Odborníci našli Evropský ráj gurmánů, je překvapivě v Belgii!

Daniel Šácha Daniel Šácha, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 1. 2017 • Přečteno 2189x

Vyberte si z našich 5 zájezdů do BruseluZobrazit zájezdy

Jste labužníci, místo památek raději navštěvujete vyhlášené kavárny a restaurace a zrovna máte cestu do Bruselu? Tak to vás určitě potěší, že se hned tři podniky hlavního města Belgie dostaly do první stovky nejlepších evropských restaurací – Comme Chez Soi (53. místo), The Sea Grill (78. místo) a Brasserie de la Paix (99. místo).

Nový žebříček nedávno na základě ohlasů více než 4 tisíc tzv. food blogerů vyhlásila mezinárodní gastronomická asociace OAD (Opinionated About Dining). Protože ale nejde o jen tak ledajaké podniky, budete si v případě zájmu muset (kromě včasné rezervace) za jídlo také něco připlatit. Běžný oběd pro jednu osobu jen těžko stlačíte pod tisíc a na takové vyhlášené šedé krevety s ustřicemi, připravené na lahodném bramborovém pyré, si raději odložte větší část výplaty.

Belgické "pralinky" v Kobeho podáníBelgické "pralinky" v Kobeho podáníA kde že je ten ráj gurmánů, který se zařadil na první pozici? Jen kousek vedle. Stačí popojet pár kilometrů na západ do malého belgického městečka Heuvelland, kde se nachází restaurace In De Wulf. Vaří tady mladý šéfkuchař Kobe Desramaults, kterého asociace označila za jedno z nejjasnějších světel světové gastronomie. Jen při pomyšlení na jeho kuchařské umění se nám sbíhají sliny!

Daniel Šácha

Daniel ŠáchaExpert Radynacestu.cz

Belgie (Brusel)

Belgická sestra Paříže

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů do Bruselu

Zájezdy do Bruselu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. září



URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/odbornici-nasli-evropsky-raj-gurmanu/



Doporučujeme z Belgie

Nejnovější z Belgie



Inspirujte se na našem Instagramu:

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2022