Zájezdy pro cestovatele
Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

letecky z Prahy

Adventní Curych, Bern, Luzern a švýcarská příroda

4 dny30. 11. – 3. 12. 2013

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Letecky

Z Prahy

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 25 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Adventní Curych, Bern, Luzern a švýcarská příroda

Adventní eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z předvánočního Švýcarska. Navštívíte největší kryté vánoční trhy Evropy v Curychu, středověký Lucern s jedinečným Kaplovým mostem a Bern s jeho Medvědím parkem a nádhernými vánočními trhy. Po železnici se pak vydáte za půvaby zdejší přírody. Vychutnejte si s námi kouzlo Vánoc a poznejte adventní Švýcarsko!

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Přílet do Curychu, největšího města Švýcarska a jednoho z nejbohatších měst světa. Uložení zavazadel na hotelu.

Prohlídku města začneme návštěvou hlavního nádraží, ve které probíhá jeden z největších krytých vánočních trhů Evropy Christkindlimarkt. V nádražní hale nás ohromí slavný Swarowski vánoční strom s více než sedmi tisíci krystalovými ozdobami. Projdeme se mezi tradičně dekorovanými stánky, ochutnáme místní speciality a budeme moci nakoupit originální vánoční dárky. Vánočně osvětlená luxusní třída, vybudovaná po vzoru francouzských bulvárů Bahnhofstrasse, nás zavede až k Curyšskému jezeru.

Následuje prohlídka starého města s typickými cechovními domy, křivolakými uličkami, restauracemi, kavárnami a bary. Navštívíme některé významné curyšské kostely – Grossmünster, kde Huldrych Zwingli zformuloval v 16. století hlavní myšlenky reformace, Fraumünster se známými barevnými okny od Marca Chagalla nebo Kostel sv. Petra, na jehož věži jsou hodiny s největším ciferníkem v Evropě. Projdeme se také ke zpívajícímu vánočnímu stromu na Werdmühleplatz, což je speciální vánoční strom instalovaný tak, aby "uvnitř" mohl zpívat sbor.

Odpoledne se vydáme na dobrovolnou okružní plavbu po curyšském jezeře až do malebného městečka Rapperswill, nad nímž se tyčí hrad ze 13. století a kde je možné navštívit Polské muzeum, malou zoologickou zahradu nebo jen tak bloumat kouzelnými uličkami či se zastavit v jedné z místních kaváren.

Návrat do Curychu ve večerních hodinách, příjezd na hotel, ubytování.

2.DEN

Dnes opustíme tzv. "malé velkoměsto" Curych a vydáme se na celodenní výlet.

Naší první zastávkou bude město Luzern, které na nás dýchne atmosférou středověkého Švýcarska. Nejznámějším symbolem města je zdejší Kaplový most, nejstarší dřevěný zakrytý most z  počátku 14. století, který je proslulý svými malovanými stropními panely znázorňující důležité momenty ze švýcarských dějin a mytologie. Z krásného starého města s městskými hradbami a historickými domy vás budou přecházet oči.

Po prohlídce přejedeme do švýcarského hlavního města Bernu, jehož středověké uličky jsou přímo stvořené pro vánoční atmosféru. Prohlídku začneme v tzv. Medvědím parku, původním medvědím výběhu, který se před několika lety změnil na rozlehlý přírodní park s množstvím přírodních jeskyň a vodních nádrží. Má se co nejvíce podobat přirozenému prostředí, ve kterém medvědi – symbol Bernu – žijí.

V samém srdci města navštívíme na Münsterplatz jeden ze dvou bernských vánočních trhů. Budeme mít možnost pozorovat řemeslníky vyrábějící tradiční výrobky. Nepřehlédneme a nevynecháme hodinovou věž Zytglogge s orlojem, která je jedním z hlavních znaků "medvědího města". Naší pozornosti neunikne ani bernský Dóm, velkolepá pozdně gotická katedrála, která je zároveň nejvyšším kostelem ve Švýcarsku. Při procházce starým městem, které je nejzachovalejším městským centrem ve Švýcarsku, uvidíme mimo jiné impozantní Radnici, bývalou městskou bránu Käfigturm, Mojžíšovu kašnu a krásné domy se středověkými podloubími.

