To nejlepší z Londýna + PAŘÍŽ (letecky z Prahy)

To nejlepší z Londýna + PAŘÍŽ (letecky z Prahy)

Stručný popis zájezdu

To nejlepší z Londýna + PAŘÍŽ (letecky z Prahy)

Výjimečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejazjímavější ze dvou velkoměst - Paříže a Londýna. Přepravíte se mezi nimi za 2 hodiny 15 minut rychlovlakem Eurostar, který projíždí průlivem La Manche. V průběhu jednoho zájezdu můžete porovnat dvě jedinečné metropole, které jsou současně tak odlišné. Vydejte se s námi za francouzským šarmem Paříže a anglickým stylem Londýna!

INFO O DOPRAVĚLetecká doprava
UBYTOVÁNÍ hotel
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 25 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

V pozdních odpoledních hodinách odlet z Prahy do Paříže. Příjezd na hotel ve večerních hodinách. Ubytování.

2DEN

Po snídani v hotelu přejezd metrem do centra Paříže ke kostelu Saint-Sulpice, známému především tzv. Pásem růže z knihy Šifra mistra Leonarda, a k Lucemburským zahradám, sídlu dnešního senátu. Počínaje Pantheonem, tedy národním památníkem Francie s hroby slavných francouzských osobností (je zde např. hrob Voltaira, Alexandra Dumase nebo Viktora Huga), vás Latinská čtvrť okouzlí i dalšími historickými budovami. Společně uvidíme kostel St. Etienne, slavnou univerzitu SorbonnuClunyjský palác či pozůstatky antických lázní. Polední pauza v jedné z malebných francouzských restaurací na bulváru Saint-Michel nám dodá energii na další část dne.

V samém historickém jádru Paříže navštívíme chrám Notre-Dame, proslavený románem Viktora Huga "Zvoník u Matky Boží v Paříži", středověký palác a vězení La Conciergerie a klenot gotické architektury, kapli Sainte-Chapelle, ukrytou v areálu dnešního Justičního paláce. Kolem unikátní stavby pařížské Radnice dojdeme k Centru G. Pompidou, jehož architektura vyvolává značné rozpaky a následně ke kostelu St. Eustacha a historické budově Komerční burzy.

K večeru je možnost návštěvy interiérů jednoho z největších muzeí na světě, Louvru. Večer návrat na hotel s průvodcem nebo individuální večerní program ve městě.

3DEN

Po snídani opět přejezd metrem do centra a pokračování v prohlídce. Den zahájíme návštěvou největší dominanty Paříže – Eiffelovy věže. Z jejího vrcholu vás bude čekat nádherný výhled na město. Procházkou po Martových polích dojdeme k budovám Vojenské akademie a Invalidovny, tedy místům spojeným s osobností císaře Napoleona I. Po nejkrásnějším pařížském mostu Alexandra III. a nejznámějším pařížském bulváru Champs-Élysées se dostaneme až na náměstí Svornosti (Place de la Concorde). Právě zde, pod ostřím gilotiny, skončila za Velké francouzské revoluce hlava krále Ludvíka XVI. i jeho ženy Marie Antoinetty. Vašemu zraku neujde ani kostel Maří Magdalény, postavený v antickém stylu, a budova jedné z nejkrásnějších oper na světě, Opery Garnier. Za vidění stojí i slavný obchodní dům Galerie Lafayette a náměstí Vendome se sochou Napoleona I., coby římského imperátora.

Odpoledne se projdeme v nádherných Tuilerijských zahradách, v nichž se nalézá slavná Orangerie s neméně slavným cyklem pláten od Moneta a další impresionistické skvosty. Ty jsou uloženy i v Musée d´Orsay na protilehlém břehu řeky Seiny. Posledním a nejkrásnějším místem, na které ten den zavítáme, bude světoznámé muzeum Louvre s podmanivými a nekonečnými sbírkami (včetně obrazu Mony Lisy).

V podvečer možnost romantické plavby po Seině. Z paluby lodě se nabízí nevšední pohled na většinu pařížských památek včetně Eiffelovy věže. Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.

