Zájezdy pro cestovatele
Tisknout zájezd  

Adventní Vysoké Tatry + LEDOVÝ DÓM NA HREBIENKU

autobusem

Ján Zubo

Ján Zubo průvodce

Jeden život na procestování planety nestačí. Pojďme ho ale prožít naplno!

4 dny10. 12. – 13. 12. 2020

Jediný termín v tomto roce


Tento zájezd je obsazený


Autobusem

Z Prahy, Brna a dalších míst

Ubytování

3* hotel ve Vysokých Tatrách

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 45 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Lanovka na Skalnaté pleso a prohlídka Tatranské likérky v ceně

Adventní Vysoké Tatry + LEDOVÝ DÓM NA HREBIENKU

Zasněžené vrcholky, voňavé vánoční trhy, hřejivý bylinný mok… Slovenská zimní pohádka naživo! Objevíte skrytá zákoutí Tatranské Lomnice a Popradu. Zamrzlá krása vodopádů Studeného potoka i ledová díla na Hrebienku vás dostanou. Ochutnáte sváteční punč a proslulý Tatratea. Užijete si výhledy ze Skalnatého plesa. Dopřejte si vánoční kouzlo Vysokých Tater – s průvodcem, který je tu doma!

Na co se můžete těšit

 • Ohromující výlet lanovkou na Skalnaté pleso
 • Zážitková prohlídka likérky Tatra Distillery
 • Unikátní Tatranský ledový dóm na Hrebienku
 • Nezapomenutelná vánoční atmosféra Tater

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Prahy, Brna, Olomouce nebo Ostravy.


1.DEN
Zimní kouzlo Tatranské Lomnice ve Vysokých Tatrách

Čtvrtek 10. prosince: Odpoledne příjezd na hotel do Tatranských Matliarov, kde se ubytujeme. Poté se vydáme na procházku předvánoční Tatranskou Lomnicí. Navštívíme muzeum TANAPu, zabruslíme si na zamrzlém jezírku nebo můžeme vyzkoušet jízdu na bobové dráze. 

Ranní odjezd autobusem z Prahy a dále po trase dle nástupních míst. Po cestě se zastavíme na oběd nedaleko města Ružomberok na Salaši Krajinka, která kromě tradiční kuchyně nabízí i produkty vlastní výroby.

V odpoledních hodinách přijedeme do městečka Tatranské Matliare, kde budeme ubytováni po celou dobu našeho pobytu v Tatrách. Malá tatranská osada byla kdysi významným místem pro léčbu tuberkulózy. Léčil se zde i známý spisovatel Franz Kafka, který zde má svůj památník.

Po krátkém odpočinku vyrazíme poznávat podtatranské prostředí do Tatranské Lomnice. Jedno ze tří největších tatranských turistických center nabízí široké možnosti pro sport a rekreaci a je také východiskem pro pěší túry, ale i samotným cílem tisíců turistů.

Projdeme se kolem historické stanice lanovky, kterou navrhl známý architekt Dušan Jurkovič. Lomnickým parkem zamíříme do Muzea TANAPu, kde během krátké návštěvy stihneme poznat historii i přírodu Vysokých Tater.

Po prohlídce si dopřejeme příjemnou procházku po Lomnici, kde budeme míjet známé hotely a vilky, které jsou ukázkou tradiční tatranské architektury a nasávat vánoční atmosféru. Pak bude následovat individuální program.

Tatranská Lomnica nabízí možnosti nejen k menším nákupům, ale i k ochutnávce tradiční kuchyně. Kdo bude mít zájem se trochu zahřát, může vyzkoušet bruslení na zamrzlém přírodním jezírku, případní odvážlivci mohou zkusit jízdu na bobové dráze. Ve večerních hodinách se společně autobusem nebo individuálně přesuneme na hotel.

