To nejlepší z Portugalska (letecky z Prahy)

To nejlepší z Portugalska (letecky z Prahy)

Stručný popis zájezdu

To nejlepší z Portugalska (letecky z Prahy)

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Portugalska. Projdete se pověstnými lisabonskými uličkami a vychutnáte si výhled z hradu Sv. Jiří. Navštívíte nejstarší město Coimbru s kultovní univerzitou a nádherné Porto. Ochutnáte tradiční pudinkové koláče, slavný portugalský sendvič i proslulé portské víno. Překročte s námi hranice a poznejte nevšední Portugalsko!

INFO O DOPRAVĚLetecká doprava
UBYTOVÁNÍ 4* hotel v Lisabonu + 3* hotel v Portu
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 20 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

Přílet do Lisabonu, transferem přejezd na hotel a ubytování.

2DEN

Po snídani společně pojedeme tradiční tramvají číslo 28, jejíž trasa vede nejkrásnějšími místy Lisabonu. Navštívíme atmosférickou čtvrť Alfamu a Mourariu, historické srdce města včetně hradu svatého Jiří s úžasným výhledy na město a netradiční katedrálu Sé.

Odtud přejdeme čtvrť Baixa k výtahu Santa Justa. Jedná se o venkovní výtah v tradiční čtvrti Bairro Alto, která se stala v posledních třech dekádách čtvrtí bohémů obydlenou umělci a s alternativní kulturou.

Odpoledne volný program s možností vychutnat si individuálně atmosféru starého města, ochutnat tradiční pokrmy, nakoupit suvenýry či navštívit muzea.

3DEN

V dopoledních hodinách pojedeme vlakem do Coimbry. Coimbra je jedno z nejstarších měst v Portugalsku, které bylo ve středověku hlavním městem Portugalska a v současnosti je to tradiční univerzitní město a jedno z nejdůležitějších center v zemi.

Během tohoto celodenního výletu navštívíme starý chrám Sé Velha, který je jedním z nejkrásnějších příkladů románské architektury v Portugalsku, dále navštívíme klášter Mosteiro de Santa Cruz s krásným Manuelinským portálem. Navštívíme také kultovní univerzitu de Coimbra, slavný hotelový bar Bar Roque a věž, která je symbolem města.

Budete mít také dostatek volného času na prohlídku krásného historického centra, kde nasajete jedinečnou atmosféru studentského životního stylu, který je součástí kouzla města. S Antóniem se také dostanete do jednoho z mnoha jinak nepřístupných autonomních studentských domů "repúblicas" s vlastními tradicemi a zákony, které byly uchovány po staletí.

Na konci dne pojedeme do Porta, kam dorazíme před západem slunce. Po ubytování v hotelu půjdeme přes most D. Luís do města Vila Nova de Gaia, ve kterém se nacházejí proslulé vinné sklípky portského vína, a zveme vás, abyste si vychutnali sklenku tohoto slavného vína na břehu řeky Douro s výhledem na krásné noční město Porto jehož světla odráží ve vodě.

4DEN

Dnes zhlédneme jedinečnou krásu Porta, druhého největší města v zemi. Projdeme se monumentální třídou Avenida dos Aliados a zhlédneme kultovní Torre dos Cléricos a starou katedrálu Sé.

Budeme mít také příležitost vstřebat jedinečnou atmosféru tradičních čtvrtletí Miragaia, Ribeira a S. Nicolau a neopustíme město, aniž bychom ochutnali typický "Francesinha", nejslavnější portugalský sendvič, který byl vynalezen v tomto městě.

Na konci dne pojedeme vlakem zpět do Lisabonu a přijedeme ve večerních hodinách.

5DEN

Po snídani pojedeme do čtvrti Belém na pobřeží, odkud před pěti sty lety vyplouvali portugalští mořeplavci za svými zámořskými objevy. Zde navštívíme Mosteiro dos Jerónimos, klášter ze 16. stol., který je postaven v manuelinském stylu. Jedná se o ojedinělý architektonický styl, který kombinuje klasickou evropskou gotiku s exotickými dekorativními prvky inspirovanými portugalskými objevy.

Nedaleko odtud se nalézá Torre de Belém, obranná věž z pozdního 15. století, která dnes patří k jednomu ze symbolů města. V této části města bude možnost ochutnat typické Pastéis de Belém, pudinkové koláče, které se pečou v této čtvrti již více než dvě století, a žádná návštěva tohoto města se bez ochutnávky této místní speciality neobejde. Nachází se zde také rezidence portugalského prezidenta.

V odpoledních hodinách volný program. Během volna se nabízí možnost příjemné procházky po pobřeží řeky Tejo až do centra města nebo jízda do centra města tramvají a využití volna ve městě.

6DEN

Celodenní výlet vlakem do Sintry. Sintra je fantastické romantické město zapsané na seznamu UNESCO. Zde navštívíme jeho nádherné centrum s ikonickým národním palácem a ochutnáme gastronomické delikatesy jako Travesseiros a Queijadas v café Piriquita, které je již samo o sobě turistickou atrakcí.

Poté přejedeme autobusem na úžasné místo zvané Cabo da Roca. Jedná se o nejzápadnější pevninský výběžek nejen Portugalska, ale i celé kontinentální Evropy. Na tomto místě si vychutnáme krásné vyhlídky a divokost zdejšího pobřeží. Bude následovat přesun do Cascais, krásného a sofistikované plážového resortu, kde můžeme ochutnat vynikající mořské plody a procházete se po pláži, neboť teploty bývají stále příjemné. Poté návrat do Lisabonu.

7DEN

Po snídani volný dopolední program ve městě. V poledne odjezd na letiště a odlet zpět do ČR.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Kateřina Julinková

Přímá linka: 777 636 788

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se mohou měnit.

Cena zahrnuje:

 • letenka Praha - Lisabon - Praha se všemi poplatky
 • kabinové a odbavované zavazadlo
 • 6x ubytování v Lisabonu v hotelu 4* ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových, 1x ubytování na severu Portugalska v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových
 • 7x kontinentální snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • přesuny v MHD
 • vstupné do památek
 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 000 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel:

 • Zavazadlo  v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo hmotnost do 8 kg o maximálních rozměrech 115 cm- 55 x 40 x 20 cm (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o hmotnost do 23 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Portugalska (116 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Portugalska.


"