Zájezdy pro cestovatele
Tisknout zájezd  

Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK

autobusem

Hana Suchánková

Hana Suchánková průvodkyně

Pořád je co objevovat. Svět je tak velký, že by vystačil i na několik životů.

7 dní / 4 noci15. 7. – 21. 7. 2021

Jediný termín v tomto roce

14 590/os.

Teď zaplatíte jen 1 500 Kč/os. a zbytek později.

Co máte v ceně?


Autobusem

Z Ostravy, Olomouce a dalších míst

Ubytování

3* hotely

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 40 osob

Průvodkyně

Po celý zájezd

Tip: Prohlídka hradu Warwick a muzea s výrobou černého taxi

Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK

Britský venkov pro malé i velké – Anglie, jak ji neznáte… Jdeme na to! Poslechnete si příběhy oxfordské univerzity, o kterých se nepíše. Zamíříte na zámek Dianina dětství. Nahlédnete pod pokličku dávných dob na hradě Warwick. Vyrazíte do rodiště Shakespeara i malebné krajiny v Cotswolds. A v Hastings objevíte pašeráckou jeskyni. Dopřejte si dobrodružství s dětmi a zažijte anglický venkov společně!

Na co se můžete těšit

 • Místo dětství a posledního odpočinku Diany
 • Honosné interiéry královského sídla Warwick
 • Rodiště Shakespeara a Benátky Cotswoldsu
 • Pašerácká tajemství přímořského Hastingsu

Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK

15. 7. – 21. 7. 2021

14 590 Kč/os.

Rezervace

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Ostravy, Olomouce, Brna, Prahy nebo Plzně.


1.DEN

Čtvrtek 15. července: Ranní odjezd autobusem z ČR a večer přejezd hranic s Německem.

V ranních hodinách odjezd autobusem Radynacestu z České republiky dle nástupních míst po trase Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň.

Ve večerních hodinách přejezd hranice s Německem.

2.DEN
Zvonice Tom Tower v Oxfordu

Pátek 16. července: Čeká nás přejezd do Velké Británie a posléze do Oxfordu. Po příjezdu se vydáme na procházku slavných univerzitním městem. Uvidíme proslulou kolej Christ Church a zamíříme na Radcliffe Square. Večer se pak ubytujeme v hotelu.

V brzkých ranních hodinách přejedeme eurotunelem do Velké Británie. V průběhu cesty jsou naplánovány hygienické přestávky s možností občerstvení, kávy, piva apod.

Dopoledne přijedeme do univerzitního města Oxford, které je typické svou krásnou historickou architekturou. 

Známé jsou především koleje patřící k jedné z nejslavnějších univerzit světa, my navštívíme tu nejrozlehlejší z nich, kterou je Christ Church. U vchodu spatříme Tom Tower, zvonici, jejíž zvon můžeme slyšet každý večer.

V těchto prostorách najdeme také nádvoří, které je největší ve městě, a také jednu z nejmenších katedrál v Anglii, Christ Church Cathedral.

Vychutnáme si procházku parkem Christ Church Meadow, ze kterého je krásně vidět jedna z nejstarších univerzit, Merton College. A cestou uvidíme i městskou radnici. 

Následně zamíříme k malému náměstí Radcliffe Square, kde se zastavíme u kulaté budovy Radcliffe Camera, sloužící dříve jako čítárna. A za zmínku stojí rovněž Bodleian Library, první veřejná univerzitní knihovna a jedna z nejstarších knihoven v Oxfordu

Ve večerních hodinách se společně vydáme na hotel.

3.DEN
Místo dětství a posledního odpočinku princezny Diany

Sobota 17. července: Dopoledne navštívíme místo dětství a posledního odpočinku princezny Diany. Po prohlídce vyrazíme do Coventry, kde nakoukneme pod pokličku výroby proslulého londýnského černého taxi.

Ráno po snídani se vydáme na zámek Althorpe Estate, který je místem dětství a také posledního odpočinku princezny Diany.

Toto tudorovské sídlo v hrabství Northamptonshire je jedním z nejpozoruhodnějších příkladů anglické venkovské architektury. Čítá celkem 90 pokojů a rodině Spencerů patří už přes 500 let. V překrásných komnatách se vzácných nábytkem je vystaveno na 450 obrazů. Diana je pochována na ostrově v zámeckém parku, který je obklopen stromy a keři.

