Novým lákadlem nejslavnějšího mrakodrapu světa – Empire State Building – je plně prosklená vyhlídka

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 18. 10. 2019 • Přečteno 626x

Empire State Building. Pro jednoho obyčejná kancelářská budova, pro druhého symbol New Yorku. Pro všechny pak jedinečné místo, odkud lze díky nové prosklené vyhlídce pozorovat celé město.

Vyberte si z našich 12 zájezdů do New YorkuZobraz zájezdy

Tip pro vás…

Zářivý New York z výšky si můžete prohlédnout také v noci. Nezapomeňte však, že poslední výtah jede na vrchol v 1:15 h. Prosklená vyhlídka pak zavírá ve 2 h. Nejkratší fronty se tu tvoří mezi 8. a 10. hodinou ranní nebo naopak po půl jedenácté v noci.

Taky máte v poslední době pocit, že jste do myšlenek či práce ponořeni až po krk, chybí vám nadhled a bez nadhledu a inspirace to už jednoduše dál nejde? Ideálním řešením je návštěva 381 m vysoké Empire State Building. Slovo nadhled se dá totiž doslova přeložit jako pohled z výšky, z místa nad něčím, a kde jinde se lépe odpoutáte od vlastní perspektivy než právě ve stodruhém, plně proskleném patře této majestátní budovy?! 

Od podlahy až ke stropu prosklená vyhlídka byla pro veřejnost otevřena teprve před několika málo dny, přesněji 12. října, a tímto dnem se také návštěvníkům nepřehlédnutelné dominanty Manhattanu, jež se vypíná nad dlažbou Páté Avenue a 34. ulice, otevřel již dále ničím nerušený pohled na všechny světové strany.

Svůj první okamžik ohromení však příchozí zažijí už mnohem dřív, a to když vstoupí do celoskleněného výtahu v 86. patře. Než totiž výtah urazí dalších 16 pater, mohou se pokochat jedinečnou estetikou slavného symbolu New Yorku také zevnitř.

Nejvhodnějším místem, odkud lze s úžasem sledovat newyorský život z ptačí perspektivy, je ale přece jen jeho špička. Ideální podmínky k tomu odteď vytváří plně průhledné a čisté skleněné tabule i fakt, že je klimatizovaná, 360stupňová pozorovatelna dostupná za každého počasí. V podstatě tak zmizely veškeré překážky, které doposud bránily nerušeně se kochat výhledem na velkoměsto.

Nová observatoř je součástí druhé fáze mohutné renovace mrakodrapu, jež mimo jiné zahrnuje i výstavbu nové lobby a muzea.

Za kolik?

Plné vstupné na vyhlídku v 86. patře stojí 38 dolarů (cca 888 korun). Chcete-li vystoupat až do 102. patra, budete si muset připlatit 20 dolarů (cca 467 korun). V průběhu roku se ceny mohou lišit.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

USA (New York)

New York, New York!

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů do New Yorku

Zobrazit aktuální zájezdy do New Yorku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 26. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/novym-lakadlem-nejslavnejsiho-mrakodrapu-sveta-empire-state-building-je-plne-prosklena-vyhlidka/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USANOVÝ E-BOOK
PLNÝ CHUTI!

Co ochutnat na cestách?
Gastro rady, tipy
a recepty z celého světa..

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!