Archeologické muzeum: největší muzeum tohoto druhu v Albánii

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 2. 5. 2018 • Přečteno 66x

Archeologické muzeum naleznete v blízkosti pláže Rruga Taulantia v Durrësu.

Vyberte si z našich zájezdů do AlbánieZobraz zájezdy

Milovníci historie nesmí vynechat návštěvu archeologického muzea založeného v roce 1951, které zastřešuje největší archeologickou sbírku Albánie.

Muzeum s největší archeologickou sbírkou v zemi

Archeologické muzeum naleznete v blízkosti pláže Rruga Taulantia, ležící severně od byzantské zdi postavené po Visigothově invazi v roce 481. Už jenom samotná budova vás uchvátí svou atraktivitou.

Jedná se o velkou moderní budovu s vysokým centrálním atriem a s pilíři s menšími vitrínami. Archeologické muzeum v Durrësu je největším archeologickým muzeem v zemi.

V jeho prostorách naleznete 3 204 artefaktů pocházejících z období starověkého Řecka, helénismu a římské doby, ale i z rané antiky a středověku.

Jsme zkušení profesionálové. Nic nás při zájezdu nevyvede z míry a to ani v případě mimořádných událostí.

Archeologický klenot Albánie

Bohatá sbírka zahrnuje krásné ilyrské vázy, sošky, keramiku, šperky, mince, olejové lampy, římské sklo, ale i malé sošky Artemis z místního chrámu a sbírku miniaturních bust Venuše.

Významná jsou i římská pohřebiště, kamenné sarkofágy, eliptická barevná mozaika, označovaná jako krása Durrësu. Vzhledem k historickému významu je muzeum podporováno Albánským archeologickým ústavem a Akademií věd.

Rekonstrukce a znovuotevření

Archeologické muzeum bylo oficiálně otevřeno v roce 1951, aby ukázalo zachovalé artefakty nalezené ve starobylém Dyrrhachiu. V roce 2010 však bylo uzavřeno z důvodu rozsáhlé rekonstrukce, která trvala několik let.

Muzeum bylo po čtyřech letech uzavření znovu otevřeno premiérem Edim Ramou 20. března 2015. Archeologické muzeum má pro město Durrës nesmírný kulturní a historický význam. Navštívit jej můžete mimo pondělí každý den.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Albánie

Divoká karta Balkánu

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Albánie

Zobrazit aktuální zájezdy do Albánie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 26. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/archeologicke-muzeum/Nová dávka Inspirace!

Tak trochu jiný katalog tipů,
rad a reportáží z cest zdarma.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Tento web vyžaduje používání cookies. Více zde. OK