To nejlepší ze Švédska + KODAŇ + OSLO (autobusem)

To nejlepší ze Švédska + KODAŇ + OSLO (autobusem)

Stručný popis zájezdu

To nejlepší ze Švédska + KODAŇ + OSLO  (autobusem)

Výjimečný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější ze Švédska, Dánska i Norska. Budete obdivovatnbarevné domky v Kodani, přejedete přes slavný Öresundský most a na vlastní oči spatříte švédské Stonehenge. Zhlédnete Trollhättanské vodopády, krásy Osla a samozřejmě Stockholm. Putujte s námi historií i přírodou a poznejte Skandinávii!

ODJEZD z Ostravy, Brna, PrahyInformace o odjezdu
UBYTOVÁNÍ hotel
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 42 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

Odjezd z ČR autobusem Radynacestu v odpoledních až večerních hodinách do Německa, odtud trajektem do Dánska.

Odjezd z Ostravy, Brna nebo Prahy.

2DEN

Naše skandinávské putování zahájíme v Dánsku, a to přímo v jeho hlavním městě, Kodani. Prohlídku začneme u symbolu Kodaně – sochy Malé mořské víly z příběhu Hanse Christiana Andersena. Poté se kolem pevnosti Kastellet přesuneme k hradu Amalienborg Slot, sídlu dánské královské rodiny. Naše kroky budou dále vést přímo do centra Kodaně, k malebnému vodnímu kanálu Nyhavn, který po obou stranách lemují barevné domy, hospůdky a kavárničky. Kolem věže Rundetarn a Kodaňské katedrály dojdeme až k majestátní Radnici z červených cihel s kašnou Dračího skoku.

Po prohlídce bude následovat individuální volno, které můžete využít k návštěvě četných kodaňských muzeí nebo k prozkoumání zábavního parku Tivoli v srdci města.

Ve večerních hodinách přejedeme přes slavný Öresundský most, který spojuje Dánsko se Švédskem a je druhým největším pevným mostem na světě. Odjezd na ubytování.

3DEN

V ranních hodinách návštěva poloostrova Falsterbo s jednou z největších atrakcí v celém Švédsku, vikingskou rezervací Foteviken. Jedná se o rekonstrukci pozdně vikingské vesnice s vikingskými domy a obyvateli, kteří se rozhodli žít tak, jako kdysi žili Vikingové.

Po dopoledni stráveném v rezervaci se přesuneme do místa s názvem Alesovy kameny, Ales Stenar, které bývá nazýváno švédským Stonehenge. Jedná se o největší sestavenou kamennou loď ve Švédsku postavenou kolem roku 600 n. l. z neznámých důvodů a obestřenou mnoha tajemnými hádankami.

Pozdní odpoledne a večer zasvětíme švédskému druhému největšímu městu Göteborgu. Při naší procházce uvidíme pevnost Älsvborg, která bývala v minulosti centrem konfliktů mezi Dánskem a Švédskem, dále úchvatný Rybí kostel, který je vlastně rybí tržnicí, jež získala svůj název díky podobnosti gotickému kostelu. Procházka po tržnici je neopakovatelným zážitkem, při kterém se milovníkům mořských plodů budou sbíhat sliny. Neunikne nám ani hlavní třída Kungsportsavenyn, která bývá přirovnávána k pařížské Champs-Elysées s moderní budovou göteborgské Opery, jejíž inspirací byla slavná opera v Sydney.

Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

4DEN

Ráno se vydáme k majestátním Trollhättanským vodopádům, kterými se řítí až 300 000 litrů vody za vteřinu. Poté se přesuneme do oblasti Planiny Tanum, zapsané na seznamu UNESCO díky skalním rytinám z doby bronzové a bohatým nalezištím. Zejména na 22 metrů dlouhé skále Vitlycke budeme moci obdivovat pravěké skalní malby s různorodými motivy. Během naší prohlídky navštívíme také místní muzeum, které nám pomocí moderních expozic přiblíží dobu vzniku maleb a osvětlí jejich význam.

V odpoledních hodinách se kolem působivého Iddefjordu, který leží na hranici Švédska s Norskem, podél jezera Mjosa, přesuneme do Osla

5DEN

Třetí nejdražší evropské město Oslo nás příjemně naladí svým poklidným děním v ulicích, až nebudete chtít věřit, že jste v hlavním městě Norska. Po hlavní nákupní třídě projdeme centrem města až k zahradám královského sídla. Během procházky uvidíme Právnickou fakultu univerzity, Národní divadlo i galerii či sídlo parlamentu Storting. Od budovy Radnice, ve které se každoročně předává Nobelova cena míru, je to jenom kousíček do oselského přístavu, odkud se dá pěšky dojít k Opeře, z jejíž šikmé střechy se lze rozhlédnout po okolí, např. směrem ke středověké pevnosti Akershus

Odpoledne se vydáme do jednoho z nejznámějších parků Evropy, Frognerparken, kde si můžeme odpočinout ve venkovních kavárnách mezi cca 200 sochami Gustava Vigelanda či zhlédnout expozici věnovanou norskému umělci.

