Zájezdy pro cestovatele
Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

autobusem z Ostravy

Adventní Salzburg + PRŮVOD ČERTŮ VE SCHLADMINGU

Věra Stará, průvodkyně

Prožijte novou zemi tak, jak ji prožívám já.

2 dny21. 11. – 22. 11. 2020

Jediný termín v tomto roce

Teď zaplatíte jen 50% z ceny a doplatek do 21. 10.

Autobusem

Z Ostravy, Olomouce a dalších míst

Ubytování

3* hotel ve Schladmingu

Sdílení pokoje

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 45 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

2–5 °C

Nalaďte se s námi na Vánoce v adventním čase. Během jediného víkendu poznáte krásy předvánočního Salzburgu, malebné městečko Hallein a užijete si největší průvod čertů. Zhlédnete Mozartův dům, vychutnáte si sváteční punč i tyrolský špek či navštívíte slavné solné doly v Hallein. Prožijte kouzlo rakouských Vánoc v Salzburgu a nenechte si ujít pověstné čerty ze Schladmingu!

Na co se můžete těšit

 • Svátečně laděné centrum Salzburgu
 • Majestátní zámek Hohensalzburg
 • Vánoční trhy i pravé Mozartovy koule
 • Nezapomenutelný průvod čertů Krampusů
 • Hallein se slavnými solnými doly

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Ostravy, Olomouce nebo Brna.


1.DEN
Hrozivé čertí masky v tradičních průvodech

Sobota 21. listopadu: V brzkých ranních hodinách (cca ve 4 hodiny) odjezd autobusem z Ostravy a dále po trase do Rakouska, směr Schladming a Salzburg.

Po cestě zastávka v kouzelné rakouské vesničce Oberndorfkde v místním kostelíku byla více než před 200 lety poprvé uvedena snad nejznámější vánoční koleda, Tichá noc. Další zastávkou bude malebné horské městečko Hallein, které je světově proslulé svými solnými doly. Podíváme se společně do jednoho z nejstarších solných dolů, svezeme se skluzavkou jako kdysi horníci, kteří zde po staletí pracovali, poplujeme loďkou po solném jezírku a navíc překročíme státní hranici mezi Rakouskem a Německem pěkně hluboko v podzemí.

Těm  z vás, které nenalákala nabídka na prohlídku nejstarších solných dolů můžeme doporučit návštěvu Muzeu Keltů, kde jsou vystaveny nálezy a artefakty z místních keltských osad a hrobů. Po prohlídce zůstane čas i na návštěvu zámku Wiespach, sídla knížecí rodiny Esterhazy nebo nejstaršího pivovaru v Rakousku. A nevynecháme ani historické centrum městečka,s  kouzelnými adventními trhy, kde si můžete vychutnat třeba dobrý oběd.

V pozdních odpoledních hodinách se autobusem přesuneme do horského střediska Schladming, kde se ubytujeme a posléze se zúčastníme se vůbec největšího čertího průvodu na světě, při kterém nás budou ohromovat masky a povozy více než devíti set pekelníků.

Tento legendární průvod se letos bude konat již po dvaadvacáté. Tzv. Krampuslaufy mají v celém Rakousku dlouholetou tradici a „čertovské řemeslo“ se tu dědí z generace na generaci. My se odebereme přímo do centra dění! Po zaplacení poplatku budeme moci sledovat průvod přímo na hlavní promenádě, vychutnat si doprovodný program či se zahřát svařeným vínem a všude vonícími opečenými klobáskami.

Po skončení adventního veselí návrat společně nebo individuálně na hotel.

2.DEN
Salzburg je krásné barokní město

Neděle 22. listopadu: Po snídani přejezd do Salzburgu, prohlídka centra města s průvodcem a návštěva místních adventních trhů.

Po snídani přejezd z hotelu do nedalekého barokního města Salzburg, kde se projdeme historickým centrem zapsaným na seznamu UNESCO. Městu s bohatou historií a nádhernou architekturou se ne nadarmo přezdívá „Řím severu“.

Prohlídku nádherného barokního města Salzburg, o kterém se právem tvrdí, že je po Vídni druhým nejkrásnějším městem Rakouska, začneme s průvodcem pod pevností pevnosti Hohensalzburg, na kterou se zájemci budou moci dostat více než sto let starou lanovkou. Pevnost, vybudovaná již v 11. století, je největší dokonale zachovanou pevností ve střední Evropě. Odtud se nám naskytne působivý výhled na celé město.

Prohlídka tohoto „Říma severu“, jak se Salzburgu přezdívá, bude vést přes malebné vánočně vyzdobené uličky a dokonale upravené zahrady zámku Mirabell, které byly vytvořeny podle návrhů slavného barokního architekta Fischera z Erlachu. V zahradách uvidíme Pegasovu kašnu, kterou zdobí čtyři mramorová sousoší ztělesňující vodní živly, přírodní divadlo Heckentheater nebo barokní sošky trpaslíků.

Následovat bude procházka historickým centrem, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Na slavné obchodní třídě Getreidegasse přišel roku 1756 v domě č. 9 na svět nejznámější salzburský rodák W. A. Mozart. Zájemci budou moci navštívit muzeum v jeho rodném domě, kde je možné si prohlédnout řadu dokumentů, dopisů a portrétů skladatele i jeho rodiny. Náměstí Domplatz nás ohromí velkolepým salzburským chrámem zasvěceným patronům země sv. Rupertovi a sv. Virgilovi, jehož fasáda a mohutná kopule jsou typickými příklady raného baroka. V tomto chrámu byl také pokřtěn W. A. Mozart. Před chrámem vás ohromí jeden z nejkrásnějších vánočních trhů světa, kde budete moci vychutnat tu pravou vánoční atmosféru s punčem, svařeným vínem, vánočním cukrovím nebo praženými jablky.

V Salzburgu také uvidíme nejstarší dosud fungující kavárnu v Rakousku a budeme moci ochutnat a zakoupit pravé Mozartovy koule, které se vyrábí jedině v Salzburgu. 

Naší další zastávkou bude Rezidenční náměstí, na kterém se nachází budova tzv. Rezidence, původní biskupské sídlo a chlouba barokní architektury, na níž je umístěna oblíbená zvonkohra se 35 zvony odlitými v belgických Antverpách.

V podvečerních hodinách odjezd zpět do ČRNávrat na jednotlivá nástupní místa v pozdních večerních až nočních hodinách.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Karolína Petrová – e-mail: petrova@radynacestu.czpřímá linka: +420 596 111 602

Co už máte v ceně?

 • doprava autobusem Radynacestu
 • 1x ubytování v s vlastním soc. zařízením
 • 1x snídani
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu
 • autobusovou dopravu
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 800 Kč

Kde budete ubytováni?

 • 3* hotel

Jak je to s jídlem?

 • 1 x snídaně formou bufetu

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

70 Kč

UNIVERSAL + STORNO

120 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 0 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné do památek pro zájemce:

 • pevnost Hohensalzburg: 12 €
 • Mozartův rodný dům: 10 €
 • Mozartův dům: 10 €
 • Přírodovědné muzeum: 8 €
 • Solné doly v Halleinu: 21€ 

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky, aktuální Covid informace.

Ohlasy cestovatelů


Nezávazně si rezervujte už dnes

Bez poplatku je teď možné změnit zájezd i 2 měsíce před termínem odjezdu.

Pojištění
Osoby

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.

Srovnání a podmínky pojištění
Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze poté dokončit online ještě dnes


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


NOVÝ E-BOOK
PLNÝ CHUTI!

Co ochutnat na cestách?
Gastro rady, tipy
a recepty z celého světa..