To nejlepší ze Švýcarska (autobusem)

To nejlepší ze Švýcarska (autobusem)

To nejlepší ze Švýcarska (autobusem)

Stručný popis zájezdu

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější ze Švýcarska. Navštívíte Luzern s Kaplovým mostem, nejbohatší město Evropy – Curych, metropoli Bern, největší evropský vodopád a pokocháte se výhledem na alpské velikány v regionu Jungfrau. Dáte si výbornou švýcarskou čokoládu a sýry Gruyère. Pojeďte s námi a ochutnejte Švýcarsko!

ODJEZD z Ostravy, Prahy, Brna, PlzněInformace o odjezdu
INFO O DOPRAVĚAutobus Radynacestu
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 40 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezdKateřina Herková

Můžete zaplatit teď jen 4 495 Kč a doplatek do 24. 4.

25. 5. – 29. 5. 2017 (5 dní)
Zájezd je volný

Na co se můžete těšit

 • Lahodnou švýcarskou čokoládu a sýr
 • Unikátní dřevěný Kaplový most v Luzernu
 • Dechberoucí výhled na alpské velikány
 • Jízdu nejstrmější zubačkou na světě
1DEN

Čtvrtek 25. května: Odjezd z ČR autobusem Radynacestu ve večerních až nočních hodinách dle nástupních míst.

Odjezd z Ostravy, Prahy, Brna nebo Plzně.

Kateřina Herková

Kdo je průvodce:
Kateřina Herková

2DEN

Pátek 26. května: Návštěva mohutného Rýnského vodopádu, středověkého města Luzern a jízda nejstrmější zubačkou.

V ranních hodinách přijedeme k největšímu vodopádu Evropy, Rýnskému vodopádu. Impozantní vodní masa je široká 150 metrů, vysoká 25 metrů a v deštivém období jí protéká až 1 100 m³ za sekundu!

Dalším bodem dnešního programu bude návštěva města Luzern. Nejznámějším symbolem města je zdejší Kaplový most, nejstarší dřevěný zakrytý most z počátku 14. století, který je proslulý svými malovanými stropními panely znázorňující důležité momenty ze švýcarských dějin a mytologie. Prohlídka starého města, městských hradeb a krásných historických domů.

V odpoledních hodinách budou mít zájemci možnost fakultativně vyjet nejstrmější zubačkou na světě na horu Pilatus. Čeká vás jedinečný zážitek spojený s neopakovatelnými výhledy na velikány středního Švýcarska a třpytící se Lucernské jezero (Vierwaldstättersee) hluboku pod vámi.

Večerní odjezd na ubytování v blízkosti Bernu.

3DEN

Sobota 27. května: Seznámení s gastronomickými klenoty Švýcarska a krásná prohlídka metropole Bern.

Švýcarsko je zemí sýrů a čokolády. Proto dnešní dopoledne bude patřit těmto dvěma tradičním pochoutkám. Začneme prohlídkou čokoládovny Cailler, kde se během zajímavé expozice dozvíme příběh švýcarské čokolády a budeme moci ochutnat sladké pralinky a nakoupit tolik druhů čokolády, kolik si jen dovedete představit.

Poté se přesuneme do nedalekého městečka Gruyère, ve kterém se nachází známá výrobna sýrů. Zde se podíváme, jak se tento tradiční sýr vyrábí a samozřejmostí bude ochutnávka a možnost nákupů. Poté se zájemci budou moci vypravit k místnímu hradu s výhledem na zasněžené vrcholky hor a spoustou malebných obchůdků a restaurací.

Odpoledne nás čeká návštěva švýcarského hlavního města Bern. Prohlídku města začneme v tzv. Medvědím parku, původním medvědím výběhu, který se před několika lety změnil na rozlehlý přírodní park s množstvím přírodních jeskyň a vodních nádrží, který se má co nejvíce podobat přirozenému prostředí, ve kterém medvědi – symbol Bernu – žijí.

Následuje prohlídka města, při které uvidíme hodinovou věž Zytglogge s orlojem, která je jedním z hlavních znaků „medvědího města”. Naší pozornosti neunikne ani bernský Dóm, velkolepá pozdně gotická katedrála, která je zároveň nejvyšším kostelem ve Švýcarsku. Při procházce starým městem, které je nejzachovalejším městským centrem ve Švýcarsku, uvidíme mimo jiné impozantní Radnici, bývalou městskou bránu Käfigturm, Mojžíšovu kašnu a krásné domy se středověkými podloubími.

Ve večerních hodinách návrat na ubytování.

4DEN

Neděle 28. května: Výlet do regionu Jungfrau spojený s dechberoucími výhledy, návštěva městečka Thun a příjemná večerní procházka po Curychu.

Při návštěve této země, není možné vynechat setkání s její úchvatnou, čistou přírodou, proto dnešní den bude zasvěcen právě jí. Čeká nás výlet do oblasti Jungfrauregionu. Naší první zastávkou bude městečko Thun se středověkým hradem ležící na břehu stejnojmenného jezera. Po prohlídce se přesuneme do střediska Grindelwald, které je velice populárním horským centrem s množstvím značených turistických tras. Zde budou mít zájemci možnost výjezdu lanovou dráhou na vrchol First, ze kterého se nám budou otevírat nádherná panoramata a mimo jiné se budeme mít možnost kochat pohledem na slavné velikány Bernských Alp, kterými je trojice ikonických vrcholů – Eiger, Mönch a Jungfrau. Případně zde bude možnost absolvování individuálního výjezdu na vrchol Pfingstegg pod Eigerem a poté hodinového sestupu do Grindelwaldu.

V pozdních odpoledních hodinách se přesuneme do Curychu, největšího města Švýcarska a jednoho z nejbohatších měst světa. Prohlídku města začneme u hlavního nádraží, které je považováno za jedno z nejhezčích v Evropě a nad jehož hlavní branou se tyčí socha švýcarské patronky Helvécie. Luxusní třída vybudována po vzoru francouzských bulvárů Bahnhofstrasse nás zavede až k Curyšskému jezeru. Následuje prohlídka starého města s typickými cechovními domy, křivolakými uličkami, restauracemi, kavárnami a bary.

V pozdních večerních odjezd do ČR.

5DEN

Pondělí 29. května: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Martina Poláková

Přímá linka: +420 776 028 448

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cena zahrnuje:

 • doprava autobusem Radynacestu
 • 2x ubytování v hotelu v pokojích s vlastním soc. zařízením
 • 2x snídaně
 • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě (včetně lanovek a výjezdu zubačkou na Pilatus)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 500 Kč

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Švýcarska (4 ohlasy)

Nezávazná objednávka zájezdu

Shrnutí objednávky

To nejlepší ze Švýcarska (autobusem)

 • Termín:25. 5. – 29. 5. 2017 (5 dní)
 • Doprava:z Ostravy, Prahy, Brna, Plzně
 • Ubytování:hotel
 • Strava:snídaně
 • Cena za osobu:8 990 Kč

Specifikace objednávky

Počet osob:
Cestovní pojištění:
Cena celkem:
8 990

Kontaktní informace objednavatele

Pole označené (*) jsou povinné.
Jméno:*
Přijmení:*
E-mail:*
Telefon:*
Poznámka k objednávce:
"