Večer odjezd na ubytování. 

6DEN

Ráno se vypravíme do univerzitního města Örebro, jemuž dominuje romantický hrad Slottet ze 13. století obklopený příkopem plným leknínů. Projdeme se idylickým parkem – Stadsparkem, který je údajně nejkrásnější ve Švédsku. Zde se nachází také muzejní vesnice Wadköping s dílnami, kavárnami a dobovými stavbami. Ve volném čase bude na vás, zda navštívíte hrad, muzea ve vesnici nebo budete jen vychutnávat malebnou atmosféru.

Poté se již přesuneme do hlavního města Švédska, Stockholmu. Zde si prohlédneme Staré město nazývané Gamla Stan, historické a zeměpisné srdce Stockholmu s domy v pastelových barvách, množstvím kostelů a barokních paláců. Uvidíme královský palác nebo budovy stockholmské opery či švédského parlamentu.

Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

7DEN

Dnešní den bude patřit Stockholmu. Podíváme se k radnici Stadhuset vytvořenou z osmi miliónů cihel, kde se zájemci budou moci pokochat výhledem na celé město. Navštívíme také stockholmskou katedrálu Domkyrkan, v níž odpočívají švédští králové. Poté se přes most pro pěší přesuneme z centra města na ostrov Djurgarden, malebný ostrov podobný parku s krásnými zahradami, místy k odpočinku a špičkovými stockholmskými muzei. Zájemci budou moci navštívit Skansen – vůbec první skanzen na světě z roku 1891, kde uvidíme domy a budovy z celé země a mimo jiné také ZOO s losy a soby nebo třeba ukázku tradičních řemesel.

Návrat na ubytování ve večerních hodinách. 

8DEN

Dopoledne strávíme ve městě Linköping nacházející se v oblasti, kterou prochází tzv. kanál Göta, který spojuje svou sítí řek, jezer a umělých kanálů západní a východní pobřeží Švédska. Město Linköping je známé impozantní katedrálou Domkyrka, univerzitou či také událostí v historii země tzv. krvavou lázní v Linköpingu, při které bylo na sklonku 16. století popraveno mnoho vojáků katolické armády. V místním skanzenu Gamla si prohlédneme desítky půvabných domků z předminulého století, řemeslné dílny nebo dokonce malou čokoládovnu

Odpoledne se přesuneme do historicky unikátního městečka Kalmar, v němž se na krátkou dobu podepsala dohoda o spojení Švédska, Norska a Dánska. Město je přitažlivé svým úchvatným zámkem Kalmar Slott s vodními příkopem, četnými věžemi i tajnými chodbami. V bývalém parním mlýně se nachází hodně vyhledávané Městské muzeum. V centru města nalezneme také pláže ideální k procházce. 

Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

9DEN

Dnešní den strávíme z větší části na ostrově Öland, který je nejoblíbenějším prázdninovým letoviskem Švédů včetně královské rodiny. Ostrov je posetý větrnými mlýny, runovými kameny a lemovaný nádhernými slunečnými plážemi.

Zastavíme se v čilém městečku Borgolm s obchůdky se suvenýry a pochoutkami. Monumentální je místní hradní zřícenina Borgholm Slott a letní královské sídlo Solliden Palace. Poté navštívíme skanzen Himmelsberga, který nám ve formě farmářské vesnice vykreslí dřívější rolnický život. Poté se vydáme do nedalekých lesů, které ukrývají starodávné opevnění Ismantorp. V jižní části ostrova budeme obdivovat jedinečnou krajinu, vápencovou planinu Stora Alvara s torzy dávných opevněných vesnic. 

K večeru se vydáme na cestu do Trelleborgu, odkud se trajektem přesuneme do německého Rostocku.

10DEN

Příjezd do ČR v poledních až odpoledních hodinách.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Martina Poláková

Přímá linka: +420 776 028 448

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cena zahrnuje:

Cena nezahrnuje:

  • cestovní pojištění
  • vstupné na místě

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Dánska (4 ohlasy) nebo do Norska (14 ohlasů) nebo do Skandinávie (37 ohlasů) nebo do Švédska (27 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Dánska nebo do Norska nebo do Skandinávie nebo do Švédska.


"