Umělecký Řím + NEJZAJÍMAVĚJŠÍ DÍLA ITALSKÝCH MISTRŮ (letecky z Prahy)

Umělecký Řím + NEJZAJÍMAVĚJŠÍ DÍLA ITALSKÝCH MISTRŮ (letecky z Prahy)

Stručný popis zájezdu

Eurovíkend plný umění s průvodcem, který vás seznámí s italskými uměleckými skvosty jako nikdo jiný. Společně se vydáte po stopách Berniniho, Bramanteho, Borrominiho a dalších italských mistrů. Zhlédnete Michelangelovu Pietu, Madonnu od Caravaggia a stihnete i nejzajímavější památky Říma. Zažijte s námi Věčné město a odhalte poklady italského umění! 

ODLET z Prahy
INFO O DOPRAVĚLetecká doprava
UBYTOVÁNÍ hotel 3* v Římě
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 25 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

Přílet z Prahy do Věčného města – Říma, ubytování, organizační schůzka s průvodcem. V závislosti na čase příjezdu možnost společné procházky Římem. 

2DEN

Po snídani navštívíme Vatikán, jenž je spojen se jmény tří proslulých umělců – Michelangela Buonarrotiho, Gian Lorenza Berniniho a Raffaela Santiho. Obdivovat můžeme nejen výsledek jejich architektonických plánů v podobě baziliky svatého Petra, ale také jediné Michelangelovo signované sochařské dílo, nádhernou Pietu. Poté budete mít prostor k prohlídce muzeí, jejichž zlatým hřebem je Sixtinská kaple a místní obrazárna skrývá mnohé poklady významných italských umělců.

Procházkou po Andělském mostě lemovaném Berniniho sochami andělů dojdeme ke kostelu San Giovanni dei Fiorentini, kde je pohřben další slavný architekt té doby, Francesco Borrominiho.

Poté se vydáme na náměstí Piazza Navona, kde si prohlédneme Fontánu čtyř řek od Berniniho a kostel Sant´Agnese in Agone, jenž je dílem Borrominiho. Na nádvoří nedaleké univerzity La Sapienza si prohlédneme kostel Sant´Ivo alla Sapienza, který je taktéž dílem tohoto umělce.

Následuje návštěva kostela Sant´Agostino, v němž si prohlédneme obraz malíře CaravaggiaMadonna di Loreto, fresku Proroka Izaiáše od Raffaela či sochy andělů od Berniniho. Po stopách Caravaggia se vydáme i do kostela San Luigi dei Francesi s cyklem maleb popisujících život apoštola Matouše.

Na závěr nevynecháme návštěvu Pantheonu s hrobem Raffalea či kostel Santa Maria sopra Minerva s díly Michelangela a Berniniho

3DEN

Po brzké snídani navštívíme baziliku Santa Maria del Popolo spojenou s prací Caravaggia, Berniniho, Raffaela či Carracciho. Pokračovat budeme návštěvou Španělských schodů a nedalekého kostela Sant´Andrea delle Fratte spojeným s Berninim i Borrominim. Poté nás čeká nejslavnější římská fontána – Fontána di Trevi, a také rezidence italského prezidenta – Kvirinálský palác.

Dále zhlédneme kostel Sant´Andrea al Quirinale, o kterém jeho autor Bernini prohlašoval, že je jeho nejoblíbenější stavbou, a nedaleký kostel San Carlo alle Quattro Fontane od Borrominiho. Rovněž na nedalekém Palazzo Barberini najdeme stopu těchto výrazných architektů.

Poté si díky Vidění svaté Terezie prohlédneme kostel Santa Maria della Vittoria. Toto architektonické a sochařské dílo zároveň je přímo učebnicovou ukázkou tvorby barokního umělce Berniniho. Kostel Santa Maria degli Angeli je architektonickým dílem Michelangelovým, kromě toho je velkou zvláštností na zemi narýsovaný poledník. Následně se společně vydáme k Bazilice sv. Petra v řetězech, kde se nalézají okovy, kterými byl spoután sv. Petr v Římě a v Jeruzalémě.

Závěrem zhlédneme Koloseum, Forum Romanum a vstoupíme na Kapitol. Zdejší náměstí vzniklo dle návrhu Michelangela Buonarrotiho.

4DEN

Ráno dle letového řádu další prohlídka města nebo transfer na letiště a návrat do ČR.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Denisa Kubinová

Přímá linka: 596 111 035

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se mohou měnit.

Cena zahrnuje:

 • letenku Praha – Řím – Praha
 • letištní taxy
 • transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
 • 3× ubytování ve 3* hotelu se snídaní (formou sladkého bufetu)
 • průvodcovské služby
 • tištěný průvodce městem zdarma od Radynacestu.cz
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • jízdné po Římě
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 800 Kč

Ubytování:

 • hotel 3* v blízkosti centra Říma
 • hotel je dostupný autobusem nebo jinou MHD do centra města

Strava:

 • snídaně v hotelu je kontinentální
 • během dne při prohlídce Říma bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Itálie (572 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Itálie.


"