Ve večerních hodinách návrat do Curychu.

3.DEN

Na tento den je naplánován celodenní fakultativní výlet po švýcarské železnici do půvabného středověkého městečka na horním toku Rýna Stein am Rhein. Projdeme se po centru města a budeme obdivovat jeho malované domky, které jsou už po několik století doslova obrazovou galerií pod širým nebem. Toto město je považováno za architektonickou perlu Švýcarska a má nejzachovalejší komplex středověkých měšťanských domů.

Po prohlídce města se vlakem vydáme do nedalekého města Schaffhausen a dojedeme až k největšímu vodopádu Evropy, Rýnskému vodopádu. Impozantní vodní masa je široká 150 metrů, vysoká 25 metrů a v deštivém období jí protéká až 1100 m3 za sekundu! Absolvujeme projížďku lodí ke skále přímo uprostřed vodopádu. Po velkolepém vodním dobrodružství si ještě stihneme prohlédnout městečko Schaffhausen s mohutnou okrouhlou středověkou pevností Munt, klášterem Allerheiligen a starým městem plným domů s malovanými průčelími.

Návrat vlakem do Curychu v pozdních večerních hodinách.

4.DEN

Švýcarsko je nejen zemí malebných měst, ale také hor a kopců, které mají v zimě jedinečnou atmosféru. Tento den nás čeká půldenní výlet na horu Uetliberg, ze které se nám naskytne fascinující výhled na jezero a souhru vrcholů. V zimě je zde jedinečná možnost sáňkování po turistických trasách! Nechtěli byste fotku, jak "mimochodem" řádíte ve Švýcarsku na sáňkách? Projdeme si tzv. Cestu planet, která vznikla za přispění jedné curyšské banky a která ukazuje konstelaci planet a vzdálenost od Slunce v daném okamžiku. Ve výšce 873 km nad mořem najdeme zbytky hradiště bavorského vévody Uatila a odměníme se obědem v jedné z místních restaurací. Nazpět se dostaneme nejpříkřejší pozemní lanovkou v Evropě, které se říká SZU. Návrat do Curychu.

V odpoledním individuálním volnu možnost návštěvy některého z četných curyšských muzeí (např. Muzeum hodin pyšnící se jednou z největších soukromých sbírek hodin na světě, Švýcarské zemské muzeum nás provede švýcarskou historií, Dům umění, Muzeum designu aj.), čokoládovny Lindth&Sprüngli, ve které je možné nakoupit švýcarské čokolády za výhodné ceny nebo se ještě ohřát vánočním punčem u stánků či horkou čokoládou v místních kavárnách.

V podvečerních hodinách transfer z hotelu na letiště a odlet do Prahy.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Kateřina Julinková – e-mail: julinkova@radynacestu.czpřímá linka: +420 777 636 788

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha - Curych - Praha se všemi poplatky
 • 8kg kabinové zavazadlo a 23kg odbavované zavazadlo
 • transfer letiště - hotel - letiště
 • 3x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových, 1lůžkový pokoj s příplatkem 4 000 Kč
 • 3x snídaně
 • celodenní autobusový výlet do Luzernu a Bernu
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • fakultativní výlet lodí do městečka Rapperswill 25 CHF
 • fakultativní celodenní výlet Stein am Rhein 55 CHF
 • jízdné v Curychu 27 CHF
 • vstupné na místě (př. Muzeum hodin 8 CHF, Švýcarské zemské muzeum 10 CHF, Muzeum umění 20 CHF...)
 • 1lůžkový pokoj 4 000 Kč/ celý pobyt
 • cestovní pojištění

Kde budete ubytováni?

 • hotel v Curychu se nachází jen 10 min jízdy od centra města
 • ubytování je zajištěno v pokojích s vlastním soc. zařízením na pokoji

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu je kontinentální
 • během dne při prohlídce bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 8 kg a max. rozměrech 55 x 45 x 25 cm, včetně držadla, postranní kapsy a kol (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o hmotnosti do 15 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

140 Kč

UNIVERSAL + STORNO

390 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky, aktuální Covid informace.


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


ZÁŽITKOVNÍK
pro rodiče a děti

Zážitky pro malé dobrodruhy, cestovatelské rébusy a spousta chytré zábavy!