Zájezdy pro cestovatele
Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Dnes 8 – 17 hod.

autobusem

To nejlepší ze Švýcarska

8 dní11. 9. – 18. 9. 2014

Jediný termín v letošním roce


Zájezd je obsazen
Autobusem

Z Ostravy, Prahy a dalších míst

Ubytování

Hotel

Stravování

Bez stravy

Skupina

Do 42 osob

Průvodce

Po celý zájezd

To nejlepší ze Švýcarska

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější ze Švýcarska. Navštívíte nejbohatší město Evropy - Curych, Rýnský vodopád, Luzern s Kaplovým mostem, nejstarší švýcarské město Chur, metropoli Bern i Zermatt se slavným Matterhornem. Dáte si čokoládu Lindt, sýry Gruyère a zažijete jízdu Bernina Expressem nejvýše položenou železnicí. Ochutnejte s námi Švýcarsko!

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Odjezd z ČR v odpoledních až večerních hodinách.

Odjezd z Ostravy, Prahy nebo Brna

2.DEN

Příjezd do půvabného středověkého městečka na horním toku Rýna Stein am Rhein. Projdeme se centrem města a budeme obdivovat jeho malované domky, které jsou už po několik století doslova obrazovou galerií pod širým nebem. Toto město je považováno za architektonickou perlu Švýcarska a má nejzachovalejší komplex středověkých měšťanských domů.

Po prohlídce přejedeme do nedalekého města Schaffhausen a dojedeme až k největšímu vodopádu Evropy, Rýnskému vodopádu. Impozantní vodní masa je široká 150 metrů, vysoká 25 metrů a v deštivém období jí protéká až 1100 m3 za sekundu! Absolvujeme projížďku lodí ke skále přímo uprostřed vodopádu.

Po velkolepém vodním dobrodružství si ještě stihneme prohlédnout středověké městečko Schaffhausen s mohutnou okrouhlou středověkou pevností Munot, klášterem Allerheiligen a starým městem plným krásných domů s malovanými průčelími.

Odjezd do Curychu ve večerních hodinách, ubytování.

3.DEN

Ráno zahájíme prohlídku města Curych u hlavního nádraží, které je považováno za jedno z nejhezčích v Evropě a nad jehož hlavní branou se tyčí socha švýcarské patronky Helvécie. Luxusní třída vybudovaná po vzoru francouzských bulvárů Bahnhofstrasse nás zavede až k Curyšskému jezeru.

Následuje prohlídka starého města s typickými cechovními domy, křivolakými uličkami, restauracemi, kavárnanmi a bary. Navštívíme některé významné curyšské kostely – Grossmünster, kde Huldrych Zwingli zformuloval v 16. století hlavní myšlenky reformace, Fraumünster se známými barevnými okny od Marca Chagalla, nebo Kostel sv. Petra, na jehož věži jsou hodiny s největším ciferníkem v Evropě.

Odpoledne se vydáme na dobrovolnou okružní plavbu po curyšském jezeře až do malebného městečka Rapperswill, nad nímž se tyčí hrad ze 13. století a kde je možné navštívit Polské muzeum, malou zoologickou zahradu nebo jen tak bloumat kouzelnými uličkami či se zastavit v jedné z místních kaváren.

Návrat do Curychu ve večerních hodinách.

4.DEN

Švýcarsko je nejen zemí malebných měst, ale také hor a kopců. Tento den nás čeká půldenní výlet na horu Uetliberg, ze které se nám naskytne fascinující výhled na jezero a souhru vrcholů. Projdeme si tzv. Cestu planet, která vznikla za přispění jedné curyšské banky a která ukazuje konstelaci planet a vzdálenost od Slunce v daném okamžiku. Ve výšce 873 km nad mořem najdeme zbytky hradiště bavorského vévody Uatila a odměníme se obědem v jedné z místních restaurací. Nazpět se dostaneme nejpříkřejší pozemní lanovkou v  Evropě, které se říká SZU. Návrat do Curychu.

Odpoledne návštěva čokoládovny Lindt&Sprüngli, ve které je možné nakoupit švýcarské čokolády za výhodné ceny, popř. některého z četných curyšských muzeí (Muzeum hodin, pyšnící se jednou z největších soukromých sbírek hodin na světě, Švýcarské zemské muzeum, které nás provede švýcarskou historií, Dům umění s bohatou sbírkou plastik a uměleckých děl od středověku až po současnost, Muzeum designu aj.).

Návrat na hotel v Curychu.

5.DEN

V brzkých ranních hodinách přejezd do nejstaršího města Švýcarska Chur, kde nasedneme na známý panoramatický vlak Bernina Express. Čeká nás téměř pětihodinová jízda nejvýše položenou železniční tratí, která projíždí přímo středem světového dědictví UNESCO. Projedeme 55 tunelů, přejedeme přes 196 mostů a dostaneme se až do výšky 2 253 metrů nad mořem. Budeme moci obdivovat majestátní ledovce, projedeme krajinou s největším počtem hradů v Evropě, uvidíme krásné viadukty a romantická údolí.

