To nejlepší z Madeiry + LISABON (letecky z Prahy)

To nejlepší z Madeiry + LISABON (letecky z Prahy)

Stručný popis zájezdu

To nejlepší z Madeiry + LISABON (letecky z Prahy)

Výjimečný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Madeiry a Lisabonu. Projedete se historickou tramvají č. 28, můžete ochutnat slavné belémské koláčky nebo navštívit největší oceanárium v Evropě. Na Madeiře navštívíte vyhlášený květinový trh, lávové jeskyně, Údolí jeptišek a navíc slavnosti kaštanů. Nechejte se s námi unášet exotikou a objevte čarokrásnou Madeiru!

INFO O DOPRAVĚLetecká doprava
UBYTOVÁNÍ 3* hotel
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 20 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

Odlet z Prahy do Lisabonu v odpoledních hodinách, přílet do Lisabonu ve večerních hodinách, transfer na ubytování do hotelu.

2DEN

Po snídani přejedeme na náměstí Praça do Commercio, projedeme se historickou turistickou tramvají a navštívíme úzké, příkré a křivolaké uličky Alfamy s úchvatnými výhledy. Navštívíme kostel s klášterem Sv. Vincent a Largo das Portas s kavárnami a místními specialitami.

Po obědě se vydáme na hrad Castelo de S. Jorge, který sloužil jako pevnost a sídlo portugalských králů a ze kterého se nám naskytne nádherný pohled na město a řeku. Po cestě zpět do centra se zastavíme u katedrály Sé z 12. stol. a v centru města se svezeme výtahem, který obdivoval i Gustav Eiffel, výtahem St. Justa k ruinám karmelitského kostela Igreja do Carmo na Bairo Alto. 

Večer se projdeme čtvrtí Baixa, jejíž ulice jsou plné portugalských restaurací a bavičů. Možnost večeře v jedné z typických restaurací.

3DEN

Po snídani se přesuneme do čtvrti Belém. Čtvrť Belém, která se nalézá v západní části Lisabonu a pyšní se mnoha manuelskými památkami jako je klášter řádu sv. Jeronýma, kostel Sv. Jeronýma s hrobem Vasca da Gamy, Belémskou věží a pomníkem Objevitelů - připomínající činy Jindřicha Mořeplavce. V Belému se také nalézá prezidentský palác, botanická zahrada a řada muzeí.

Odpoledne se přesuneme do Parku národů, který byl postaven pro světovou přehlídku Expo 1998. V této moderní čtvrti se můžeme svézt lanovkou, obdivovat 17 km dlouhý most přes řeku Tajo nebo navštívit největší oceanárium v Evropě s přibližně osmi tisíci živočichy a rostlinami. V obrovské centrální nádrži můžeme obdivovat žraloky, rejnoky, tuňáky, mořské vydry a řadu dalších druhů.

Večer fakultativní okružní projížďka kolem Lisabonu. 

4DEN

Po  snídani transfer na letiště a odlet na ostrov Madeira. Přílet v poledne a odjezd na ubytování do hotelu ve Funchalu.

Prohlídku začneme v hlavním městě Madeiry ve Funchalu, kde navštívíme vyhlášený květinový trh s pestrou nabídkou exotických rostlin a ryb.

Odpoledne vyjedeme lanovkou na horu Monte s krásným výhledem a poutním kostelem Panny Marie, kde je pohřben císař Karel I. Rakouský (jenž zemřel během vyhnanství na ostrově Madeira). Dolů z vesničky Monte sjedeme zábavnou projížďkou na proutěných saních – jedná se o největší atrakci ostrova, kdy v tradičním saních za asistence bíle oblečených mužů v kloboucích sjíždíte zpět do Funchalu (cca 10 €).

Večer návštěva jedné z typických madeirských restaurací s ochutnávkou místních specialit.

5DEN

Po snídani pojedeme do severozápadní části ostrova. Přejezd do města Porta Moniz po staré silnici, která kopíruje pobřeží s překrásnými výhledy na úchvatné přírodní scenérie. U pobřeží Porta Moniz se nalézají vulkanická jezírka.

Cestou zpět navštívíme lávové jeskyně v Sao Vicente a projdeme se kolem levád, což je systém zavlažovacích kanálů. Levády se táhnou po celém ostrově v délce přes 2 150 km a jsou vytesány do skal. Mají  šířku několik desítek centimetrů a hloubku asi půl metru. Aby obyvatelé mohli kanály udržovat, vytvořili kolem nich cestičky, které se dnes používají jako skvělé turistické trasy různé obtížnosti. Fakultativně večeře v restauraci s typickými pochoutkami z Madeiry.

6DEN

Po snídani pojedeme do Údolí jeptišek. Toto místo v horách původně sloužilo pro dobytek a zde se jeptišky ukryly před francouzskými piráty při jejich nájezdu na Funchal roku 1566. Uvidíte zde překrásné přírodní scenérie, pláně plné stromů plodící třešně, ořechy a kaštany

Díky kaštanům se zde konají slavnosti kaštanů. Jedná se o velmi populární akci se spoustou zábavy, tradičního jídla a pití. Návštěvníci mohou ochutnat různé speciality vyrobené z kaštanů, pečené kaštany, likéry a lahodné koláče.

7DEN

Ráno transfer na letiště a odlet zpět do Prahy s přestupem v Lisabonu. 

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Kateřina Julinková

Přímá linka: 777 636 788

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se mohou měnit.

Cena zahrnuje:

 • letenka Praha - Lisabon, Lisabon - Funchal, Funchal - Lisabon, Lisabon - Praha se všemi poplatky
 • kabinové a odbavované zavazadlo
 • 3 x ubytování v Lisabonu v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových
 • 3 x ubytování ve Funchalu v hotelu 3* ve 2lůžkový pokojích, popř. 3lůžkových
 • 6 x kontinentální snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • přesuny v Lisabonu a na Madeiře (místní doprava)
 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 000 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel:

 • Zavazadlo  v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo hmotnost do 8 kg o maximálních rozměrech 115 cm- 55 x 40 x 20 cm (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o hmotnost do 23 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Portugalska (116 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Portugalska.


"