Na hotelu je k dispozici bazén, stolní tenis nebo tělocvična a za poplatek i rekreační služby jako masáž či sauna. Ti, kteří nebudou mít zájem o aktivní odpočinek, mohou zakotvit v hotelovém baru nebo jen relaxovat.

Zájemci mohou individuálně v průběhu celého zájezdu vyzkoušet (ne)jeden ze zimních sportů. Ve všech tatranských centrech je dostatek půjčoven a lyžařských škol.

2.DEN
Kouzelná vánoční výzdoba Popradu s výhledem na vrcholky Tater

Pátek 11. prosince: Čeká nás den plný zážitků. Dopoledne se vyvezeme kabinovou lanovkou na Skalnaté pleso do nadmořské výšky 1 786 metrů. Odpoledne si prohlédneme likérku, která vyrábí proslulý Tatranský čaj, a v podvečer si vychutnáme vánoční trhy v Popradu.

Po snídani se autobusem přesuneme do Tatranské Lomnice rovnou ke stanici lanovky. Kabinovou lanovkou se vyvezeme až na Skalnaté pleso a cestou překonáme převýšení 869 metrů. Z vrcholu v nadmořské výšce 1 786 metrů se můžeme kochat výhledem na krajinu pod námi, zatímco budeme v obklopení druhého nejvyššího štítu Vysokých Tater – Lomnický štít.

V okolí Skalnatého plesa se můžeme projít, chytat bronz nebo se občerstvit v nejvýše položené Skalnaté restauraci. Zajímavostí v blízkosti Skalnatého plesa je astronomická a meteorologická observatoř Skalnaté pleso založená v roce 1943.

Lanovkou se vrátíme zpět do Tatranské Lomnice, odkud se přesuneme do Tatranské likérky, TATRA DISTILLERY ve městě Kežmarok, kde se vyrábí známý a oblíbený bylinný mok Tatranský čaj nebo TATRATEA.

V likérce absolvujeme exkurzi, během níž kromě ukázky výroby tatranského tekutého pokladu budeme mít možnost také jeho ochutnávky. Základem tradičního slovenského nápoje je kvalitní černý čaj a směs bylinek. Dnes je tento bylinný likér známý v 16 zemích světa.

V dobré náladě se přesuneme do podtatranského města Poprad, kde si užijeme řádnou vánoční atmosféru. Ve městě s vyhlášenou vánoční výzdobou navštívíme vánoční trhy, které nabízejí lokální produkty a kuchyni. Kdo bude mít zájem schovat se do tepla, může zakotvit v jedné z restaurací nebo v jednom z lokálních minipivovarů Tatras či Egidius.

Ve večerních hodinách se společně autobusem vrátíme na hotel.

3.DEN
Fascinující ledové dílo barcelonského chrámu Sagrada Familia na Hrebienku

Sobota 12. prosince: Dnes navštívíme Tatranský ledový dóm na Hrebienku a projdeme se tatranskou zimní krajinou. Zamíříme k vodopádům Studeného potoka a odvážlivci mohou sjet na sáňkách do Starého Smokovce, kde pak strávíme příjemné odpoledne. 

Vydáme se za vánoční atmosférou do samého srdce Tater. Po snídani odjedeme do Starého Smokovce. Tentokrát se do výšek vyvezeme pozemní lanovkou na Hrebienok, který je východiskem pro mnohé turistické cíle.

Na Hrebienku se podívame na unikátní Tatranský ledový dóm – majestátní ledové dílo, které každý rok znázorňuje jinou známou světovou stavbu, jako například pařížská katedrála Notre-Dame (2019), bazilika sv. Petra v Římě (2018) nebo barcelonský chrám Sagrada Familia (2017).

Zimní krajinou se projdeme od Bilíkovy k Rainerově chatě, mezi nimiž určitě nemineme krásné vodopády Studeného potoka. Nejnavštěvovanější tatranské vodopády jsou úžasným představením divoké tatranské vody, které okouzlí v každém ročním období. Menší občerstvení si můžeme dát na samotném Hrebienku, ale i na Bilíkově a Rainerově chatě. A možná uvidíme i lišku!

