To nejlepší z Neapole + POMPEJE + ISCHIA + CASERTA (letecky z Prahy)

To nejlepší z Neapole + POMPEJE + ISCHIA + CASERTA (letecky z Prahy)

To nejlepší z Neapole + POMPEJE + ISCHIA + CASERTA (letecky z Prahy)

Stručný popis zájezdu

To nejlepší z Neapole + POMPEJE + ISCHIA + CASERTA (letecky z Prahy)

Jedinečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Neapole, prohlédnete si Pompeje, navštívíte malebný ostrov Ischia a projdete se zámeckými zahradami Caserty. Vidět Neapol a zemřít - starobylé město pod Vesuvem, které vás okouzlí bohatou kulturou, výjimečnou architekturou a smyslnou jižanskou atmosférou. Vydejte se s námi na divoký jih Itálie a poznejte skvosty středomoří!

ODLET
INFO O DOPRAVĚLetecká doprava
UBYTOVÁNÍ hotel
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 25 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

Přílet z Prahy do Neapole, ubytování na hotelu, přesun MHD do centra. Dle časových možností možná večerní procházka Neapolí s průvodcem. 

2DEN

Ráno pojedeme objednaným transferem na Vesuv - jediná ještě částečně činná sopka na evropském kontinentu, kde se projdeme kolem kráteru a užijeme si kouzelnou vyhlídku na Neapolský záliv.

Přesun do Pompejí - staly se jedním ze tří starořímských měst v císařské provincii Italia (dnešní region Kampánie), která byla 24. srpna roku 79 našeho letopočtu zničena výbuchem sopky Vesuv. Zde  budeme mít dostatek času na prohlídku.

Večer návrat na hotel nebo večerní prohlídka Neapole s průvodcem.

3DEN

Po snídani nás čeká Fakultativní výlet – ráno se vypravíme do přístavu, odkud pojedeme lodí na „zelený ostrov“ Ischia. Zde si uděláme okružní jízdu transferem, během níž se budeme kochat nevšedními přírodními úkazy, jimiž je tento termální ostrov vyhlášen. Poté budeme mít dostatek času na koupání nebo k osobnímu volnu. Zájemci, kteří se nebudou chtít zůčastnit výletu na Ischii, budou mít individuální volno.

Večer návrat do Neapole, možnost společné večeře v jedné z tradičních vyhlášených restaurací.

4DEN

Ráno pojedeme vlakem do Caserty. Zámek se nachází severně od Neapole a nechal jej postavit již v 2. polovině 18. století Karel III. Bourbonský, autorem je neapolský architekt Luigi Vanvitelli. Chloubou zámku, který tvoří 4 nádvoří, 34 schodišť a více než 1 200 místností, je obrovský upravený park. V něm je k vidění monumentální umělý vodopád Cascata Grande. Zajímavostí je, že zámek byl dějištěm scén několika slavných filmů, například Mission Impossible II či Star Wars Epizoda 1,2. Po návratu do Neapole bude následovat společná prohlídka města.

 

5DEN

Po snídani se vypravíme do města a podíváme se na dóm San Gennaro, velkou třílodní baziliku se spoustou hýřivé výzdoby s několika kaplemi, které každého oslní. Nahlédneme do Galeria Umberta I. s nejvetší skleněnou pasáží v Evropě. Projdeme kolem středověkého hradu Castel Nuovo a divadla Teatro San Carlo. Procházkou podél moře zamíříme k hradu Castel dell'Ovo - Vaječný hrad. Podle legendy měl římský básník Vergilius magické vajíčko, které je ukryto v hradu. Po prohlídce města se navrátíme na hotel, pojedeme transferem na letiště a navrátíme se do Prahy.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Denisa Kubinová

Přímá linka: 596 111 035

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se mohou měnit.

Cena zahrnuje:

 • leteckou přepravu Praha – Neapol – Praha + malé kabinové zavazadlo - podléhá bezpečnostním omezením (povolené množství tekutin v zavazadle, ostré předměty apod.)
 • letištní taxy
 • transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
 • 4x ubytování v hotelu se snídaní
 • průvodcovské služby
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • jízdné po Neapoli
 • jízdné do Caserty
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • fakultativní výlet na Ischii - 2 200 Kč(v ceně je trajekt, doprava na ostrově Ischia)
 • vstupenky do památkových objektů
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 900 Kč

Ubytování:

 • hotel v blízkosti centra Neapole
 • hotel je dostupný autobusem, MHD do centra města

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Itálie (553 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Itálie.


"