Po prohlídce se přesuneme do města Coventry. Uvidíme zbytky katedrály ze 14. století, která byla zničena během druhé světové války a jejíž ruiny zde zůstaly jako připomínka válečných útrap. Kousek odtud můžeme vidět novou katedrálu, která byla postavena v roce 1962.

Navštívíme také Coventry Transport Museum, které má jednu z nejlepších a největších kolekcí svého druhu na světě, a kde se v současné době jako na jediném místě na světě vyrábí londýnské černé taxi.

Večer se společně vrátíme do hotelu v Coventry.

4.DEN
Ukázka dravých ptáků na hradě Warwick nejen pro malé cestovatele

Neděle 18. července: Dnes se přeneseme v čase do středověké Anglie a shakespearovské doby. Prohlédneme si honosné interiéry hradu Warwick. Následně navštívíme rodiště Wiliama Shakespeara a nakoukneme do života slavného dramatika.

Ráno po snídani se vypravíme na středověký hrad Warwick Castle, který byl postaven na rozkaz Viléma Dobyvatele. Ve středověku sloužil jako vězení pro válečné zajatce a poté byl přestavěn na venkovské sídlo.

Prohlédneme si krásnou zahradu a nasajeme historickou atmosféru honosných interiérů hradu, který je právem označován za jeden z nejhezčích hradů Anglie. V areálu nalezneme také mlýn a věrnou repliku trebuchetu, který váží 22 tun a střílí se z něj ohnivé koule.

Poté se přesuneme do Stratford upon Avon, který je považován a jedno z nejmalebnějších měst světa. Proslavil jej především William Shakespeare, který se zde narodil. V městečku uvidíme kostel Holy Trinity Church, kde byl Shakespeare pohřben, a navštívíme i Shakespearův rodný dům s krásnou zahradou.

Uvnitř domu se skrývá výstava s autentickými pokoji a předměty z doby nejznámějšího anglického dramatika. Tento dům je ale bohužel jen věrnou kopií původního, který shořel během požáru v 17. století. 

V případě zájmu a času se můžeme podívat do Royal Shakespeare Theatre a nahlédnout do zákulisí divadla, kochat se pohledem na Stratford z věže divadla anebo si jen užít místní atmosféru.

V podvečerních hodinách se vrátíme do hotelu v Coventry.

5.DEN
Benátky Cotswoldsu – městečko Bourton on the Water proslulé svými kanály

Pondělí 19. července: Nasajeme atmosféru anglického venkova v jedné z nejmalebnějších oblastí Anglie, v Cotswolds. Podíváme se do „Benátek Costwoldsu“ a navštívíme nedaleký Blenheimský palác. Poté se vydáme do historického pašeráckého střediska Hastings.

Po snídani pojedeme do jedné z nejoblíbenějších oblastí v Anglii, Cotswolds, která se vyznačuje vesničkami s medově zabarvenými domky a rozsáhlými loukami a pastvinami. Mineme mnoho malebných vesniček s původní architekturou a budeme se kochat pohledem na romantickou anglickou krajinu.

Zastavíme se v městečku, kterému se přezdívá „Benátky Cotswoldsu“, Bourton on the Water. Zde si uděláme krátkou přestávku na jídlo.

V případě zájmu a času budeme mít možnost se projít v přírodní rezervaci Greystones Farm Nature Reserve (vstup zdarma) anebo můžeme navštívit nedaleký pivovar, kde je možné se osvěžit pravým anglickým pivem.

Poté se přesuneme do nedalekého paláce s nádhernými zahradami, Blenheim Palace, který je původním domovem Winstona Churchilla. K paláci patří také krásné zahrady a můžeme vidět i menší výstavu věnovanou Winstonovi Churchillovi.

V podvečer se přesuneme do přímořského městečka Hastings, kde se ubytujeme.

6.DEN
Starodávná zubačka v Hastings

Úterý 20. července: Na závěr našeho putování anglickým venkovem odhalíme dávná tajemství pašeráků. Užijeme si jízdu starodávnou zubačkou nebo prozkoumáme dějiště slavné bitvy u Hastings. V podvečer vyrazíme k Doverským útesům na přejezd do Francie.

