Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

letecky z Prahy

Adventní Štrasburk + COLMAR + BADEN-BADEN

4 dny24. 11. – 27. 11. 2017

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Letecky

Z Prahy

Ubytování

Hotel 3* ve Štrasburku

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 25 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

3–7°C

Nezapomenutelný advent ve Francii. Prodloužený víkend s průvodcem ve Štrasburku, během kterého zažijete nejkrásnější francouzské vánoční trhy. Navštívíte slavnou katedrálu Notre Dame, kouzelnou čtvrť La Petite France, projedete se lodičkou po řece Ill a supertramvají k budově Evropského parlamentu. Nevynecháte ani jedinečná místa v okolí Štrasburku – alsaský Colmar a německé lázeňské městečko Baden-Baden. Nalaďte se na sváteční pohodu a zažijte jedinečnou atmosféru adventního Štrasburku!

Na co se můžete těšit

 • Nejkrásnější vánoční trhy ve Štrasburku
 • Kouzelná čtvrť La Petite France
 • Impozantní budovy evropských institucí
 • Colmar s typickou alsaskou architekturou
 • Lázeňský klenot Baden-Baden

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN
Vánoční Štrasburk

Kolem poledne odlet z Prahy, přílet do Štrasburku. Transferem se z letiště přesuneme na hotel, kde se ubytujeme a po kratším odpočinku vyrazíme poznávat krásy města.

Odpoledne budeme věnovat objevování krás jedné z nejznámějších štrasburských čtvrtí. Procházka po pitoreskní La Petite France, tzv. Malé Francii, působí přímo pohádkově. Jedná se o malebnou čtvrť, která se rozprostírá podél řeky Ill a je spletí romantických uliček, vodních kanálů a historických domků. Zde také poprvé nasajeme jedinečnou atmosféru, a to díky výzdobě a stánkům s adventním zbožím.

Večer individuální volno, které můžete využít k ochutnávce tradiční alsaské kuchyně nebo k nákupům na adventních trzích.

2.DEN
Štrasburk má své kouzlo i v zimě

Po snídani se vydáme poznávat krásy Štrasburku. Procházkou kolem kostela sv. Tomáše dojdeme do samotného historického centra města, kde se nachází i velkolepá katedrála Notre Dame ze 14. století, o níž Goethe prohlásil, že to je nádherná dáma v růžovém krajkoví.

Můžeme společně vystoupat na vyhlídkovou plošinu zvonice katedrály, která se tyčí ve výšce 66 metrů, o níž Vicotr Hugo napsal: „Ze zvonice je úžasný výhled. Štrasburk vám leží u nohou, staré město se zoubkovanými štíty a velkými střechami s vikýři, přerušované věžemi a kostely, malebnější než města flanderská.“ Okolí katedrály je obklopeno množstvím typických dlážděných uliček a hrázděných domů a jen kousek od Notre Dame se nachází honosný palác z 18. století tzv. Palais Rohan. Palác je perlou centra města, občas bývá přirovnáván k Versailles. V jeho interiérech se nachází tři fascinující muzea: Archeologické muzeum, Muzeum dekorativního umění a Muzeum Štrasburského umění.

V objevování hrázděných domů budeme pokračovat ve čtvrti Grande Ile (Velký ostrov). Tato čtvrť se ne nadarmo umístila na seznamu světového dědictví UNESCO. V místních uličkách na vás dýchnou dějiny celého regionu a užijete si jedinečnou atmosféru tohoto německo-francouzského pohraničí.

Po poledni se společně vlakem vydáme do nedalého klenotu alsaského regionu, do města Colmar. V ulicích města si užijeme typickou atmosféru francouzských vinařských městeček, okouzlí nás tradiční barevné hrázděné domy, křivolaké uličky a kanály přetínané mosty. Společně si centrum projdeme, uvidíme gotický kostel Collégiale St-Martin, odsvěcený dominikánský kostel nebo františkánský kostel St-Matthieu a zájemci se mohou vydat na plavbu lodí po kanálech místní čtvrti Malé Benátky.

Ve večerních hodinách návrat vlakem do Štrasburku.

3.DEN
Budova Evropského parlamentu ve Štrasburku

Ráno po snídani budeme pokračovat v poznávání krás Štrasburku, konkrétně se zaměříme na instituce Evropské unie. Vydáme se supertramvají k budově Evropského parlamentu a povíme si něco o tom, jak to v budově probíhá. Poté se přesuneme k sídlu Rady Evropy a nakonec uvidíme architektonicky zajímavou budovu Paláce lidských práv, v němž sídlí Evropský soud pro lidská práva.

Odpoledne se vlakem přesuneme za hranice, do německého lázeňského města Baden-Baden. Město je letoviskem německé smetánky, je plné luxusních hotelů a lázní a může se pochlubit tím, že má jedny z nejkrásnějších vánočních trhů nejen ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko, kde leží. Projdeme se místním historickým parkem Lichtentaller Allee až ke slavné budově Kurhaus, v jejíchž interiérech se nachází lázně, kasino a konferenční prostory. Přilehlá kolonáda je úchvatně vyzdobena svíčkami a vánočními dekoracemi, najdeme zde i množství stánků s tradičními suvenýry tohoto regionu.

4.DEN

Dopoledne v závislosti na čase odletu možnost plavby lodí po řece Ill nebo individuální volno k nákupům či návštěvě některého z muzeí.

Kolem poledne odjezd transferem na letiště, přílet zpět do Prahy.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Karolína Petrová – e-mail: petrova@radynacestu.czpřímá linka: +420 596 111 602

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Štrasburk – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz níže)
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • 3x ubytování ve Štrasburku
 • 3x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz níže)
 • doprava v rámci programu zájezdu
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vstupné do památek
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 300 Kč

Kde budete ubytováni?

 • hotel ve Štrasburku, poblíž centra města
 • ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, Wi-Fi, TV

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
 • během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
 • poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu - kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, hmotnost do 8 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla)

Zavazadlo za příplatek 1 500 CZK / 55 € - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 23 kg

NÁŠ TIP: Pro vaše pohodlí si můžete objednat odbavované zavazadlo. Ale i pouze s kabinovým zavazadlem lze cestovat "nalehko". Pozor ovšem na rozměrové limity.


Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

140 Kč

UNIVERSAL + STORNO

390 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníDůležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Vstupné na místě:

 • katedrála Notre Dame:
  • astronomické hodiny 2EUR
  • vyhlídková platforma 4,60EUR

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Cestujte mazaně
rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.