Dobrodružnější povahy si mohou půjčit sáňky a z Hrebienka se zpět do Starého Smokovce svézt po sáňkařské dráze. Další možností je sejít z Hrebienka pěšky, případně se opět svést lanovkou.

Po návratu podnikneme procházku po Starém Smokovci. Cesta nás povede od stanice lanovky kolem kostela Neposkvrněného Početí Panny Marie, k Vile Flóra, která je součástí Tatranské galerie. Zajdeme ochutnat pramen Smokovecká kyselka a zamíříme na Pěknou vyhlídku, která nabízí pohled na podtatranskú oblast z ptačí perspektivy. Následně si budeme užívat vánoční atmosféru individuálně, ať už další procházkou nebo v jedné ze smokoveckých restaurací.

V rámci volného programu je možné navštívit Vilu Alice, která je nejen kulturní národní památkou, ale navíc ukrývá menší expozici Muzea Tatranské kinematografie a fotografie. Zvídavé a hravé povahy se mohou vydat do Tricklandie, centra optických iluzí.

Ve večerních hodinách se autobusem společně odvezeme na hotel.

4.DEN
Příjemná procházka zimní krajinou u Štrbského plesa

Neděle 13. prosince: Společné tatranské objevování završíme výletem na Štrbské pleso. Užijeme si procházku kolem plesa v zasněžené horské krajině a pokud nám to počasí dovolí, vyšlápneme si ještě k vodopádu Skok. Odpoledne se vydáme zpět na cestu do ČR.

Poslední den strávíme v tatranském městě Štrbské Pleso, které je mimo jiné oblíbeným lyžařským střediskem. Vydáme se směrem ke sjezdovkám a skokanským můstkům, které byly v roce 1970 dějištěm Mistrovství světa v lyžování. V případě vhodných povětrnostních podmínek můžeme absolvovat nenáročnou kratší túru k vodopádu Skok.

Cestou zpět se projdeme kolem samotného Štrbského plesa a naposledy si užijeme vánoční atmosféru Vysokých Tater.

V případě dostatku času se projdeme ještě k Jezírkům lásky.

Po obědě se vydáme zpět do ČR.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Katarína Kolíbalová
e-mail: kolibalova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 776 028 005

Co už máte v ceně?

 • doprava autobusem během celého zájezdu
 • 3x ubytování v 3* hotelu
 • 3x snídaně
 • zpáteční jízdenka na kabinovou lanovku na Skalnaté pleso, zpáteční jízdenka na pozemní lanovku na Hrebienok, exkurze v likérce Tatra Distillery
 • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě: muzea a galerie
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 900 Kč

Kde budete ubytováni?

 • ubytování ve 3* hotelu v obci Tatranské Matliare ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením

Jak je to s jídlem?

 • snídaně formou bufetu v ceně zájezdu

Pojištění na cestu zařídíme

1. EASY

140 Kčcelý zájezd
35 Kčden/osoba

Srovnání a podmínky pojištění

2. UNIVERSAL + STORNO

240 Kčcelý zájezd
60 Kčden/osoba
0 Kčstorno

Srovnání a podmínky pojištění

Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.

To důležité — nepřehlédněte

Aktuální okolnosti

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

Program není povinný

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Prohlídky památek

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.Trasa zájezdu


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ZÁLOHA 1 500 KČ

Místo původní poloviny z ceny zájezdu nyní zaplatíte jen 1 500 Kč/os.

ZMĚNA ZDARMA

Zájezd si můžete změnit ještě 60 dní před termínem odjezdu, a to zdarma.

PENÍZE ZPĚT

Při zrušení zájezdu dostanete ihned zpět zálohu či nový termín cesty.

COVID POJIŠTĚNÍ

K zájezdu je pojištění na onemocnění COVID-19 nebo karanténu.