Algarve: nejzápadnější cíp Evropy

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 15171x

Letovisko Algarve patří k nejvyhledávanějším rekreačním místům v Portugalsku.

Vyberte si z našich 30 zájezdů do PortugalskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Do Algarve můžete přijet v kteroukoli roční dobu? V létě se teploty pohybují kolem 30 °C, v zimě pak kolem 12 °C.

Zavítáte-li na Algarve, budete se jistě moci pochlubit, že jste se podívali na samý konec Evropy. Mimo nádherných pláží a teplého podnebí po celý rok je tu totiž i nejzápadnější cíp Evropy. Algarve právem patří k nejvyhledávanějším rekreačním oblastem v jižní Evropě.

Na Algarve (a potažmo do Portugalska) se dostanete buď letadlem, nebo po souši čili autobusem či autem. Můžete výlet na Algarve spojit s poznáváním jižního Španělska.

Jet se dá po dálnici ze Španělska do Albufeiry a nemusíte jet po vedlejší silnici, která bývala v létě hodně přeplněná. Z cesty se pak odbočuje k pobřežním městům a plážím a vnitrozemním vesnicím.

Vlaková síť je v Algarve pravidelná, ale trochu pomalá a nevýhodou je někdy příliš dlouhá vzdálenost od vlakového nádraží k centru.

S rychlostí autobusových spojů je to cca stejné jako u těch vlakových.

Pláže Algarve

To, co sem turisty tolik láká, jsou rozhodně pláže, které se táhnou po celém jižním pobřeží. Jsou dlouhé, písčité a občas pohled na ně zpříjemňuje pískovcový útes. Přestože hodně pláží je přeplněných, najdete zde při bližším hledání vcelku opuštěná pobřežní zákoutí, jako např. v Ilha de Tavira.

Zajímavosti na Algarve

Algarve dobyl na Maurech jako poslední část svého území v roce 1292 portugalský král, ale maurský duch proplouvá krajem dodnes. Vtiskl své stopy do typických kruhovitých komínů, balkonků i bíle omítnutých domků.

Turisty láká především pobřeží mezi Lagosem a Portimão. Za zhlédnutí stojí Faro, Tavira, která je ideálním střediskem u lagun východního Algarve.

Na úbočí kopců se rozprostírají typické vnitrozemské vesnice, ve kterých vládne klid a bujná vegetace.

Příjemná procházka na vás určitě čeká v pohoří Serra de Monchique.

Algarve má mnoho co nabídnout turistům hledajícím krásné pláže, kouzelná města, klidné vesnice uprostřed přírody a při troše hledání i opuštěné zátoky.

Portugalsko

Jak chutná Portugalsko

Vyberte si jeden z našich 30 zájezdů do Portugalska

Zájezdy do Portugalska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 7. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/algarve/Doporučujeme z Portugalska

Nejnovější z PortugalskaPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2023