To nejlepší z Lisabonu + KARNEVAL (letecky z Prahy)

To nejlepší z Lisabonu + KARNEVAL (letecky z Prahy)

(4.7/5) Zájezd ohodnotilo 11 zákazníků

Stručný popis zájezdu

To nejlepší z Lisabonu + KARNEVAL (letecky z Prahy)

Fantastický eurovíkend s průvodcem ve víru karnevalového dění. Uvidíte to nejlepší z Lisabonu. navštítívíte čtvrť Alfamu i hrad Svatého Jiří. Ochutnáte tradiční pudinkové koláče i typický portugalský likér z cherry Giginhu. Zažijete neopakovatelnou atmosféru karnevalu v Torres Vedras. Vychutnejte si s námi nevšední Lisabon a populární portugalský karneval!

INFO O DOPRAVĚLetecká doprava
UBYTOVÁNÍHotel Flamingo
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 20 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

Přílet do Lisabonu, transferem přejezd na hotel a ubytování.

Při podvečerní procházce se seznámíme s městem a okolím hotelu. Poblíž hotelu se nachází náměstí Marques de Pombal, které je geografickým centrem Lisabonu a nese označení nultého kilometru. Z tohoto bodu se měří všechny vzdálenosti z hlavního města do zbývající části země.

Poté půjdeme dolů elegantní třídou da Liberdade s modermími obchody, které jsou umístěny v nádherných budovách vystavěných na přelomu 19. a 20. století, přes živé náměstí Rossio, kde ochutnáme Ginginhu, typický portugalský likér vyrobený z cherry, v jednom z nejoblíbenějších míst Antonia.

Pak se vydáme geometrickými ulicemi do čtvrti Baixa s monumentálním náměstím Praca do Comércio, které se nachází přímo u řeky. Odtud se metrem dopravíme zpět na hotel.

2DEN

Po snídani společně pojedeme tradiční tramvají číslo 28, jejíž trasa vede nejkrásnějšími místy Lisabonu. Navštívíme atmosférickou čtvrť Alfamu a Mourariu, historické srdce města, včetně hradu svatého Jiří s úžasným výhledy na město a netradiční katedrálu Sé. Odtud přejdeme čtvrť Baixa k výtahu Santa Justa. Jedná se o venkovní výtah v tradiční čtvrti Bairro Alto, která se stala v posledních třech dekádách čtvrtí bohémů obydlenou umělci a s alternativní kulturou.

Odpoledne volný program s možností vychutnat si individuálně atmosféru starého města, ochutnat tradiční pokrmy, nakoupit suvenýry či navštívit muzea.

3DEN

Po snídani pojedeme do čtvrti Belém na pobřeží, odkud před pěti sty lety vyplouvali portugalští mořeplavci za svými zámořským objevy. Zde navštívíme Mosteiro dos Jerónimos, klášter ze 16. stol., který je postaven v manuelinském stylu. Jedná se o ojedinělý architektonický styl, který kombinuje klasickou evropskou gotiku s exotickými dekorativními prvky inspirovanými portugalskými objevy. Nedaleko odtud se nalézá Torre de Belém, obranná věž z pozdního 15. století, která dnes patří k jednomu ze symbolů města. V této části města bude možnost ochutnat typické Pastéis de Belém, pudinkové koláče, které se pečou v této čtvrti již více než dvě století a žádná návštěva Lisabonu se bez ochutnávky této místní speciality neobejde. Nachází se zde také rezidence portugalského prezidenta.

V odpoledních hodinách volný program. Během volna se nabízí možnost příjemné procházky po pobřeží řeky Tejo až do centra města nebo jízda do centra města tramvají a využití volna ve městě.

4DEN

Tento den lze využít k individuálnímu programu v Lisabonu k náštěvě muzeí, galerií či k nákupům. Nebo se s námi můžete fakultativně vydat na karneval.

Ráno odjezd do Torres Vedras, malého historického města asi hodinu jízdy od Lisabonu, kde oslavíme nejtypičtější z portugalských karnevalů. Jedná se o jeden z mála karnevalů, který si uchoval tradici slavení masopustu. V karnevalovém průvodu lze najít typické masky, "Matrafonas" (muži maskovaní jako ženy) a slavné cabeçudos (obří loutky), následovány "ZES - Pereiras" (slavnými portugalskými bubeníky). Publikum je vyzíváno k tanci a všichni se baví.

Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách.

5DEN

Odjezd na letiště v ranních hodinách. Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Kateřina Julinková

Přímá linka: 777 636 788

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se mohou měnit.

Cena zahrnuje:

 • letenka Praha - Lisabon - Praha se všemi poplatky
 • kabinové a odbavované zavazadlo
 • 4x ubytování v Lisabonu v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových, 1lůžkový pokoj s příplatkem 2.100 Kč
 • 3x kontinentální snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • přesuny v Lisabonu (místní doprava)
 • vstupné na místě a vstupné na karneval (10 EURO)
 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 100 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel:

 • Zavazadlo  v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo hmotnost do 8 kg o maximálních rozměrech 115 cm- 55 x 40 x 20 cm (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o hmotnost do 23 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Vstupné:

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Portugalska (116 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Portugalska.


"