To nejlepší z Toskánska + ELBA + VERONA (autobusem)

To nejlepší z Toskánska + ELBA + VERONA (autobusem)

Stručný popis zájezdu

Nezapomenutelný zájezd s fundovaným průvodcem, během kterého poznáte nejvýznamnější památky Toskánska a romantickou Veronu! Nahlédnete do renesanční Florencie, spatříte Šikmou věž v Pise, navštívíte Sienu a pokocháte se malebným ostrovem Elba. Plavte se na vlnách Tyrhénského moře a poznejte s námi okouzlující Toskánsko!

ODJEZD z Ostravy, Brna, Prahy, PlzněInformace o odjezdu
UBYTOVÁNÍ hotel 2* nebo 3*
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 40 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

Odjezd z ČR autobusem Radynacestu dle nástupních míst Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň, možnost nástupu po trase. Přesné časy dle nástupních míst budou upřesněny v pokynech 7 dní před odjezdem.

Odjezd z Ostravy, Brna, Prahy nebo Plzně.

2DEN

V ranních hodinách příjezd do Verony – města všech zamilovaných. Společně si prohlédneme náměstí Piazza Brá. Zde nalezneme nejvýznamnější památku města Arenu di Verona, ve které probíhaly gladiátorské zápasy a dnes se zde pořádají koncerty a opery. Procházkou ulicí Via Stella dojdeme na náměstí Piazza delle Erbe, kde spatříme Fontanu di Madonna Verona a barokní palác Palazzo Maffei. 

Dále se vydáme k pevnosti Castelvecchio, která dnes slouží jako muzeum veronských obrazů a soch pocházejících ze středověku, a k Veronskému dómu s Tizzianovou oltářní olejovou malbou nacházející se v interiéru. Milovníci romantiky ocení především prohlídku slavného Juliina domu, jehož dvůr je zaplněn nejen milostnými psaníčky, ale také zámky lásky, které zde zanechávají zamilované páry.

Večer přejezd na ubytování.

3DEN

Po snídani půjdeme na krátkou prohlídku Pisy. Vydáme se na náměstí Piazza dei Miracoli zde zhlédneme symbol města – Šikmou věž, jejíž stavba započala již v roce 1173, dále Dóm Panny Marie Nanebevzaté a Baptisterium.

Poté se poplavíme trajektem na ostrov Elba, kde navštívíme vinařské městečko Capoliveri, jenž nám nabídne jedinečný výhled na moře a v současnosti patří k nejkrásnějším městům na tomto ostrově. Podíváme se do rybářského městečka Porto Azzurro, kde stojí za zhlédnutí nejen pevnost Longone – nechvalně proslulá věznice, ale také muzeum minerálů či pláž Barbarossa nacházející se v chráněném písečném zálivu.

4DEN

Pobyt na Elbě zakončíme návštěvou hlavního města Portoferraia. Zde si prohlédneme pevnosti Forte Falcone, Forte Stella či Forte Inglese, ale také Villu dei Mulini, jenž sloužila coby sídlo Napoleona Bonaparte při jeho pobytu v exilu.

Odpoledne návrat na pevninskou část Itálie a přejezd na ubytování.

5DEN

Po snídani si uděláme krátkou zastávku v Sieně. Zde se projdeme na překrásné středověké náměstí ve tvaru lastury – Piazza del Campo, kde se nachází gotická radnice Palazzo Publico. Součástí radnice je také zvonice Torre del Mangia. Po ulici Via Banchi di Sotto budeme pokračovat k Palazzu Piccolomini, v němž v současnosti sídlí městský archiv a muzeum, které uchovává mimo jiné i Baccacciovu závěť. Bez povšimnutí nenecháme ani dominantu Sieny dóm Santa Maria Assunta. 

Autobusem Radynacestu přejedeme do Florencie a budeme v prohlídce pokračovat na Piazza della Signoria se známou Neptunovou fontánou a sochou Davida. Zastavíme se také u Ponte Vecchio, uvidíme dům Dante Alighieriho a další významné památky jako jsou kostel Santa Maria Novella, Piazza Doumo. Nenecháme si ani ujít srdce Florencie – monumentální kostel Santa Maria del Fiore.

Noční přejezd zpět do ČR.

6DEN

Návrat do ČR dle nástupních míst.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Denisa Kubinová

Přímá linka: 596 111 035

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cena zahrnuje:

  • doprava autobusem Radynacestu
  • 3x ubytování v hotelu
  • 3x snídaně
  • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program ve městě)
  • trajekt na Elbu
  • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

  • cestovní pojištění léčebných výloh
  • vstupné na místě (doporučujeme 70 EUR)
  • jízdné na místě
  • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 500 Kč

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Itálie (572 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Itálie.


"