce města Mikulova – na náměstí, které bylo prohlášeno městskou památkovou rezervací. Objevíme zde mnoho památek – kašnu, která sloužila jako zdroj pitné vody pro obyvatelstvo města či sousoší Nejsvětější trojice, které je nazýváno také Morovým sloupem.

Po obědě, který si dáme v jedné z místních restaurací přímo na mikulovském náměstí, vyrazíme na tamní zámek, který je dominantou tohoto města už několik století. Projdeme se jedním z největších zahradních areálů hradního typu v České republice, z jehož hradeb se nám otevře výhled na široké okolí a můžeme spatřit i Svatý kopeček, na jehož vrcholu se tyčí kaple svatého Šebestiána.

Prohlídku zámku zahájíme v zámeckém sklepě, kde si prohlédneme obří sud a různé typy vinařských lisů. Dozvíme se zajímavé informace o vývoji výroby vína na jižní Moravě už od středověku a nahlédneme také do galerie dřevěných vinařských lisů.

Po prohlídce následuje přesun do penzionu U Bednářů v Pavlově, malebné vesničky ležící přímo na úpatí Pálavy, kde se ubytujeme a odpočineme si po náročném odpoledni. V podvečerních hodinách zavítáme do vinárny, která je součástí penzionu. Výborná vína od místních vinařů si vychutnáme při cimbálové muzice sourozenců Osičkových z Velkých Bílovic, která nám zpříjemní sobotní večer. Na večeři možnost fakultativně ochutnat výbornou domácí kuchyni paní Bednářové.

Odjezd z Ostravy, Brna nebo Olomouce.

2DEN

Po náročném večeru nás dnes čeká odpočinek v nedalekém Aqualandu Moravia, kde si užijeme pořádnou jízdu a vyzkoušíme hned několik různých skluzavek či tobogánů. Po výborném obědě, který si dáme v místní restauraci se přesuneme do Forum Romanum Wellness, kde si užijeme až 24 saun a procedur. Příjemnou vířivou koupel a krásný výhled na pálavskou krajinu si užijeme v bazéně Pálava POOL, který se nachází na jedné z venkovních teras Aqualandu. Teplá bublinková lázeň společně s okouzlujícím výhledem na okolní krajinu nám navodí pocit naprostého klidu a relaxace.

Ve večerních hodinách návrat zpět do Ostravy.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Bc. Radmila Hájková

Přímá linka: 777 636 788

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cena zahrnuje:

 • doprava autobusem Radynacestu
 • dopravu autobusem Ostrava – Pavlov – Ostrava
 • 1 x ubytování v penzionu v Pavlově
 • degustaci vín s výkladem sommeliera + cimbálovou muziku v průběhu večera
 • 1x snídani
 • celodenní vstupné do Aqualandu Moravia včetně vstupného do Wellness Forum Romanum
 • průvodce po celou dobu
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • oběd v jedné z mikulovských restaurací
 • vstupné do zámku Mikulov
 • večeři formou rautu v penzionu U Bednářů – 289 Kč/os. – v nabídce pečené kachny a pečená kolena, z příloh je možno si vybrat zelí, bramborové knedlíky, bramborový salát či salát se špekem. Večeře jsou podávány v mísách, lze si tedy vybrat z více kombinací jídel.
 • stravování v Aqualandu Moravia
 • cestovní pojištění léčebných výloh

Vstupné:

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

 • Zámecký sklep a obří sud v mikulovském zámku: dospělý 80 Kč, dítě 60 Kč, student 60 Kč, senior 60 Kč
 • Večeře v penzionu U Bednářů: dospělý 290 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Cestovní pojištění:


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do České republiky.


"