Projížďky na slonech na Srí Lance: užijte si výhled ze sloního hřbetu

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 2. 5. 2017 • Přečteno 2920x

Sloní sirotčinec v Pinnawale nabízí jedinečnou možnost spatřit tyto nádherné tvory v přirozeném a velmi atraktivním exotickém prostředí.

Vyberte si z našich 3 zájezdů na Srí LankuZobraz zájezdy

Při svých toulkách Srí Lankou byste rozhodně neměli vynechat jízdu na slonovi, protože už jenom samotné setkání s těmito majestátními zvířaty bývá nezapomenutelným zážitkem. A co teprve, když se octnete na hřbetě obrovského, téměř tři metry vysokého a čtyři tuny vážícího tvora, zatímco se procházíte nádhernou exotickou přírodou… To je sen snad každého milovníka zvířat.

Kde se můžete se slony setkat

Na Srí Lance dnes můžete slony spatřit v rozlehlých přírodních rezervacích či turisty velmi oblíbených sloních sirotčincích. Právě zde můžete přijít do velmi úzkého kontaktu s nádhernými slony indickými. Dokonce zde naleznete i několik míst, kde se můžete na slonovi nejenom projet, ale také ho podrbat nebo dokonce nakrmit.

Cestování je naše vášeň. Místa a program vybíráme podle vlastního konceptu zaměřeného na zážitky.

Sloní sirotčinec v Pinnawale

Sirotčinec PinnawaleSirotčinec Pinnawale

Nejznámější a největší sirotčinec se nachází u městečka Pinnawala, západně od oblíbeného města Kandy. Dostanete se sem vlastním vozem, taxíkem či tuk-tukem z města Kegalle. Sloní sirotčinec v Pinnawale vznikl v roce 1975 jakožto místo péče o opuštěná mláďata a dospělé slony, kteří se ze zdravotních či jiných důvodů nedokáží postarat sami o sebe.

Sloní sirotčinec v Pinnawale nabízí jedinečnou možnost spatřit tyto nádherné tvory v přirozeném a velmi atraktivním exotickém prostředí. Slony zde můžete pozorovat při jejich běžných aktivitách (krmení, koupání v řece Maha Oya, rochnění v bahně) nebo si je za menší poplatek můžete pohladit či nakrmit kousky ovoce.

Jedinou nevýhodou je, že zde na slonech nemůžete jezdit. Na druhou stranu zde na rozdíl od jiných míst uvidíte slony bez řetězů a v jejich přirozeném prostředí.

Sloní sirotčinec Millenium

Nedaleko od sloního sirotčince Pinnawala naleznete další, známý pod názvem Millenium. Není sice tak velký a skvostný jako Pinnawala, na druhou stranu zde máte mnohem větší možnost kontaktu se slony. Kromě jejich pozorování je můžete sami omývat, krmit, a dokonce se na nich projet.

Jak jízda na slonech probíhá

Jízdu na slonovi si užijete i bez kovové konstrukceJízdu na slonovi si užijete i bez kovové konstrukce

Určitě znáte přísloví, že nejkrásnější pohled bývá z koňského hřbetu, kdo však zažil jízdu na slonovi, ten nám dá jistě za pravdu, že pohled ze hřbetu slona také stojí za to. Pokud se však k jízdě na slonovi rozhodnete, dejte raději přednost jízdě na holém hřbetu místo nebezpečné kovové konstrukce, která slonům způsobuje bolesti a zdravotní problémy.

Pokud vám ošetřovatel, tzv. mahút, nabídne deku či koberec, určitě si je pod sebe dejte. Nejenom, že je to bezpečnější pro slona, ale i pohodlnější pro vás. Slon má totiž pěkně ostré chlupy, takže se vyhnete nepříjemným škrábancům.

Jak tedy svět ze sloního hřbetu vypadá?

No fotkách to vypadá jednoduše, ale věřte, že už jenom vyškrábat se na obrovského slona není žádná legrace. A co teprve, když se zvedne. Na rozdíl od koně má pomalejší, houpavou chůzi, takže vám to chvílemi bude připomínat malé zemětřesení. Každopádně zážitek je to naprosto parádní!

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Srí Lanka

Prožijte exotiku Cejlonu

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů na Srí Lanku

Zobrazit aktuální zájezdy na Srí Lanku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/projizdky-na-slonech/

Doporučujeme z Srí Lanky

Nejnovější z Srí LankyNová dávka
Inspirace!

Tištěný katalog zájezdů, tipů, zážitků a rad na rok 2020.
Zdarma do Vaší schránky!

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!