To nejlepší ze Salzburgu + TERMÁLNÍ LÁZNĚ BAD ISCHL (autobusem z Ostravy)

To nejlepší ze Salzburgu + TERMÁLNÍ LÁZNĚ BAD ISCHL (autobusem z Ostravy)

Stručný popis zájezdu

To nejlepší ze Salzburgu + TERMÁLNÍ LÁZNĚ BAD ISCHL (autobusem z Ostravy)

Relaxační poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější ze Salzburgu a užijete si termální lázně. Zhlédnete Mozartův rodný dům, projdete se zahradami zámku Mirabell a uvidíte barokní Rezidenci s proslulou zvonkohrou. Navíc si dopřejete koupel v unikátních solných lázních kouzelného městečka Bad Ischl. Poznejte s námi Salzburg a odpočiňte si v termálech Bad Ischl!

INFO O DOPRAVĚAutobus Radynacestu
UBYTOVÁNÍ hotel
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 49 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

V brzkých ranních hodinách odjezd z Ostravy do Salzburgu.

Prohlídku nádherného barokního města Salzburg, o kterém se právem tvrdí, že je po Vídni druhým nejkrásnějším městem Rakouska, zahájíme v pevnosti Hohensalzburg, na kterou se dostaneme více než sto let starou lanovkou. Pevnost, vybudovaná již v 11. století, je největší dokonale zachovalou pevností ve střední Evropě. Odtud se nám naskytne působivý výhled na celé město.

Prohlídka tohoto "Říma severu", jak se Salzburgu přezdívá, bude vést přes malebné uličky a dokonale upravené zahrady zámku Mirabell, které byly vytvořeny podle návrhů slavného barokního architekta Fischera z Erlachu. V zahradách uvidíme Pegasovu kašnu, kterou zdobí čtyři mramorová sousoší ztělesňující vodní živly, přírodní divadlo Heckentheater nebo barokní sošky trpaslíků.

Následovat bude procházka historickým centrem, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Na slavné obchodní třídě Getreidegasse přišel roku 1756 v domě č. 9 na svět nejznámější salzburský rodák W. A. Mozart. Zájemci budou moci navštívit muzeum v jeho rodném domě, kde je možné si prohlédnout řadu dokumentů, dopisů a portrétů skladatele i jeho rodiny. Náměstí Domplatz nás ohromí velkolepým salzburským chrámem zasvěceným patronům země sv. Rupertovi a sv. Virgilovi, jehož fasáda a mohutná kopule jsou typickými příklady raného baroka.

Naší další zastávkou bude Rezidenční náměstí, na kterém se nachází budova tzv. Rezidence, původní biskupské sídlo a chlouba barokní architektury, na níž se nachází oblíbená zvonkohra se 35 zvony odlitými v belgických Antverpách.

Večer odjezd na hotel. Ubytování.

2DEN

Po snídani se vypravíme do města Bad Ischl, kde se nachází známé solné lázně. Město Bad Ischl proslavil především císař Franz Josef I., který se zde zasnoubil s Alžbětou Bavorskou, známou jako královna Sissi. Nejprve se vydáme do samotného srdce města, na náměstí, odkud projdeme po známé ulici Kaiser-Franz-Josef-Straße až k parku, kde se nachází Císařská vila (známá také jako Kaiservilla). V parku také uvidíme Mramorový zámeček, který sloužil jako císařská čajovna. Dnes se v něm nachází muzeum fotografie a je možné zde obdivovat historické fotoaparáty.

V jednom z místních Gasthofů si dáme společný oběd, můžeme ochutnat zdejší vyhlášený zveřinový guláš. Milovníci sladkých zákusků si přijdou na své v cukrárně Café Zauner, která je proslulá svými výbornými zákusky, na které s oblibou chodila i císařská rodina. 

Naši cestu zakončíme v solných lázních, kde si zaslouženě odpočineme. Historie solných lázní sahá až na začátek 19. století, kdy zde doktor Josef Götz objevil léčivé účinky místní vody. Ta totiž obsahuje 27 % rozpuštěné soli. Působí blahodárně na celý lidský organismus, především je ale doporučena lidem, kteří trpí revmatismem. Po odpočinku a regeneraci těla v solných lázních se vydáme na zpáteční cestu.

Příjezd do Ostravy ve večerních hodinách. 

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Kateřina Julinková

Přímá linka: 777 636 788

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné do památek v Salzburgu pro zájemce:

  • pevnost Hohensalzburg: 12 €
  • Mozartův rodný dům: 10 €
  • Mozartův dům: 10 €
  • Přírodovědné muzeum: 8 €

Cena zahrnuje:

Cena nezahrnuje:

  • cestovní pojištění
  • vstupné na místě
  • vstupné do termálních lázní Bad Ischl

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Rakouska (366 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Rakouska.


"