Vlak nás zaveze až do města Tirano, ležícího v Itálii. Následovat bude oběd v některé z malebných místních restaurací a poté přejezd do města Bergün, ve kterém se nachází železniční muzeum Albula. V něm si budeme moci prohlédnout jednu z posledních "krokodýlích" lokomotiv, zkusíme řídit lokomotivu v jízdním simulátoru a prohlédneme si více než 400 exponátů ze stoleté historie Rhétské dráhy.

Čekat nás bude ještě krátká večerní prohlídka Churu, obklopeného Alpami. Prohlídka malebného starého města. Milovníci filmu Vetřelec mohou navštívit slavný Gigers Bar, designovaný podle námětů filmu, jehož autor se narodil právě v Churu.

Večer odjezd na hotel v Curychu.

6.DEN

Naší dnešní první zastávkou bude město Luzern, které na nás dýchne atmosférou středověkého Švýcarska. Nejznámějším symbolem města je zdejší Kaplový most, nejstarší dřevěný zakrytý most z počátku 14. století, který je proslulý svými malovanými stropními panely znázorňující důležité momenty ze švýcarských dějin a mytologie. Prohlídka starého města, městských hradeb a krásných historických domů.

Po prohlídce následuje přejezd do švýcarského hlavního města, Bernu. Prohlídku města začneme v tzv. Medvědím parku, původním medvědím výběhu, který se před několika lety změnil na rozlehlý přírodní park s množstvím přírodních jeskyň a vodních nádrží, který se má co nejvíce podobat přirozenému prostředí, ve kterém medvědi – symbol Bernu – žijí.

Následuje prohlídka města, při které uvidíme hodinovou věž Zytglogge s orlojem, která je jedním z hlavních znaků "medvědího města". Naší pozornosti neunikne ani bernský Dóm, velkolepá pozdně gotická katedrála, která je zároveň nejvyšším kostelem ve Švýcarsku. Při procházce starým městem, které je nejzachovalejším městským centrem ve Švýcarsku, uvidíme mimo jiné impozantní Radnici, bývalou městskou bránu Käfigturm, Mojžíšovu kašnu a krásné domy se středověkými podloubími.

Ve večerních hodinách ubytování v okolí Bernu.

7.DEN

Dnešní den bude zasvěcený vynikajícímu švýcarskému sýru a také horám. Ráno se společně vydáme na návštěvu známé sýrárny Gruyère. Gruyèrský sýr se ve Švýcarsku vyrábí již od roku 1113 a my budeme moci nahlédnout do tajů jeho přípravy, nakoupit sýr za levnější ceny nebo nahlédnout do místní restaurace, kde můžeme ochutnat sýrové speciality.

Odpoledne společně zavítáme do malebného horského městečka Zermattu, nad kterým se zdvihá švýcarská alpská dominanta - Matterhorn, který je považován za jednu z nejkrásnějších a nejpopulárnějších hor Evropy a je také nejfotografovanější horou světa. Prohlídka města, možnost návštěvy Muzea Matterhornu. Nenáročná procházka nádhernou alpskou krajinou soutěskou Gornerschlucht – uvidíme místní kaňon a projdeme se kolem vodopádů přes dřevěné mosty a romantická zákoutí.

Po nádherné přírodní podívané pro zájemce možnost výjezdu zubačkou na Gornergrat ve výšce 3000 m, ze kterého nás čeká fantastický výhled jak na Matterhorn, tak na ledovec Gornergletscher.

Ve večerních hodinách návrat zpět do ČR.

8.DEN

Příjezd do ČR v brzkých ranních a dopoledních hodinách.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Kateřina Julinková – přímá linka: 777 636 788

Co už máte v ceně?

 • autobusová doprava
 • 5x ubytování v hotelu ve 2lůžkových, či 3lůžkových pokojích
 • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • 5x snídaně 1 800 Kč
 • konkrétní místo v autobuse 200 Kč/ os.
 • vstupné a lanovky (cca 140 CHF)
 • Bernina express (cca 70 CHF)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 500 Kč

Kde budete ubytováni?

 • ubytování je zajištěno v hotelu v Curychu a v okolí Bernu v pokojích s vlastním soc. zařízením na pokoji

Jak je to s jídlem?

 • během dne při prohlídce bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení
 • 5x snídaně za příplatek jsou podávány formou bufetu

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

280 Kč

UNIVERSAL + STORNO

480 Kč


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Chcete zažít autentická místa, kam se jiní turisté nedostanou?

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů
na jeden zájezd. Komorní atmosféra je ta nejlepší.

VLASTNÍ KONCEPT

Vše si sami připravujeme od A do Z. Průvodce je s vámi již od odletu.

SKVĚLÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to experti, kteří v cizině žili a znají ji nejlépe.

ZÁŽITKY BEZ STAROSTÍ

Zajistíme pro vás vše od letenky přes hotel, transfery až po program.


Cestujte chytře - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.