4DEN

Po snídani v hotelu přejezd do centra na nádraží Gare du Nord, kde si příp. uschováme zavazadla, a budeme pokračovat dopolední prohlídkou "pupku Paříže" - části Montmartre. Odpoledne vlakem Eurostar přejezd z Paříže do Londýna. Vlak Eurostar je nejpohodlnější dopravní prostředek mezi těmito městy. Ve vlaku se nalézá restaurační vůz a samotná cesta trvá pouze cca 2 hodiny a 15 minut. Vlak vyjíždí z vlakového nádraží Gare du Nord, které je se 190 milióny cestujících ročně největším nádražím v Evropě a třetím na světě. Nejprve vlak jede pomalu přes pařížská předměstí a poté nabírá 300 kilometrovou rychlost až k Eurotunelu. Cesta tunelem trvá 20 minut a poté přijedeme do centra Londýna do stanice St. Pancras, která se zase pyšní nejdelším barem v Evropě. Přejezd na hotel a ubytování.

5DEN

Ráno metrem nebo městským vlakem přesun do centra města, prohlídka části Westminster: projdeme se kolem hlavních atraktivit -  Westminster AbbeyHouses of ParliamentBig BenWhitehallDowning StreetHorse Guards, nábřeží Temže, Buckingham Palace (slavnostní výměna stráží - v případě konání), Royal Mews, Trafalgar SquarePicadilly CircusSOHOČínská čtvrť a dalších.

Pro zájemce možnost návštěvy Muzea Madame Tussaud's - zajištění vstupenek předem pro přímý vstup do muzea bez čekání. Možnost zajištění vstupenek na muzikál Mamma Mia! - informace v naší CK.

Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.

6DEN

Ráno příměstským vlakem přejezd do Londýna. Prohlídka části City a Southwark: uvidíme St Paul's Cathedral (vstup dovnitř zdarma), Shakespearovo divadlo Globebankovní část CityMillenium BridgeTower of London (vstup dovnitř pro zájemce), Tower Bridge. Poté nás čeká projížďka lodí k vyhlídkovému kolu London Eye - možnost návštěvy.

Během programu si užijeme posezení v londýnském pubu (hospůdce) u místního piva nebo jablečného cideru a také se projedeme dvoupatrovým londýnským autobusem! Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.

7DEN

Možnost nákupů poblíž hotelu, volno. V poledních hodinách transfer na letiště, odlet z Londýna do Prahy, přílet ve večerních hodinách.

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se mohou měnit.

Cena zahrnuje:

 • letenka Praha - Paříž se všemi poplatky
 • letenka Londýn - Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • transfer letiště - hotel - letiště
 • vlaková jízdenka mezi Paříží a Londýnem
 • 3x ubytování v Paříži v hotelu 2*
 • 3x ubytování v Londýně v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích
 • 6x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem zdarma od Radynacestu.cz
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • 1lůžkový pokoj - příplatek 4.300 Kč
 • cestovní pojištění
 • MHD v Paříži (15 EUR)
 • projížďka lodí po Seině (10 EUR)
 • vstupenky do muzea Louvre (11 EUR) budou k zakoupení přímo u průvodce
 • přesuny v Londýně místní dopravou - double decker, metro a projížďka lodí po Temži: 35 GBP / celý pobyt
 • vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 300 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel:

 • Zavazadlo  v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo o max. rozměrech 42 (d) x 32 (v) x 25 (h) cm, hmotnost do 5 kg (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o hmotnosti do 15 kg (toto bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Ubytování:

 • hotel 2* v Paříži, poblíž metra (časový dojezd do centra Paříže cca 30 minut)
 • ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, Wi-Fi, TV
 • hotel 3* se snadným přístupem do centra Londýna
 • na pokojích je k dispozici varná konvice + čaj a káva zdarma
 • na pokojích jsou k dispozici ručníky, mýdlo a vysoušeč vlasů

Strava:

 • snídaně v hotelu v Paříži jsou podávány formou bufetu
 • snídaně v hotelu v Londýně je kontinentální (croissanty, tousty, máslo, džemy, jogurty, müsli, kompotované ovoce, corn flakes, káva, čaj, mléko, džus)
 • během dne při prohlídce Londýna bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení
 • poblíž hotelu je možnost navštívit některou z restaurací nebo občerstvení

Vstupné:

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

 • London Eye: dospělý 960 Kč, dítě 760 Kč
 • Museum Madame Tussaud's: dospělý 1 040 Kč, dítě 920 Kč
 • Moulin Rouge: dospělý 3 570 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Anglie / Velké Británie (932 ohlasů) nebo do Francie (783 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Anglie / Velké Británie nebo do Francie.


"