Ráno se vydáme na průzkum historického přímořského města Hastings.

Nejdříve se vypravíme do pašeráckých jeskyní Smugglers Adventure St Clement´s Caves, které ukrývají příběhy pašeráků.

Jeskyně jsou ručně vydlabané a sloužily jako skladiště pašovaných věcí, především rumu, čaje a látek. Atmosféru doby zde dotváří zvukové efekty a pohyblivé sochy, které popíjí alkohol, pašují čaj nebo už sedí před soudem. Video projekce tu návštěvníkům odkrývají pašerácká tajemství.

Projdeme si také kouzelné staré město s hrázděnými domy a spoustou zákoutí nebo se svezeme stařičkou zubačkou.

V případě zájmu a času se vydáme na pláž nebo na místo nejslavnější anglické bitvy u Hastings roku 1066.

V podvečer se odebereme autobusem Radynacestu z Hastings směrem k Doverským útesům na přejezd do Calais ve Francii. Čeká nás cesta přes Německo do České republiky.

7.DEN

Středa 21. července: Návrat do ČR v poledních až odpoledních hodinách dle nástupních míst.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Petra Dorčáková
e-mail: dorcakova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 110 605

Cestování s dětmi?
S námi zábava pro celou rodinu!

Pro vaše malé cestovatele máme připravený program přesně na míru tak, aby si zájezd maximálně užili. A věřte nám, když říkáme, že rodiče se budou bavit také.

Jak to děláme my

Co už máte v ceně?*

 • doprava autobusem Radynacestu
 • 4x ubytování v 3* hotelu
 • 4x snídaně
 • vstupné do hradu Warwick a Blenheim Palace
 • průvodce po celou dobu (mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

* Cena zájezdu pro dítě je stejná jako pro dospělou osobu.

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • místní hromadná doprava cca 40 GBP/pobyt
 • doporučené kapesné: 180 GBP (včetně dopravného)
 • fakultativní vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 800 Kč

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:

 • Althorp: dospělý 800 Kč, dítě 450 Kč, student 700 Kč, senior 700 Kč
 • Rodný dům Williama Shakespeara: dospělý 700 Kč, dítě 480 Kč, student 670 Kč, senior 670 Kč
 • Smugglers Adventure: dospělý 320 Kč, dítě 240 Kč, student 300 Kč, senior 300 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Kde budete ubytováni?

 • příjemné 3* hotely v Oxfordu, Coventry a Hastings – ubytování ve dvoulůžkových, popř. třílůžkových pokojích

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu formou bufetu
 • během dne při programu bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Pojištění na cestu zařídíme

1. EASY

245 Kčcelý zájezd
35 Kčden/osoba

Srovnání a podmínky pojištění

2. UNIVERSAL + STORNO

570 Kčcelý zájezd
60 Kčden/osoba
150 Kčstorno

Srovnání a podmínky pojištění

Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.

To důležité — nepřehlédněte

Aktuální okolnosti

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

Program není povinný

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Prohlídky památek

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.Časté dotazy

Budou občané ČR/EU potřebovat na krátkodobou cestu do UK víza (turistika, návštěva rodiny a přátel, obchodní jednání apod.)?


Články


Videa


Trasa zájezduNezávazně si rezervujte už dnes

Bez poplatku je teď možné změnit zájezd i 2 měsíce před termínem odjezdu.

Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK, 15. 7. – 21. 7. 2021

Pojištění
Osoby
Celkem

Kliknutím na tlačítko REZERVOVAT provedete nezávaznou rezervaci v souladu s našimi všeobecnými podmínkami.

Srovnání a podmínky pojištění
Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze poté dokončit online ještě dnes


S námi je cestování s dětmi zábava

POZNÁNÍ = ZÁBAVA

Zkušený průvodce a originální tajuplný příběh vaše děti zaujme.

DENÍK CESTOVATELE

Získáte cestovatelský deník se zajímavými úkoly a ilustracemi.

Parta kamarádů

Na zájezdy bereme malé skupiny rodičů a dětí jako jste vy – partu kamarádů.

O VŠE SE POSTARÁME

Všechno zařídíme, zábavu zajistíme a vy si odnesete zážitky bez starostí.